'BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. BdnitHxij, ■NIE UW S T IJ D IN G EN. GROOT-BRI TT ANNIE N. No. <S«. ,?r^y Vrijdag Ao. 1880. den 7 Blei. BEKENDMAKING. Burgemeester en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE Provincie Zeeland. Gelezen hebbende de wet van den n April 1827 en het daarop gevolgde Koninklijk Besluit van den 21 Maart 1828 Staatsblad no. 6), betrekkelijk de uitvoering der reglementaire bepalingen op bet stuk der Schutterijen. Brengen bij deze ter kennis van de In- en Opgezetenen dezer Stad,, dat van den i5 tot den laatsten dezer maand, van 'smor gens tien tot des «middags ten twaalf uren ter Secretarie dezer Stad zal worden gevaceerd ter inschrijving voor de loting tot de Scluit- terlijke Dienst van alle mannelijke ingezetenen die op den 1 Ja- ziuarij dezes jaars hun 25e. jaar zijn ingetreden of in het jaar i8o5 geboren zijn en die bij deze tot de Inschrijving worden opgeroe penwaartoe zij krachtens de aangehaalde wet gehouden zijn, strekkende zich deze verpligting al verder uit-tot de zoodanigen welkevan elders gekomen zich hier hebben gevestigden den ouderdom van 25 tot 35 jaren hebben bereikten zal een ieder zich van deszeif's Geboorte-Extract behooren tc voorzien, ten einde zich van zijnen-juisten ouderdom te verzekeren; -7— terwijl op den 3 Janij aanstaande het ïnschrijvings-register zal worden gefloten, na welk tijdstip alzoo degenen die ontdekt worden de aangifte ver zuimd te hebben, ambtshalve zullen worden ingeschreven, en zonder loting ia de sterkte der Schutterij dadelijk worden ingelijfd, onver minderd de geldboetewaartoe dezelve naar aanleiding van Arti-, hel 9 der meergenoemde wet door deii Schuttersraad tot straf van hun verzuim kunnen worden verwezen; zullende wijders de tijd en plaats der Loting nader worden bekend gemaakt. En opdat een iegelijk biervan kennis dragezal deze worden af gekondigd en in de Stads-Gourant geplaatst. Gedaan tea Raadhnize der Stad Zierikzee, op heden den 1 Mei iS3o. Burgemeester en Wethouders voornoemd - de CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads-Secretaris W- J- T. KB OEF, BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE Verwittigen bij deze de Ingezetenen dezer Stad, dat van hun nentwege op Maandag den 24 dezer maand eene algemecne Inspec tie en Schouwing zal geschieden langs de StratenGrachten Havens en Pleinen dezer Stad, met last om te zorgen, dat de zelve ieder voor zoo veel hem betreft, van gras, onkruid en on- reinigheden behoorlijk gezuiverd, alsmede dat alle goten, iéder vóór zijn eigendom hetzij bewoond of onbewoond schoongemaakt zijn en de vyaterloozing onbelemmerd geschiedezullende op de zoodanigen welke in dezen nalatig mogten worden bevonden de straffen worden toegepast, welke bij overtredingen van dien aard, bij het Reglement van Policie zijn vastgesteld; Zierikzeeden 3 Mei i83o. Burgemeester en Wethouders voornoemd, de CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads-Secretaris W. J. P. KR OEF. PUBLICATIE. - BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE Brengen hiermede ter kennis van alle de daarbij belanghebbenden dat, aangezien de Hemelvaartsdag op Donderdag den 20 dezer in valt, de gewone wekelijksche Marktdagbinnen deze Stad op Woens dag den 19 dezer zal gehouden worden. Zierikzeeden 5 Mei i83o. Burgemeester en Wethouders voornoemd de CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven, De Stads Secretaris W. J. P. KR OEF. Londïïn, den 3o april. Het half officieel avondblad heeft giste- X'eu en heden twee nieuwe bulletins omtrent den staat van de gezond heid des konings medegedeeld welke beide door de lieeren Halford en Tierneygeiieesheeren van Z. M. geteekend ziju. Het berigt van heden morgen luidt aldus: »De koning heeft dezen nacht, gedu rende verscheidene uren., eene verkwikkende slaap genoten. De kenteekenen van Z.M. ongesteldheid schijnen iets minder verontrus tend te zijn. De ontvangst ten hovewelke ter gelegenheid van 's konings naam dag zou plaats hebben en reeds bij voorraad tot den 7 mei was verschoven, is thans onbepaald uitgesteld. Volgens het hofberigt van gasteren verlaten de geneesheeren des konings het kasteel' van Winsor niet meer. Deze en andere omstandigheden hebben aanleiding gegeven tol zeer verontrustende geruchten omtrent den toestand van Zijne Majesteit. Sommigen schijnen het daarvoor te houden dat de koning aan eene ongeneeslijke waterzucht lijdt. Z. K. II. de prins van Saksen-Coburg is gisteren uit Frankrijk to Doever aangekomen. Reeds sedert eenigen tijd hebben onze dagbladen gewag gemaakt van eene vereeniging, die zich te Dublin gevórmd had, onder den naam van Maatschappij van vrienden van Ierland van alle godsdien- stigègeloofsbelijdenissenaan wier hoofd zicli de bekende heer O'Conell had gesteld, en welke ten doei had, de belangen van het eiland krachtdadig te bevorderen, en, zoo mogelijk eene afscheiding van het parlement van Groot-Brittannien en Ierland te bewerken» Deze maatschappij begon zich ai reeds meer en meer uit te breiden, en scheen, op eene grootere schaal, niet anders te zijn dan eene ver nieuwing van de zoo veel"gerucht gemaakt hebbende katholijke asso ciatie, welke in der tijd door de noodzakelijkheid gedwongen, zoo men voorgaf, uit eigen beweging is uit een gegaan. De hooge rege ring van Ierland heeft vermeend de nadeelige .gevolgen welke de nieuw opgerigte maatschappij voor de rust van liet zoo vaak geschokte eiland kan hebben, niet te moeten afwachten. Den 24 dezer heelt de lord luitenant te Dublin eene proclamatie uitgevaardigd waarbij' de bedoelde vereeniging wordt ontbonden, en tevens bepalingen worden gemaakt, om derzelver vernieuwing voor bet vervolg te voorkomen. FRANRR1J K. Parijs, den 28 april. Volgens een reglementhetwelk in den Mo nitor geplaatst is zal cr bij het ministerie van huitenlandsche zaken tweemaal in de week onderwijs in de diplomatie gegeven worden. Vier en twintig jonge lieden zullen die lessen kunnen bijwonen. Het koninklijn göregtshof van Caen heeft bevolen dat er onder zoek zal gedaan worden naar de menigvuldige brandstichtingen in het arrondissement Vire eu een gedeelte van het departement de la Manche. De Constilutionnel behelst het volgende Zou men geloven dat in hot dertigste jaar der negentiende eeuw- de ingezetenen eerier kantons hoofdplaats van een der departemen ten van Normandie eene woeste gewelddaadder eeuwen van dom heid en barbaarsheid waardig', zouden te betreuren hebben P De zaak wordt reeds door de r'egterlijke magt, op eene gedane aan- klagte, onderzocht. In den avond van donderdag den 8 april kwam zekere verwer' met eene worst onder deri arm te huis. Hij kreeg over die worst twist met zijne huisvrbuw welke mecnende dat haar onregt was geschied, 's anderen daags bij de maire der gemeente klagtig' viel. De maire ging daarop met een adjuuct en een lid van den gemeenteraad naar het hnis van den verwermaakte zich mees ter van zijnen persoon liet hem naar de markt slepen eu daar met touwen aan eenen paal in de houding van eeueu gekruizigden vastbinden Zoo is bij gedurende ongeveer veertig minuten het schouw spel van meer dan honderd menschen geweest. Te Saini-Omer is dezer dagen een kleérenkooper overleden die voor behoeftig, doorging. Intusschen heeit men bij hom gevonden i45,ooo franken in goud geld, die hij ia eencn ouden ketel had verborgen. Verscheidene dagbladen melden op grond van brieven uit Rome, dat de Paus gevaarlijk ziek is. Uit Toulon wordt den 20 dezer gemeld: »De heer de Dournioni woidt aanstaande zaturdag of zondag al hier verwacht. Meii denkt echter vrij algemeen dat de expeditie niet voor den 15 mei zal gereed zij 11. Allo troepen, die daartoe behooren zullen wel den 5 dier maand in hunne kantonnenientea zijn; maar al de noodige schepen zijn nog niet aangekomen. Het schijnt dat Algiers gelijktijdig even sterk ter zee ais te land. zal aan gevallen worden. Een der ultra-bladen heeft gemeld, dat de liberalen te Cler mont pogingen hadden aangewend, om dc doortrekkende troepen tegen de expeditie naar Algiers in te nemen. Ëenige ingezetenen van die stad hebben thans eene premie van drie honderd franken uitge loofd aan dengenen, die iemand opnoemt welke zich daaraan schul dig heeft gemaakt. Den 3o. Men wil, dat het vertrek van Z. K. II. prins Leopold van Saksen Cob urg naar Londen te weeg is ge b ragt door nieuwe moeilijkheden, betreffende de griekscho zaken; sommigen gaan zoo verre van te verzekeren dat de vorst dc souverciuiteit van Gi'ie-

Zierikzeesche Courant | 1830 | | pagina 1