ZIEHÏI1ZEESCHE No. 24. .Jrrlf Dingsda; BESTUREN EN ADMINIS TRA TIEN. Burgemeester eu wethouders der stad zierikzee, NIE UWS TIJDINGEN. Ao. 188®. COÜKAIT. den 28 Maart. BEKENDMAKING. Provincie Zealand; Brengen bij deze ter kennis vau de In- en Opgezetenen dezer Stad en het Poort-Ambacht. Dat tot instandhouding cener aloude gewoonte de Jaarlijksclie Paarden- of Halfvasten-markt alhier zal gehouden worden op Don derdag den Maart aanstaande, bij welke gelegenheid alle Eige naars en Houders van Paarden binnen deze Stad en territoir wor den uitgenoodigd om der zei ver Paardenbehoorlijk bemand, gedu rende den voormiddag van tien tot twaalf ure te zenden naar de Varreniarkt alhier, en zulks onder pcenaliteit van f i ,5o boete, ten voordeele der Stad voor ieder Paard hetwelk niet behoorlijk geleid ter voo'rschreve plaats zal zijn ten toon gesteld. Het wordt nogtans uitdrukkelijk verboden om door de Straten of langs de Havens met Paarden in gezwinden draf of galop te rij den en wel op de boete van 3 ten behoeve als vorenwordende de Agenten van Politiemet een streng toczigt hierop heiasten tot het doen van calange in dezen geautoriseerd. Voorts wordt bepaald dat alle de binnen deze Stad opgeslagene Kramen of Stallenniet langer zullen mogen blijven staan dan tot en met Vrijdag den 9 April aanstaandezoo dat dezelve allen vóór den 10 dier maand moeten zijn weggeruimd, op pcene dat de daarin nalatig bevondene Eigenaars dier Kramen zullen iacurrereb. eene boete van f 6 voor iederen dag langer, ten behoeve der ste delijke kas. En zal deze tot een ieders narigt worden afgekondigd eu in de Stad Sr Courant worden geplaatst. Zierikzee, den 12 Maart iS3o. Burgemeester en Wethouders voornoemd de GRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris W. J. P. K KOE F. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE; Provincie Zeeland; Onderrigt dat de ziekte van het Ongans onder het Wolvee op on derscheidene plaatsen zich bij vernieuwing openbaart, waardoor de sterfte buitengewoon groot is, terwijl die zich ook hier en daar tot de Runderen uitstrekthebben gemeend in het belang van Land bouw en Veeteeltde Landlieden en Veehouders op deze bijzonderheid opmerkzaam te moeten makcrien dezelve onder gepasten aandrang bij herhaling aan te prijzen om gebruik te makeu van de voorbe- liocdings-middelen tot afwending van ziekten onder het Veewelke ten voorleden jare door den Hoogleeraar' Naman te Utrecht zijn be kend gemaakt; zijnde het middel daarvoor voorgeschreven, verkrijg baar gesteld hij den Boekverkooper de Vos binnen deze Stad. Het wordt voor de Veehouders daarenboven van te meer belang geacht, dat zij zich deze opwekking ten nutte maken en alle hunne pogingen aanwendenom der zei ver Vee te behouden overmits het verlies van Vee, door ziekte gestorven geene aanspraak geeft op scha devergoeding uit het Veefonds terwijl er ook geene reden is 0111 tot ver krijging daarvan het zieke Vee af te maken daar de ziekte van het On gans beschouwd wordt, als niet besmettelijk te zijn, weshalveri een ieder tot voorkoming zijner eigene schade aan de bestaande veror deningen teil dezen herinnerd wordt. En opdat een iegelijk hiervan kennis dra gezal deze wor den af gekondigd en in de Stads Courant geplaatst. Zierikzee, den i5 maart j83o. Burgemeester en Wethouders voornoemd de CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KR OEF. DUITS CHLAND, Weenen den 7 maart. Het dagblad van Smyrnavan den i/\. januarijbehelst het volgende: Tusschen de Porte en de gezanten van Engeland, Frankrijk en Rusland is overeengekomen dat de grieksche vaartuigen en personen die tot den nieuwen grickschen staat behooren en met regelma tige bescheiden van hunne regering voorzien zijn, bij hunne aan komst iu de üttomansche havens onder de bescherming van een dezer gezantschappen of der onder dezelven staande consulaten zul len gesteld worden. De russische handels-kanselarij te Smyrna heeft daaromtrent liet volgende laten bekend maken: Krachtens eene overeenkomstwelke tusschen de gezantschappen van Engeland, Frankrijk en Rusland getroffen is, zal provisioneel bescherming verleend worden aan de grieksche vaartuigen en per sonen die, voorzien met regelmatige bescheiden der tegenwoordige regering van Griekenlandte- Konstantinopel of in andere havens van liet oltomansche rijk mogten komen. Dien ten gevolge is be paald: 1.) Al de bedoelde vaartuigen of personen kunnen bij hunne aankomst de bescherming verzoeken en bekomen bij dat gezantschap of dat consulaat vau de drie mogendheden welke het traktaat van Londen onderteekend hebben bij hetwelk zij zich vervoegen willen. 2.) Deze officieuse of provisionele bescherming zal alleen van gevolg zijn bij de ottomansche plaatselijke overheid en de gezant schappen en consulaten der mogendheden welke het traclaat van 6 julij niet onderteekend hebben. 3.) Bij verschillendie tusscben de involge art. 1 bescberm.de Grieken en de onderdanen der drie mogendheden welke het trak taat van 6 julij onderteekend hebbenmogten ontstaanzullen de gezantschappen of consulaten der mogendheden welke de beide met elkander verschillende partijen beschermen, in overleg treden, om scheidslieden te benoemen vau welker uitspraak geen liooger beroep zal zijn. «De kanselarij zal zich derhalve, in voorkomende gevallen naar de even gemelde bepalingen gedrageneu is ten gevolge daarvan gemagtigd, om aan de grieksche kapiteins, die zich, met overleg ging van behoorlijke stukken, tot haar wenden, zullen de verlangde bescheiden en de russische vlag af te geven. De kanselarij kan mede aan de bedoelde grieksche personen passen verleenen in heide gevallen moet daarop gelet worden dat zoo wel op de bescheiden als op de passen een bepaalde termijn moet gesteld worden welke geenè zes maanden mag te boven gaan. FRANKRIJK. Parijs, den 16 maart. De kamers der gedeputeerden heeft zich gisteren in geheim comité bezig gehouden met de beraadslaging over baar adres in antwoord op 'sKonings aanspraak. Men verzekert, dat in dit belangrijk stuk de volgende zinsneden gevonden wordeu «Sire, Frankrijk zal met erkentenis deel nemen aan de maatre gelen, welke gij daaraan zult voorstellendoch er bestaat eene noodzakelijke voorwaarde om die weldaad te volmaken, zonder welke zij geene vruchten zou dragen en deze voorwaarde is gerustheid der gemoederen. «Op uwe stem, van alle punten des rijks te zamen gekomen, brengen wij u vari alle kanten de hulde van een trouw volk, dat nog de aandoening gevoelt van in u in een streng jaargetijte midden der algemeene weldadigheid, den weldadigste gevonden te hebben. Vijftien jaren vrede, dien bet aan uwen broeder eu aan u te dan ken beeft, hebben diep iii zijn hart, door de vrijheid der beraad slagingen en door de deelneming van zijne.afgevaardigden aan het bestuur de dankbaarheid gegrift, die het aan uw doorluchtig stamhuis verbindt. «Het is vooral iu zake van gezag, dat de oudheid van bezitting in de 00gen der natie als het heiligste der regtcn geldt. Hare over tuiging stemt dus overeen met haren pligtom haar de regten van uwen kroon en de onschendbaarheid van uw prerogatief, dat met onze toestemming nooit aangerand zal worden te doen be schouwen als noodzakelijk voor het behoud liarcr eigene regtcn eu als den eersten waarborg voor hare vrijdommen. Zij weet, dat het tot haar geluk is dat de eeuwen uwen troou ontoegankelijk voor stormen geplaatst hebben. Ondertusscben te midden dier gedachten verstoort eenó leven dige bekommering de' veiligheid die Frankrijk Begonnen heeft te genieten; zij bederft de bronnen vau zijne-welvaart en zoo zij voort duurde zou zij rampzalig voor zijne rust wórden. «Ons geweten onze eer, de trouw, die wij u hebben gezworen en die wij u altijd zullen betoonen leggen óns de vctpligtiug op u de oorzaak daarvan te ontvouwen. Het charter dat wij aan Lo- dewijk xviii verschuldigd zijn en dat gij gezworen hebt te zullen handhaven heiligt als een regt de tusschehfcomst vau bet volk in het overwegen der zaken. Die tusschen komst is bepaald binnen grenzen die naauwkeurig» zijn aangewezen éii die wij nooit zullen dulden dat overschreden worden maar zij is stellig iu hare ge volgen. Zij wil de voortdurende overeenstemming der staatkundige oogmerken van uw gouvernement met den wenscli van uw volk noodzakelijke voorwaarde om den loop der zaken geregeld te ma ken. Onze opregtheid, Sire, veroordeelt ons om u te zeggen, dat die overeenstemming niet bestaat. «Een onbillijk wantrouwen op de gevoelens en bet verstand van Frankrijk is de lieerschende gedachten van het tegenwoordige be stuur. Sire, het land bedroeft zich daarover, om dal die gedachte het beleedigthet verontrust zich daarover om. dat zij zijne vrij- dotnmen bedreigt. Dat wantrouwen kan tot uw edel hart niel na deren en het past niet aan Frankrijk dat evenmin regeringloos heid uil ajs gij dwingelandij. 0

Zierikzeesche Courant | 1830 | | pagina 1