COURANT, Wo. 23. Vrijdag 'BESTUREN EN ADMINIS TRA TIEN. NIE UWS TIJDINGEN. Ao. 188©* den 19 Maart. BEKENDMAKING, .Burgemeester cn wethouders der Stad ZIERIKZEE Provincie Zeeland; Brengen bij deze ter kennis van de In- en Opgezetencn dezer Stad en het Poort-Ambacht. Bat tot instandhouding eener aloude gewoonte de Jaarlijksche Paarden- of Halfvasten-marlt alhier zal gehouden worden op Don derdag den 25 Maart aanstaande, bij welke gelegenheid alle Eige naars en Houders van Paarden binnen deze Stad en territoir wor den uitgenoodigd om derzelver Paarden, behoorlijk bemand, gedu rende den voormiddag van tien tot twaalf ure te zenden naar de Varremarkt alhier, en zulks onder poanaliteit van f i,5o boete, ten voordeeie der Stadvoor ieder Paardhetwelk niet behoorlijk geleid ter voorschreve plaats zal zijn ten toon gesteld. Het 'wordt noglans uitdrukkelijk verboden om door de Straten of langs de Havens met Paarden ia gezwinden draf of galop te rij den en wel op de boete van f 3 ten behoeve als voren; wordende de Agenten van Politiemet een streng toezigt hierop belasten tot het doen van calange in dezen geautoriseerd. Voorts vvordt bepaald dat alle de binnen deze Stad opgeslagene Kramen of Stallen niet langer zullen mogen blijven staandan tot en met Vrijdag den 9 April aanstaande, zoojat dezelve allen vóór den 10 dier maand moeten zijn weggeruimd, poene dat de daarin nalatig bevondene Eigenaars dier Kramen zulten incurreren eene boete van f 6 voor iederen dag langer, ten behoeve der ste delijke kas. En zal deze tot een ieders narigt worden afgekondigd en in de Stads-Cot?rant worden geplaatst. Zierikzce, den 12 Maart i83o. Burgemeester en Wethouders voornoemd de CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dczelven De Stads Secretaris, V/. J. P. K R OEF. B E KEN D M AK IN G. BURGEMEESTER cn WETHOUDERS der Stad. ZIERIKZEE; Provincie Zeeland; Onderrigt dat de ziekte van het Ongans onder het Wolvee op on derscheidene plaatsen zich bij vernieuwing openbaart, waardoor de sterfte buitengewoon groot is, terwijl die zicli ook hier en daar tot de Runderen uitstrekthebben gemeend 111 bet belang van Land bouw en Veeteeltde Landlieden en Veehouders op deze bijzonderheid opmerkzaam te moeten maken, en dezelve onder gepastcn aandrang bij herhaling aari te prijzen om gebruik te maken van de voovbe- liocdings-middelen tot afwending van ziekten onder bet \ee, welke ten voorleden jarc door den Hooglecraar human te Utrecht zijn he kend gemaakt; zijnde bet middel daarvoor voorgeschreven, verkrijg baar gesteld bij den Boekverkoouer de Vos binnen deze Stad. Het wordt, voor de Veehouders daarenboven van te meer belang geacht, dat zij zich deze opwekking ten nutte maken en alle hunne pogingen aanwendenom derzelver Vee te behouden overmits het verlies van Veedoor ziekte gestorven geene aanspraak geeft on scha devergoeding uit het Vee fonds terwijl er ook geene reden is om tot ver krijging daarvan het zieke Vee af te maken daar de ziekte van het On gans beschouwd wordt, als niet besmettelijk te zijn, weshalven een ieder tot voorkoming zijner eigene schade aan de bestaande veror deningen ten dezen herinnerd wordt. En opdat een iegelijk hiervan kennis dra gezal deze worden af gekondigd en in de Stads Coiirant geplaatst. Zierikzceden i5 maart i83o. Burgemeester en Wethouders voornoemd de CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. DUITS CHLAND. Weenen den 6 maart. Bij het losgaan van den Donau heeft ]>et water alhier een verschrikkelijke verwoesting aangerigt. Terwijl zich beneden deze stad een ijsdam in de rivier gezet had is het zelve den 1 tot boven de hoogte der dijken gewassen en zijn de a au de rivier gelegene voorsteden en omstreken dezer stad. over stroomd. Op onderscheidene punten staat liet water tot boven den hoogsten stand die in dc geschieclboeken uezer stad is aangetee- kend en het is tot onderscheidene plaatsen doorgedrongen die nog nimmer overstroomd waren geweest, en welke men derhalve voor een dergelijk onheil geheel gevrijwaard achtte. Door de hevigheid, waarmede de vloed plotseling opzette, zijn de behoed- en redmiddelen welke sedert ecnigen tijd gereed waren, vernield en weggespoelden vele ménschen eene prooi der golven geworden. Volgens de opgave van het dagblad, hetwelk alhier van regeringswege wordt uitgegeven, beliep het aantal dier slagtoffers welke tot den 5 in de voorsteden gevonden waren, niet.minder dan. 72 personen. Den 4 Is Het water, hetwelk de hoogte van 23 voet 6 duim boven o bereikt bad door bet losgaan van den ijsdam beginnen te zakken; gisteren namiddag was het tot 11 v. 8. d. ge vallen, Z. M. de Keizer heeft eene commissie benoemd, om cle schade, welke door dit ontzettend onheil is aangerigt, op te nemen, lief degaven te verzamelen en aan de hulpbehoevenden onderstand te verleenen. Hoogstdezelve heeft terstond aan deze commissie 4.0,000 florijnen en H. M. de Keizerin 12,000 fl. verstrekt, om dadelijk in de dringendste behoeften te voorzien. Hamburg, den 9 maart. Elet dagblad van Bremen van den 7. maart hangt een treurig tafereel op van de verwoestingen welke op het gebied dier stad door de overstroomingen der rivieren de Wezer en Wumme zijn veroorzaakt geworden. De schade, die door dezelve is aangerigt, moet ontzettend zijn. Te Hastedl is een dertigtal huizen omver geworpen waarbij 10 menschen om het leven kwamen. Volgens brieven uit Bingen is bij deze stad eergisteren een groot ongeluk gebeurd. Eene schuit, waarin zich 16 personen be vonden, is op den Rijn omgeslagen, en i3 personen zijn daarbij omgekomen. Te Weenen woont een man, die den zeldzamen ouderdom van 122 jaren bereikt heeft. Zijne zintuigen zijn allen nog in den hesten staat, en hij bezit inzonderheid een zeer fijn gehoor. Zijne zielsvermogens schijnen ook weinig verzwakt te zijnen bij is vrolijk en opgeruimd. In den ouderdom van ioo jaren is hij nog met een meisje van 28 jaren gehuwden leeft in gelukkigen echt. F R A N K R IJ K, Parijs, den 12 maart. Aan alle zijden wordt gearbeid voor de onderneming tegen Algiers. - Onder de ingebragte bezwaren telt men de moeilijkheid der landing en de noodzakelijkheid om zich daartoe te bedienen, van de barkassen der oorlogschepen die niet minder dan 3 voeten waters zouden vereischen. Om daaraan te gemoet te komen, is in Toulon last gegeven, om 55 plat gebomde vaai tuigen te vervaardigen van welke ieder 1 5o man moet kunnen bevatten. Er zijn voorts aldaar bevelen ontvangen om al wat mo gelijk was, in te spannen, ten einde de expeditie tegen het eind van april 111 gereedheid te brengen. Een bijzonderen brief uit Marseille van 6 maart behelst de na volgende bijzonderheden: Dezer dagen zijn alhier onderscheidene koopvaardij-vaartuigen aangenomen ten bedrage van een scheeps- ruimtè van 18000 lasten voor drie maanden tegen 32 fr. bet last doch onder verband, dat, zoo het gouvernement de schepen na. verloop van een korten tijd moet afzeggen, hetzelve tegen betaling van. anderhalve maand huur ontslagen zoude zijn. Deze korte tijd ver streken zijnde, moeten de reeders voor hnnne equipagien zorgdra gen - iets 'twelk, uit hoofde dei* helling van de zeelieden voor den dienst des rijks niet gemakkelijk zal vallen. Voorts stelt zich het gouvernement verantwoordelijk voor alle de schade. »De meeningen zijn, ten aanzien dezer onderneming tegen Al giers, steeds verdeeld, en in weerwil van 's Konings aanspraakin welke van die aangelegenheid wordt gewaagd, niet gevestigd. Do zeemagt koopt steeds leeftogt aan; de landmagt nog niet. De re gimenten, tot de expeditie bestemd, zullen twee marschbataillons leveren; aan verscheidene zal de n00dige manschap daartoe ontbre ken en sommige moeten uit de noordelijke departementen herwaarts trekken, zoo dat men zich voorstelt, dat de expeditie in geen ge val voor 15 junij gereed zal kunnen zijn." Het gerucht wil; en de ministeriëlen herhalen het, dat geene manschappen der garde tot-de expeditie zullen worden gebruikt. Sommigen mcenendat, bijaldien de dey van Algiers, onderrigt, dal Z. M. cle Koning den aanval op zijn roofstaat plegtstatig beeft aangekondigden alzoo overtuigd dat het in der daad allezius ernst daarmede zoude worden in tijds nog het lipoid in den schoot, legde het gouvernement zich wel met eene luisterrijke voldoening zoude willen te vrede liouden, en zich alzoo eene min ol meer ge waagde onderneming en zware onkosten besparen. -De Courrier de la Pair et de let Guerre meldt, dat zich, in Silesie verscheidene Roorasch-Katholijke priesters met gemeene toestemming der verlichtsten in hunne parochiën, in het huwelijk hebben begeven en aan hunne' opperhoofden op eene betamelijke maar krachtige wijze hebben verklaard, dat, indien men hen zulks wilde beletten zij allen met hunne gehecle gemeente tot de Evange lische belijdenis zouden overgaan. Den i3. Het schijnt, dat de beruchte Madrollc degeen is welke als de steller moet worden aangemerkt van de memorie, welkt? dezer dagen zoo veel reden tot opspraak heeft gegeven. Intusschen hebben verscheidene personenop welker voordeelig getuigenis hij zie li beeft beroepen zich verontschuldigd. Het ministerieel, blad

Zierikzeesche Courant | 1830 | | pagina 1