ADVERTENTIEN voldoende" zijn om on« de kosten van de blokkade en den oorlog te vergoeden." Gedurende den ganschen veldtogt zal er dagelijks eene stoomboot van Toulon naar Algiersen van daar naar Toulon vertrekken en door middel der telegraaf, zal men binnen zes en dertig uren te Parijs tijding van de armee kunnen hebben. Brieven uit Algiers meldendat de Algerijnen reeds sedert lang kennis dragen van de toebereidselen welke in Frankrijk tegen hunne regering gemaakt worden. De dey heeft besloten om zich hardnek kig te verdedigen. Ten westen van Algiers, waar men meent, dat onze troepen zouden kunnen landen, zijn reeds verscheidene bat terijen opgerigtterwijl er zich ten oosten eene van veertig stukken bevindt. Op andere punten is dc omtrek van Algiers sedert 181G aaumerkelijk versterkt. In de haven bevinden zich "voorts 80 ka- nonneersloepen die goed gewapend zijn, maar, zegt men slecht bestuurd en bediend worden. Husseinde dey, verlaat de forte- reswaarin bij zich bevindt, niet, en schijnt de noodige maatre gelen genomen te hebben om zich tegen eenen algemeeneii volks opstand te beveiligen. Morgen vertrekt de minister van marine naar Toulon. De zelve heelt den zeeschilder Isabey benoemdomten koste van den staat de expeditie naar Algiers te vergezellen. - Prins Talleyrand is naar zijn kasteel van Valenèay, Sn Berri vertrokken. Ilij zal daar Hunne Siciüaansclie Majesteiten op hunne terugreis van Madrid ontvangen. Den 23. Een der ministeriele bladen behelst beden bet vol gende: »Men Leeft te Parijs berigt ontvangen van hétgeen binnen de stad Algiers den 4 dezer omging. Onder bet volk heerscht de grootste gisting. De dey loopt bet grootste gevaar de Algerijnen zullen alles doen om een bombardement te vermijden. Men sprak er openlijk om alles in te willigen wat Frankrijk vroeger gevraagd had. De grooten van den staat zijn ten volle bereid, om den op perbevelhebber der armee verschooning te vragen alle fransclie goederen weder te geven en geen schip, dat eene door Frankrijk beschermde vlag voert, meer te zullen laten onderzoeken. Ook zcide men dat de dey schadeloosstelling roor oorlogskosten zou aan té bieden hebben. Deze zeeroover zal bij de verwoedheid zij ner krijgslieden bezwaarlijk zijn leven redden. Hetzelfde dagblad meldt ook het volgende»Het schijnt, dat het besluit van den Koning van Spanje omtrent de salische wet niet alleen voor den koning van Napels, maar ook voor don Car los geheim gehouden is. De fransclie ambassadeur beeft er eerst daags vóór de uitvoering van geboord, en daags nadat hij eenen koerier afgezonden had om zijne regering van de loopende geruch ten te verwittigen was de afschaffing dei* salische wet reeds langs de stralen van Madrid afgekondigd. Alstoen hebben alle ambas sadeurs van vorsten uit liet Huis van Bourbon tegen den maatregel geprotesteerd." NEDERLANDEN. 's Gravenhage den 25 april. De Dames-besfuurderessen van bet Fonds van Weldadigheid te dezer stedeopgerigt onder de bescher ming van R. K. II. mevrouw de prinses Marianne der Nederlan den aan deze vorstin derzelver verslag aangeboden hebbende, we gens bet uitstekend wel slagen der edelmoedige pogingen van II. IC. H., om de lijdende mensclihcidgedurende den afgel.oopen' win ter, te hulp te komen, zoo beeft ten zeiven dage de regering de zer stad aan II. IC. H. eenen-brief doen toekomen, waarin dezelve Iiaar leedwezen betuigt, van 's Gravenhage niet te mogen beschou wen als de geboorteplaats eener vorstin op welke de dankbare bevolking zoo gaarne roem zou dragen als een inboorliuge dezer hofplaats. Burgemeester en wethouders om, intusschen dit leedwezen zoo veel mogelijk, te lenigen, hebben bij de te kennengeving van dien, nevens liunne dankbetuiging voor al betgeen die vorstin aan de zijde van de verdere leden van bet koninklijk buis voor de hulp behoevenden dezer gemeente verrigt bad, bet verzoek gevoegd, om de vorstin van nu voortaan te mogen beschouwen als eene gebo rene burgeres van 's Gravenhageen hiertoemet voorkennis van den raad der gemeentede prinses eene plegtige verklaring aange boden geschreven op parkement, voorzien van liet groot zegel de zer stad, en gesloten in eene gouden doos, versierd met het wa pen van 's Gravenhage. Het is in deze akte of dit diploma, dat de regering op eene meer uitgebreide wijs de gepastheid vermeldende der voorzorg van de prinses, de dankbaarheid, die bet bestuur, als tolk der bur gerij verpligt is deswege uit te brengen, nevens de belangstelling, welke de Hagenaars te allen tijde aau den dag gelegd hebben', om de zoo veel heilsaaubrengende leden van bet koninklijke huis te mogen tellen onder de inboorlingen van hunne stad tevens het smartgevoel betuigt, van hierin, ten aanzien van prinses Marianne te leur gesteld te zijn geweestdoor omstandigheden die voor stad en Vaderland al het doodelijke hebben doen zien eener verwijde ring van dat nimmer genoeg vereerde liuis en daarom dan ook eerbiedig verzoektdeze teleurstelling te mogen uitwissclien en her stellen op eene wijs, waardoor regering en Ingezetenen, met nog meer regt dan immer te voren de beminde vorstin kunnen plaat sen aan liet hoofd der wéldadigenop welke 's Gravenhage roem draagt. Bereids des anderen daags had de regering de uitstekende voldoe ning een antwoord te bekomen waarin H. K. H.met toestem ming van den Koning, de verklaring der regering aanneemt, en be tuigt, zulks met des te grooter genoegen te doen, daar deze verkla ring baar nog nader zal verbinden aan eene instelling van wekla digheidwelker oprigting baar gemakkelijk was gemaakt door de rclele gezindheid der ingezetenen en tot welker instandhouding zij thans met nog meerder aanspraak dan te voren, op den bijstand rekende barer medeburgers. Botterdam, den 23 april. Gedurende den vliegenden storm uit liet noordwesten, welke op dingsdag, den 20 dezer, beeft gewoed en zoo lievig is geweest, als weinige menscben heugt, is liet eerste geheel in de Nederlanden gebouwde stoornzeeschip de Batavier, des morgens ten 11 ure, en dus in bet hevigste van den storm, iu zee geloopennaar Londen bestemd, en is het den volgmideu dag omtrent 12 urezonder eenige schade op de rivier de Teems aangekomen. He Batavier lieeft dus niettegenstaande dezen feilen en aanhoudenden tegenwind de overtogt in omtrent 20 uren gedaan. Zwolle, den 22 april. Dinsdag avond jl. woei alhier een ver schrikkelijke stormzoodat er vele pannen van de daken afgewaaid en eenige scboorsteenen zijn ingevallen. Van elders zijn de herig- ten van dezen storm, ongunstig; zoo verneemt men, dat, op do hoogte van Schokland een vaartuig met twintig stuks koeijen zou vergaan zijndoch dat de schipper met zijn volk gered zijn gewor den ook op de rivier den IJssei zou een aak geladen met turf, gezonken zijn. Te Hattem was de korenmolen van de Vriesdoor den gang gegaan en heeft de eigenaar meer dan f 5oo schade. MIDDENPRIJZEN VAN DE VOLGENDE ARTIKELEN TE ZIERIKZEE. van den 29 April i83o. De Nederl. Mudde. OikIc Tarwe1 Nieuwe dito 1829 Rogge Winter Gerst Zomer dito Haver Paardeboonen Witte boonen Bruine dito- 7.00 a Graauwe erwten lo.ilo 8.00 5.0O 3.7a 3.5o 2.Ö0 0.00 6 00 8 00 0.00 a 00.00 4.5o a 3.L.0 a 3.2o a 2.10 a 4.5o a 5.00 De Nederl. Mudde. f 5.00 a 5.&0 - 5.00 a 5.20 - 11.00 a isjoo - 0.00 a 0.00 0.00 a 0.00 Groene erwten Geete dito Koolzaad Zaai-Lijuzaad Slag-Lijnzaad Pvaap-Olie te Zierikzee 00.00 per vat. Dito bij partij- 00.00 Lijn-Olie bij partij - 00.00 Raapkoeken 70.00 de 1000st. Lijnkoeken- 80.00 De meerderjarige en Voogden over de minderjarige Erfge namen van wijlen JAN SMIT, zullen publiek verkoopen op Donderdag den 6 Mei i83o, 's namiddags ten 3 uren, in hot Lo- gement van den Heer F. J. vAn OPPEN te 'Zierikzee, met au torisatie der Regtbank ten overstaan van den Heer Vrederegtei' te Zierikzee, door het ministerie van den Notaris D. BOOM: Een WOONHUIS, SCHUUR, WAGENHUIS en GE VOLGEN, met de Hovenieriug daar &unex, staande bij de Ver- repnt in de Stad Zierikzee, Wijk C: No. 17, 18 en 19. Tivee HUIZEN in de Minnebroerstraat aldaar, No. 218 en 228. Een E R F aldaar, No. 33. Een HOF, aan de Oostzijde van Slabberwerf. Een Bunder 20 Roeden 10 Ellen KOORNLA. ND, in bet Poort Ambacht van Zierikzee, in Simon Achter en Varen-bevang, No. 34- 45 Roeden 85 Ellen KOORNLAND aldaar in liet JVelle-le vang No. 12. 2 Bunders 4 1 Roeden 6 Ellen WEILAND aldaar in tiet Fersse- bevang No. 7. t 4ts PUBLIEKE VERKOOP ING in de Stads Bank van Leeningop Woensdag den 12 Mei aanstaande. De intres- sen der verloopene Panden kunnen worden afgedaan tot den 1» Mei. G. JANSEN Jr., Lecnbankhouder. J. II. de WIT, is voornemens op Vrijdag den 7 Mei iS3o, des middags 12 uren, door het ministerie van dé Notaris B. BOOM, publiek te verkoopen: Een H U I S en ERVE, staande aan de Westzijde van de Breestraat dezer Stad Wijk G N°. 546. C. LETZER in de Nieuwe Bogaard-straat te Zierikzee, adverteert hiermede, dat zij heeft ontvangen een groot Assorti ment van STROO-HOEDEN, naar dc laatste smaak; beveelt zich in een ieders gunstmet belofte van eene prompte eu ei- civielb bediening. 0 9 Bij den uitgever dezes zijn gedrukt en te bekomen: V E R G E L IJ K IN G S-T AFE L E N tussclien de Onda Zierikzeeschc Maten en Gewigten met de 'Nieuwe N'eder- landsche Malen en Gewigten. Deze .voor alle Nering en Winkel doen de Lieden van Stad en Eiland bijna on misbare en zeer gemakkelijke uitrekening is verkrijgbaar: opgeplakt a 4° cents, ouopgeplakt a 20 cents. RAADGEVING aan Landlieden, ter voorkoming van ziekten onder bet Vee, als het gevolg der plaats gehad hebbende regenachtige weersgesteldheid, door Br. J. Ru- man, Directeur en. Hoogleeraal' aan 's Rijks Vee-Artsenij school te Utrecht, a 20 cants. REGLEMENT op de heffing van de belasting op het Gemaal, aanvang genomen hebbende binnen deze stad, met io- Januafij dezes jaars a 20 cents. KR O NIJK der stad ZIERIKZEE. Hiervan zijn nog eenige weinige exemplaren voorbanden, tot den ver minderden prijs van j 1 Een ieder, die belang stelt in hetgeen deze Stad sedert deszelfs stichting is overko men, zal zich ongtwij feld deze buitengewoon goedkoope aanbieding ten nutte maken. Ook is bij de.nzelyeii nog verkrijgbaar: Uitrekening der Ge- reede onderscheiiiene Meekrap, a Te sEierikzeebij A. BE La. Flikker. 9

Zierikzeesche Courant | 1830 | | pagina 2