No. S@. ZlERHiZEESCHÊ Vrijdag 'BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. evij. N IE UW S TIJ DIN GEN. Ao, 183®. den 14 Mei. V. bekendmaking. BüRGEMEESTÊR ca •WETHOUDERS der StacI ZIEPJEZEE, Provincie Zeeland. Gelezen hebbende de wet van den n April 1827 en het daarop gevolgde Koninklijk Besluit van den 21 Maart 1828 Staatsblad no. 6), betrekkelijk de uitvoering der reglementaire bepalingen op bet stuk der Schutterijen. Brengen bij deze ter kennis van de In- en Opgezetenen dezer Stad. dat- van den i5 tot den laatsten dezer maatfd, van 'smor gens tien tot des middags ten twaalf wren ter Secretarie dezer Stad zal worden gevaceerd ter inschrijving voor de loting tot de Schut- terlijke Dienst van alle mannelijke ingezetenendie op den 1 Ja nuary dezes jaars hun 25ejaar zijn ingetreden of in het jaar iSo5 geboren zijn en die hij deze tot- de Inschrijving worden opgeroe pen waartoe zij krachlens de aangehaalde wet gehouden zijn, strekkende zich deze verpligting al verder uit tot de zoodanigen welkevan elders gekomen zich hier hebben gevestigden den ouderdom van i5 tot 35 jaren hebben bereikt, en zal een ieder zich van deszelfs Geboorte-Extract hehooren te voorzien, ten einde zuimd te hebben ambtshalve zullen worden ingeschreven, en zonder, loting in de sterkte der Schutterij dadelijk worden ingelijfd, onver minderd de geldboetewaartoe dezelve naar aanleiding van Arti kel 9 der meergenoemde wet door den Schuttersraad tot straf van hun verzuim knnnen worden verwezenzullende wijders de tijd en plaats der Loting nader worden hekend gemaakt. En opdat een iegelijk hiervan kennis dragezal deze worden af gekondigd en in de Stads'-Courant geplaatst. Gedaan ten Kaadhuize der Stad Zierikzee, op Leden den 1 Mei iS3o. Burgemeester en Wethouders voornoemd de CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven Dc Stads-Pecretaris W. 3. P. K R O E F. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, Bréngen hiermede ter kennis van alle de daarbij belanghebbenden dat aangezien de Hemelvaartsdag op Donderdag den 20 dezer in valt de gewone wekelijksche Marktdag, binnen deze Stad op Woens dag den 19 dezer zal gehouden worden. Zierikzee, den 5 Mei i83o. Burgemeester en Wethouders voornoemd de CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven De StadsSecretaris, W. J. P. KR OEF. De GOUVERNEUR van de Provincie Zeeland; herinnert bij deze alle belanghebbende Administration en Particulieren in de Provincie, aan de bepalingen der Wet van den 8 November 1815 110. 36, Staatsblad 110. 5i)volgens welke, van alle Schuldvorderingen ten laste van het Rijk over den jare 1B29 de rekeningen memorien of declaratien vóór of op den laatsten van de maand Junij aanstaande hij zoodanige AdministrationCollegiënAu toriteiten of Ambtenaren als welke dé orders tot het doen van leverantien of auderzins gegeven hebben hehooren te zijn ingediend, op panic van te worden gehouden voor verjaard en vernietigdmet uitnoodigrag verder om dit uiterste tijdstip voor de indiening van voormelde pretentien niet af te wachten maar, dezelve onverwijld te bewerkstelligen. Middelburg, den 12 Mei i83o. VAN VREDENBURCH- DUITS CHLAND. Berlijn, den 7 mei. Het onlangs door Z. M. den keizer van Rus land, aan de hofgreuadiercompagnie toegewezen vaandel van St. George is den 19 april met groote plegtigheid aan die compagnie ter Rand gesteld. Hunne Majesteiten de grootvorst-troonsopvol- ger de grootvorst Michiclprins Albert van Pruissen en cenige dier 'COÜIAIT, aanzienlijkste staatsdienaren en Bevelhebbers van bet leger, bebbert bet vaandei aangespijkerd. Den volgenden dag is bet vaandel, op hetwelk bet navolgende opschrift staat: Ter nagedachtenis van de. heldendaden der russische garde, met geene mindere plegtigheid ingezegend. De compagnie aan welke dit vaandel is toevertrouwdmag aan gemerkt worden als de kern der russische lijfwacht en als de ver tegenwoordigster van haren krijgsroem. Zij werd in 1827 opgerigt ch-zamengesteM ui* oQderaffi.ch'ren. en soldaten der garde, die hun nen tijd hadden uitgedienden zich door hunne dapperheid had den onderscheiden en wier borst met een aantal eereteekenea prijkte. Dezelve doet alleen dienst in het keizerlijk paleis waar dezelve ook gehuisvest is. Frankfort den 7 mei- In het antwoord-, hètwelk prins Leo pold van Sahsen-Cohurgden 11 februarij op de nota van de ge- volmagligdcn der drie verbondene mogendheden, waarin men hem. bekend maakt met zijne verkiezing tot souvereinen vorst van Grie kenland, gegeven heeft, betuigt hoogstdezelve, dat bij zeer gevoe lig is aan de eer, welke de verbondene mogendheden hem aan-, doen, door hem te verkiezen, om hare grootmoedige inzigten, ten aanzien veyn. den nieuwen griekschen staat, ten uitvoer te brengen, en dat bij derzelver aanbodwaardoor hem eene zoo nuttige als eervolle loopbaan wordt opengesteld volgaarne aanneemt. Hij verklaart eebter verder, dat hij, naar zijne meening, kwa lijk zoude beantwoorden aan bet vertrouwen, hetwelk in hem ge steld wordt, indien hij, bij het aannemen van den aan hem ge- danen voorslag en de daaraan verbondene bepalingen der mogend- beden aan dezelve niet de volgende aanmerkingen en wenscben mededeelde: Vooreerst, dat door de mogendheden, welke bet traktaat van Julij 1827 geteekend hebben, aan den nieuwen griekscben staat worde gewaarborgd en toegezegd bijstand, wanneer dezelve wordt aangevallen. 20. Dat de toestand der grieksclie inwoners van de cilauden Kan dia en Sa mos welke aan de Porte zullen worden terug gegeven zoo wel in 7tgodsdienstige als in het burgerlijke, zoodanig door de mogendheden worde bepaald en geregeld, dat zij geheel be veiligd zijn tegen verdrukking en maatregelenwelke tot tegenweer en bloedvergieten zouden kunnen leiden. 3°. Dat de mogendheden er in toestemmen, dat de grenzen aan de west- eii noordzijde van Griekenland worden uitgebreidopdat de nieuwe staat aan dien kant eene grensscheiding bekomewelke voor deszelfs grensscheiding onontbeerlijk is. 4°. Dat de mogendheden aan den nieuwen staat, tot dat deszelfs eigene hulpbronnen weder hersteld zullen zijn, eenen geldelijken onderstand zullen verleenen, geëvenredigd aau deszelfs behoeftcp naardien het bekend is, dat het provisioneel bewind van Grieken land zich niet auders heeft kunnen staande houden dan met de onderstands-geldenwelke dc mogendheden grootnioediglijk aan hetzelve verstrekt hebben. 5°. Dat cle mogendheden aan den nieuwen souverein van Grie kenland eenen onderstand in troepen geventot dat hij de noodigo krijgsmagt zal hebben kunnen organiseren, en met hem eene over eenkomst aangaan zoo wel met opzigt tot het aantal van die troe pen als omtrent den tijd, gedurende welken dezelve ter zijner be schikking kunnen blijven en hem daarbij1 tevens bevoegd verkla ren om dezelve langer bij zich te behoudenindien hij zulks noodzakelijk mogt oordeelen. In het protocol hetwelk cle gevolmagtigden naar aanleiding van dit antwoord van den prins, den 20 februarij hebben opgemaakt, komen cle volgende besluiten voor i°. »De inzigten der drie verbondene mogendheden stemmen overeen met de wensóhenwelke de prins met betrekking tol deu- waarborg voor den nieuwen griekschen staat aan den dag heeft gelegd. Dc andere mogendheden zullen worden uitgenoodigdom mede hierin toe te stemmen. 2°. «>»De verbondene mogendheden kunnen aan den souvereinen vorst van Griekenland het regt niet toekennen, om ten aanzien van de wijze waarop het turksche gouvernement deszelfs gezag op Kandia en Samos uitoefent, in het midden te treden. Deze eilan den moeien onder de heerschappij der Porte blijven, en onafhan kelijk zijn van den nieuwen griekschen staat. De verbondene mo gendheden verklaren evenwel aan prins Leopold, ter zijner eigene geruststellingdat, ten gevolge van de verbindlenissenwelke zij met gemeen overleg hebben aangegaan, zij zich gehouden rekenen, om aan cle bewoners van Kandia en Samos veiligheid te verzeke ren tegen, allen overlast, welken men hun mogt willen aandoen, ten gevolge van het deel, hetwelk zij in der tijd aan den opstand hebben genomen. Bijaldien liet turksche gezag op eene oumensche- lijke wijs mogt worden uitgeoefend, zoude ieder der verbondene mogendheden, zonder evenwel dienaangaande eene bepaalde over eenkomst aan te gaan, hot van haren pligt rekenen om haren in vloed bij. de Porie te doen gelden, ten einde aan cle bewoners der hoven genoemde eilanden bescherming te verzekeren tegen onder drukking en willekeur-. 3o. »De gevolmagiigden hebben erkend, dat er onoverkomelijke'

Zierikzeesche Courant | 1830 | | pagina 1