No. 43» ZÏERIILZEESCIIE rfaeFjT Vrij da. 'BESTUREN EN ADMIN IS TRA TIEN. b eren i)'making. Burgemeester en WETHOUDERS der Stad ZÏEÉIKZEE N IE UW S TIJ DIN GEN. COURANT, den 28 Mei. Brengen bij deze ter kennis van alle de Neeringdoende en Han deldrijvende In- en Opgezeteu^n dezer Stad.en Ressort, dat de Ar rondissementsijker van Maandag den 17 dezer maand, tot en met den 15 Junij eerstkomendein het daartoe, onder het Raadhuis de zer Stad bestemde Lokaal, van des morgens 9 lot des middags 12 urenen des namiddags van 2 tot 6 uren zal vaceren tot den Herijk van alle Lengte- en inhoudsmaten Strijkels en Gewigteri onder welke verpligting ook zijn gesteld alle zoodanige Ambachts lieden welke zich in hun bedrijf van de Lengte-maat bedienen met last aan de hier'vorèn gemelde I11- cn Opgezetenen om alle derzel- ver Maten en Gewiglen aan gemeldeu Ijkmeester tot den Jaarlijk- schen Herijk aan te bieden. Wordende alle. belanghebbenden door deze met. ernst aangespoord, om van den opengestel den termijn tot den ÏJk dadelijk, zonder uitstel gebruik te maken en daarmede vooral niet tot op het»einde te wachten vermits zij zicli zelve daardoor aan liet dan onvermij delijk oponthoud, zouden blootstellen. En zul lengde ualatigen in dezen incurreren de boeten en pcena- liteiten ten di\\i opzi'gte bij de wet bepaald. Gedaa-n '\e Zierikzecr den 5 Mei,-i 83o. LBurgemeester' eii Wethouders voornoemd 'pi CRAN Evt,'' Ter ordonnantie van D^zelven De Stads-Secretaris W. J. P. KROEF. BÜITSCHLAND. Bcrlijn den 21 mei. De buitengewone gezanten van de Verhe vene Porte hij het russische hof, Iialil-Riphat-bassa en Suleiman- JSedgib-effendihebben den 9 dezer hunne afscheids-audienlie bij HH. MM. den keizer en de keizerin gehad. - Ten blijke van hoogstdeszelfs toegenegenheid heeft de keizer de witte adelaar-orde, met diamanten versierd, aan de genoemde gezanten verleend. D en 7 mei heeft Z. M. de keizer te Petersburg, op het veld van Mars,-eene groote wapenschouwing gehouden van. de troepen, welke zich daar Ier stede bevonden. Het geheele keizerlijke gezin alsmede de vreemde ambassadeurs onder welke -ook de turksche gezanten met hun gevolg, hebben deze wapenschouwing, die dooi de bij uitstek scboone houding der troepen welketen getale van na 3o,ooo man, deel aan dezelve namen, een treffend .schouw spel opleverde, en door zeer fraai weder begunstigd werd, bijge woond. Frankfort den 2t mei. Van Konstanlinopel meldt men dat Jussuf-pacha aldaar van Odessa aangekomen en Th/hrpacha naar Algiers gezeild is. Bij de vreemde gezantschappen heersclit veel drukte. Dagelijks ziet men couriers aankomen en vèrtrekken. Een russisch courier is van' Konstanlinopel afgegaan om aan graaf Ca po d'ïsfrias het protocol van den 3 febrnarij te brengen.'Men zegt dat de vloot, die de Porte laat uitrustenbestemd is om troepen naar het eiland Candia te brengen. Vele inwoners der gedeelten van Bulgaryen die nog door de Russen bezet zijn verlaten het land en gaan naar Bessarabie. De graaf Dicbielsch tracht die landverhuizingen zoo veel mogelijk te ver hinderen. Tusschen de Porte en Rusland is bepaald dat te Selimno aan den voet van den Balkan een russisch consuilaat zal opgerigt worden ten -einde de Bulgaren die nog altijd vreezen dat de Tur ken wraak over lien zullen nemen, daaromtrent gerust te stellen. Er loopt een gerucht, dat de Porte in plaats van de oorlog schatting te betalen, aan Rusland hare regfceu op dc zusereiuileit over Moldavië en Wallachye zou afstaan. Den 22. Volgens het dagblad" van Smyrna, is de 'oöstenrijksche vlootvoogd, Dandolo, welke gedurende yele jaren over de oostcn- rijksclie scheepsmagt in de Levant het bevel heeft gevoerd, den 8 april met 1 fregat, 2 brikken, 2 goeletten en eenige kleinere vaar tuigen van Smyrna naar Triest vertrokken. De overste sJceurli welke den admiraal D,andoio yervaugt, was den zelfden dag, met een gedeelte der nieuwe oostenrijksche zecmagt, naar den Archipel gezeild. Muncïif.n den i5 mei. Brieven welke van verscheidene kanten uit Griekenland ontvangen zijn, luiden over 'talgemeen gunstig om trent den staat van zaken aldaar. De tijding, dat Z. K. H. de prins van Saksen-Coburg de hem opgedragene waardigheid aange nomen had was aldaar oüicieel ontvangen en had het vertrouwen op de vastheid der nieuwe orde van zaken te meer toeneemt, ver mits tc gclijker tijd is bekend geworden, dat de president, inge- Yolge de dringende uitnoodiging van den prins, besloten heeft in het Bestuur te blijven. De opbrengst der tollen eh andere do be schrevene middelen vermeerderde overal in de havens en steden was veel vertier, de akkers* waren met ijver bebouwd, en het jaar beloofde éenen rijken oogst. GROGT-BRITTANNIEN. Londen den 22 mei. Sir Robert Wilsonheeft in het huis der gemeenten gevraagd of het waar was, dat een eogelsch oorlogs fregat naar Algiers gezonden om alle engelsche onderdanen van daar te voeren door liet fransche smaldeel, hetwelk die haven blokkeertafgewezen en gerioodzaaakt is geworden naar Maltha te zeilen en of t onder die omstandigheden de fransche admiraal maatregelen genomen had om de veiligheid der engelsche inwoners aldaar te verzekeren. De minister Peel heeft hierop geantwoord, dattoen het hekend werd, dat' Frankrijk eeue aanzienlijke expeditie uitrustte tegen Algiers, de engelsche regering noodig oordeelde een fregat af te zenden om de vrouwen en kinderen van britsche onderdanen van Algiers te halen ten einde zij niet aan alle de ijsselijkheden van een beleg zouden blootgesteld wordendat dit schip dien last heeft uitgevoerd en alleen de vrouw van den engelschen consul niet aan boord heeft kunnen nemen uit hoofde van onpasselijkheid dat hij het uitzeilen van Algiers de kapitein van dit fregat met den franschen hevelhebber der blokkade gesproken heeft en de laatste hem heeft gezegd te twijfe len of hij hem volgens zijne bevelen wel zou kunnen toelaten indien hij terug mogt komen om de vrouw van den consul in te, nemen, en dat hij zijnen admiraal kennis van de zaak geven en zijne orders inwachten zou doch datalvorens de admiraal deze om standigheid vernam., het fransche gouvernement zelfs hiervan tijding gekregen en dadelijk verklaard had dat de bedoelde officier zijne orders niet begrepen had en er niet het minste voornemen bestond om van het gebruikelijk stelsel tusschen bevriende natiën aange nomen af te wijken. Ook had-, voor nog het engelsche gouverne ment een oorlogschip gezonden had om de vrouwen en kinderen naar Engeland te brengendc fi'anscke regering reeds maatregelen bevolen om voor de veiligheid van alle Europeanen in Algiers te zorgen. In het huis der gemeenten tfjjn eergisteren avond eenige zeer be langrijke debatten ontstaan de omtrent bevoegdheid van de engelsche regering om te beletten, dat Spanje vijandelijkheden tegen Cuba zou ple- gén. De minister Peel, die op dit stuk verschilde met den heer Huskis-• son welke uit eene petitie van kooplieden van Liverpool aanlei ding genomen had om dit onderwerp te behandelen zcide onder anderendat cle regering voornemens was een einde te maken aan de zeerooverijen die het gevolg van den voortdurenden staaf; van vijandelijkheid tusschen Spanje eu de nieuwe Amerikaansché Staten waren en dat de betrekkingen tusschen Spanje en Enge land nimmer op een meer vriendschappelijke!! voet dan tegen woordig waren geweest. Men gelooft hieruit, dat Spanje weidra de onafhankelijkheid van zijne vorige koloniën zal erkennen. Het ministerieel avondpapier zegt dat het belcedigend voor prins Leopold zijn zou te veronderstellen dat persoonlijke redenen hem zijn vertrek naar Griekenland deden vertragen cn dat er in de daad sterke redenen vereischt zoud,en worden om den afstand van eene zoo liooge waardigheid als die van souverein van Grie kenland zoo plegtiglijk aangenomen te regtvaardigen. Het ver zekert voorts dat nog over eenige punten van gering belang tus schen Zijne Koninklijke Hoogheid en de geallieerde mogendheden, gehandeld wordten dat er gcene zwarigheid ontstaan -is» over ceuig belangrijk gedeelte der negotiatien. Naar tijdingen van Alexandriegisteren hier ontvangen, is alles in Egypte rustig en wordt er niet gedacht aan het gereed maken van eene expeditie, zoo als verscheiden vreemde nieuws papieren sedert eenigen tijd hebben verzekerd. Over New York heeft men heriglcn van Columbia en Mexico tot het midden van maart. Venezuela bleef volhouden met zich van Columbia af te zonderen en hel columbiaansch congres hield zich met het' ontwerpen der constitutie bezig. In* Mexico deden zich weder teekenen van tegenstand tegen het uitvoerend, bewind zien. Men zeide, dat de voormalige president Guerrero zijne woning ver laten hadten einde troepen Lijden' te brengen. De koning blijft nagenoeg in denzelfdeu toestand. Donderdag vermelde hot bulletin, dat Zijne Majesteit een goeden nacht had gehad en de teeltenen zijner ziekte voortdurend verminderden. Gis teren bleven weder, volgens het officieel berigtdie teekenen gunstig'docli bad Zijne Majesteit ec.11 slechten nacht gehad. F RANK R IJ R. Parijs, deb. 20 mei. Er is weder een gedeeltelijke verandering van ministers gekomen. De graaf de Peijronnet, minister van justi tie, tijdens' de heer de Filiale aan het hoofd van het ministerie was, is tot minister van binnenlandsche zaken benoemd, in plaats yan den heer dc Moiitbel, die minister van financiën geworden is. De heer de Chabrol heeft als zoodanig zijn ontslag, benevens; den heer de Gourvoisier als minister van justitie. In diens plaats is be, uoemd dc beer Ckaniclauze,thans eerste president bij het konink..

Zierikzeesche Courant | 1830 | | pagina 1