ZBERKRZEESCHE COUE No. 35. fjrim/ Vrij da; Ao. 1830. den 30 April. •BESTUREN EN ADMINISTRATIEF NIE UW S TIJDINGEN BEKENDMAKING. Burgemeester eti WET HOUDERS der Stad ZIERIKZEE Gezien de Girculaiv" Aanschrijving van Zijne Excellentie den Heer Gouverneur dézer Provincie, van den 17 dezer maand, Pro vinciaal BLctd No. 487 Brengen bij deze ter kennis van de daarbij belanghebbenden dat ingevolge 'sKonings Besluit van den 2 dezer, No. 25', na den af loop der in dit jaar binnen Brussel te houdene derde Algemeene Tentoonstelling van Voortbrengselen der Volksvlijt.,, eene Loterij zal worden geopend, van zoodanige der op die Tentoonstelling ge plaatst geweest zijncle Voorwerpen als zullen worden aangekocht uit bet bedrag der Aandeel en welke in deze Loterij zullen geno men worden. Wordende -een iegelijkwelke verlangen mogt de voortbrengselen zijner Nijverheid naar deze Tentoonstelling op te zenden bij ver nieuwing daartoe aangemoedigd, in het vooruitzigt op de voordee- ïen welke deze Loterij aanbiedt; hoezeer evenwel niet alle voor werpen, die op de Tentoonstelling zijn* toegelaten geweest, in de Verloting kunnen worden opgenomen vermits men zich daarbij zal dienen te regelen zoo wel naar den aard der voorwerpen in verband tot de prijzen welke daarvoor dooi- de Eigenaars zullen woi;den gevraagd als naar liet getal Loten hetwelk men ter ver krijging van liet ncodige Fonds zal kunnen plaatsen, weshalve de Eigenaars worden uitgeuoodigd om bij de opzending der Voort brengselen van hunne uitvinding, nijverheid of fabriek, boven en behalve de aangifte van den fabrieks-pvijstevens ongave te doen, of, en zoo ja, tot welke prijzen zij dezelve in de Verloting zullen willen afslaan. En zal deze Bekendmaking tot een ieders narigtin de Stads Courant, worden opgenomen. Zierikzeeden 20 April i83o. Burgemeester en Wethouders "voornoemd i) e C Pi A N Evt. Ter ordonnantie van Dezelven W. J. P. KR OEF. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS dor Stad ZIERIKZEE brengen bij deze ter kennis van de In- en Opgezet enen dezer Stad dat op Dingsdag den 4 Mei eerstkomende des middags ten twaalf ure ten R.aadliuize dezer Staddoor de Commissie van Beheer ever het gewezene Fonds van Kazernering zal worden gedaan der zelver Rekening en Verantwoording. En noodigen mitsdien alle de daarbij belanghebbende I11- en Op- gezètenen uit, om op den hiervoren bepaalden tijd, dc gemelde Rekening en Verantwoording bij te wonen. Zierikzee, den 28 April i83o. Burgemeester en Wethouders voornoemd de CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven, De Stacïs-Secretaris W. J. P. KR OEF. B EKEN DM AK ING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE hi aanmerking nemende, dat de tijd daar is, waarop naar jaar- lijksche gewoonte, de loopende Achterstand dezer Stad over het Jaar 1829 behoort te worden aangezuiverd en betaald. Brengen door deze ter kennis van de Actie-houders van bet ge noemde Acbtorwezen dat van beden af, ten Kantore van den Ste- delijken Ontvanger, dagelijks zal worden gevaceerd, tot bet uitbe talen van bet tien-twaalfde van dien Achterstand waarvan de te genwoordige Bekendmaking in de Stads Courant zal worden geplaatst. Zierikzee, den 28 April i83o. Burgemeester en Wethouders voornoemd, de CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, Gelezen hebbende eene Missive van Zijne Excellentie den Heer Gou verneur dezer Provincie van den 26 April jl.No. 36o5 bij welke de vereischte autorisatiev verleend wordt om in afwachting der goed keuring van Z.-M.op de provisioneel ingevoerde belastingen, den termijn van voorloopige invordering derzelve, met twee maanden te verlengen. Gezien derzelver Besluit' van 3o December 1829, bij hetwelk, te Tekenen van den 1. Januarij 18^0, \oor een tijdvak van vier maan den in afwachting eener geheel e invoering na verkregen© goedkeu ring des Koningsprovisioneel wordt ingevoerd eene belasting op het Gemaal, op de Bnitenlandsche Wijnen, Gedistilleerd en Likeur, en op het van Buiten ingevoerd wordende Brood en Meel, zoo als deze bij deliberatie van den Edelen Achtbaren Raad in dato 29 te voren No. 1 was genrresteefd. 1 Overwegende dat, *en gevolge dei' vergunning biervoren gemeld, 'om den ioraujU van provisionele mvoerivrg dezer' -:.ieg >0. met twee maanden te verlengenhiervan de noodigc kennisgeving aan de belastingschuldigen en de onderscbeide Ontvangers behoort te ge schieden. Brengen ter kennis van de belanghebbenden dat de termijn van provisionele Invoering der bij deliberatie van den Raaddato 29 De cember 1829; gepubliceerd den 3o daaropvolgende, geïntroduceerde Belastingen op het Gemaal het Buitenlandsche Gedistilleerd de Bui- tenlandsche Wijnen en Likeuren en op het van Buiten ingevoerd wor dende Brood en Meel met twee maanden wordt verlengden alzoo tot en niet den Jaatsten dag der maand Junij eerstkomende. De belastingschuldigen worden aangemaand om op deze bepaling acht te geven, en de respective Ontvangers uitgenoodigdom met derzelver perceptie gedurende dezen verlengden termijn voort te gaan. En opdat hieraan voldaan zoude worden, zal deze Bekendmaking worden afgekondigd, in de Courant geplaatst en bij afschrift ge- zouden worden aan de Ontvangers en Controleur der Belastingen tot narigt en naleving. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzee, den -3o April i83oj Burgemeester en Wethouders voornoemd, B. BOOM L. P. Ter ordonnantie:van Dezelven, W. J. P. KROEF. Berlijn, den 20 april. In brieven uit Alexandrïe wordt als ge noegzaam zeker gesteld dat de onderkoning va.11 Egypte Frankrijk een subsidie van ao millioenen franken in de onderneming tegen. Algiers de behulpzame hand zal bieden en met die mogendheid tevens zal zamenspannen om ook de overige barbarysche staten omver te werpen en uit te roeijen. Van den anderen kant wordt uit Triest geschreven, dat te dier stede twee schepen, welke de reis uit Alexaodrie in dertig dagen gedaan hadden de tijding hadden aangebragtdat den 9 maart aldaar van Corfu eene engelscbe stoomboot met depcches voor den engelschen consul was aangekomendie bet bevel inhielden, dat deze zich zonder verwijl naar Cairo zou begeven. Men was van. oordeeldat bij in last bad 0111 aan den onderkoning liet mis noegen van de engelscbe regering te doen kennen wegens deze zijne medewerking tot het beoorlogen der rooverstatcn. Ten zelfden dage bad bet gebeele egyptische eskader de haven van Alexandrie verla ten zonder dat de plaats- van deszelfs bestemming bekend was. Te Livorno is den 9 april "een schip van Tripoli aangekomen, bij welke gelegenheid men vernomen beeft, dat men toen aldaar nog niet aan eene expeditie legen Algiers geloofde en nog minder bekommerd wasvoor een plan om debabarijsclie stalen te veroveren. Men leefde er in de grootste zorgeloosheid en had cv geene buitengewone mid delen van defensie in bet werk gesteld. Eenigen tijd voor het ver trek van het bovengemeld schip waren een engelscli fregat en eene nederlanciscbe brik te Tripoli binnen gel oo pen en hadden op een gebiedenden toon verlangd, dat de hcij eindelijk voldoen zou aan de vorderingen van de onderdanen der beide natiën. Deze bad hierop met zijne ministers beraadslaagd en vervolgens aan dc beide bevel hebbers verklaard, dat hij die schuld binnen Vlvie jaren zou afdoen en beginnen met voorloopig 42 per cent van het gehecle bedrag te betalen. Dit voorstel werd goedgekeurd en .diensvolgens ook deze som uitbetaald waarna de beide schepen weggezeild waren. FRANKRIJ K. Parijs, clen 23 april. In het ministeriële avondblad leest men bet volgende "Den 4- Mei zal, denkt men, de franscbe vloot ouder zeil gaan; onze zeelieden zijn even Vurig als onze soldaten. Binnen twee maanden zijn alle noodige toebereidselen tot de expeditie gemaakt. De gebeele kust, waar de armee zal landen is gepeild. Binnen twee en dertig uren zullen er twee en dertig duizend man aan land zijn, en 12 dagen zullen voldoende wezen om al bet mate rieel van de armee cn al het belegevings-gescbut te ontschepen. FrankWjks vanen zullen weder in dezelfde streken verschijnen, waar de grootste onzer koningen stierf. De moörsche kust zal ons we derzien met die krijgshaftigheid; welke onze natie zoo geheel eigen is. Een barbaar zal weten of men de vertegenwoordiger onzer ko ningen straffeloos beleedigen kan. Reeds ziet hij dagelijks de blok kade vermeerderen; 80 oorlogschepen en een onnoemelijk getal vaartuigen wachten de franscbe armee in'onze en in de spaahsche havens. .Ai vallen de schatten van den dey niet in onze handen zullen de i5oo vuurmonden waarmede Algiers verdedigd wordt,

Zierikzeesche Courant | 1830 | | pagina 1