ZIERÏKZEESC] COCRAST. No. lïingsdag BESTUBEN EN ADMIN IS TRATIEN. Burgemeester en wethouders der stad zierikzee, Ao. 1830. den Maart. NIEUWSTIJDINGEN. 09 BEKENDMAKING. Provincie Zeeland; Gezien de circulaire aanschrijving van den Heer Militie-Commis saris dezer Provincie vjan den, 27 Februari] i83o No. 1 2, Brengen hij deze ter kennis van de Lotelingen der Nationale Mi litie voor deze Stad en verdere belanghebbenden: Dat de Militie-raad dezer Provincie deszclfs tweede zitting (tevens de eerste) voor dit Kanton houden zal op Dingsdag den 3o dezer maand Maartdes voormiddags tien ure, in de Mb dij te Middelburg, voor welken Raad zullen moeten ver schijnen alle zoodanige Lotelingen over dit jaar, die ver mennen mogten aanspraak op vrijstelling van de dienst der Nationale Militie te kunnen makenmitsgaders de Vrijwil ligers en de voor één jaar vrijgestelde dienstpligtige Lotelin gen dezer Stadbehoorende tot de Ligtingen over de ja ren 1826, 1827, 1828 en 1S29. 2°. Dat voornoemde Militie-raad des zelfs derde zitting voor- dit Kanton zal houden op Donderdag den i5 April eerstko mende, ter zelf der uur en plaats, tot liet aannemen van Plaatsvervangers en het regelen der Nummer-verwisselingen voor de Dienst der Nationale Militie. 3°, Dat niemand onder welk voorwendsel ook zich zal kun nen verschoonen van de op hem rustende verpligting tot ver schijning voor den Militie-raad ter bepaal der tijd en plaatse; wordende de hierbij betrokkenen alzoo vóór de gevolgen hunner onverhoopte nalatigheid in dezen, verantwoordelijk gesteld. En opdat een iegelijk hiervan kennis dra ge zal deze worden ge publiceerd en in de Stads Courant geplaatst. Gedaan ten Raad huize der Stad Zierikzeeden 10 Maart i83o. Burgemeester en Wethouders voornoemd d e CRANE, v t. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris, W. J- P. RROEF. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad. ZIERIKZEE; Provincie Zeeland; Brengen bij deze ter kennis van de In- en Opgezetenen dezer Stad en het Poort-Ambacht. Dat tot instandhouding eener aloude gewoonte de Jaarlijksclie Paarden- of Halfvastcn-mcirkt alhier zal gehouden worden op Don derdag den 25 Maart aanstaande, hij welke gelegenheid alle Eige naars en Houders van Paarden binnen deze Stad en territoir wor den uitgenoódigd om derzelver Paarden behoorlijk bemandgedu rende den voormiddag van tien tot twaalf ure te zenden naar dc Varremarkt alhieren zulks onder poanaliteit van t ,5o boete ten voordeel e der Stad, voor ieder Paard, hetwelk niet behoorlijk geleid ter voorschreve plaats zal zijn ten toon gesteld. Het wordt nogtans uitdrukkelijk verboden 0111 door de Straten of-langs de Havens met Paarden in gezwinden draf of galop te rij den en wel op de boete van f 3 ten behoeve als voren; wordende de Agenten van Politie met een streng toezigt hierop heiasten tot het doen van calange 111 dezen geautoriseerd. Voor ts wordt bepaald dat alle de binnen deze Stad opgeslagene Kramen of Stallen niet langer zullen mogen blijven staandan tot en met Vrijdag den 9 April aanstaande, zoo dat dezelve allen vóór den 10 dier maand moeten zijn weggeruimd, op poene dat de daarin nalatig bevondene Eigenaars dier Kramen zullen incurreren oenc boete van f 6 voor iederen dag langerten belioeve der ste delijke kas. En zal deze tot een ieders narigt worden afgekondigd en in de Stads-Courant worden geplaatst. Zierikzeeden 12 Maart 18 3 o Burgemeester en Wethouders voornoemd de CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven De St^ds Secretaris W, J. P. K E O E F. .*.11IWU J. V. V-I II. Vlv l_l CU LV.I1 vtv. 01 WUl Q - - j Provincie voor alle visphsoorten zon del* eenige uitzondering is be paald 00 den 18 Maart aanstaande; terwijl de Visschers van beroep de door licn vóór den aanvang der sluiting, gevangen visch, tot op den 1 April aanslaande, zullen mogen verkoopen zullende de wederopening der Visscherii nader worden bekend gemaakt. Een ieder die zicli eenige overtredingen ten deze mogt veroor loven zal tot de straffen bij de Wetten bepaald, worden vervolgd. En zalten einde niemand biervan eenige onwetenbeid voorwende deze worden afgekondigd en aangeplakt, waar zulks is gewoon te geschieden mitsgaders in liet Provinciaal blad geplaatst. Middelburg, den 12 Maart iS3o. VAN V R E D E N B U R C H. DUITS C II LAND. Frankfort, den 9 maart. Berigten uit Konstantinopel van den 10 februarij behelzen bet volgende: vlieden heeft er in een land huis op de azialische kust van den Eosphorus eenc conferentie tus- schen dc russiscbe gevolmagligden en den reis-effendi plaats gehad. Men zegt, dat de graaf Orloff', ten gevolge eener uit Petersburg ont- vangene aanschrijving, beeft verklaard, dat, wanneer de som van 400,000 hollandsche ducaten welke op den eersten termijn der schadeloosstelling voor de russische kooplieden en onderdanen nog verschuldigd is en met den 1 april vervalt, vroeger betaald wordt dadelijk liet gansche land aan deze zijde van den Balkan zal ont ruimd worden, en de russiscbe armee achter dit gebergte zal terug trekken. De reis-effendi beeft daarop, zegt men, geantwoord, dat bet geld gereed ligt, eu de bedoelde ontruiming zal Atmisschien spoedig plaats hebben. Men denkt nog altijd, dat Zijne Majesteit de Keizer van Ruslandwanneer de Porte zich onbepaaldmet volledig vertrouwen op zijne grootmoedigheid verlaat, op de groote schadeloosstelling (van 10,000,000 ducaten) eenc aanzienlijke ver mindering toestaanen over 't algenieen alle mogelijke verlichting in dit opzigt verleenen zal. Men beweert zelfs, dat ICeizer JS'ic.o- laas voornemens is oin dc bezetting der vorstendommen bij het vredes traktaat op tien jaren bepaaldop achttien maanden te ver korten alsmede om aan deze provinciënwelke door den oorlog zoo veel geleden hebben alle mogelijke verligting te verschaffen. - Het gerucht looptdat te Adrianopel de pest ontstaan isdoek men vleit zich nogdat het slechts eene kwaadaardige ziekte zal wezen. De groot-vizier heeft dadelijk alle uoodige maatregelen tot afzondering van de besmette gedeelteader stad genomen. Overigens heeft de Porte een' nieuwen en gewenschten stap tot de beschaving gedaandoordien zij zich genegen heeft betoond om quarantaine-in- rigtingen daar te stellen. Iu den nacht van den 7 op den 8 is den Sultan een prins geboren die den naam van Abdal-Aziz (die naar van den Allerhoogsten) bekomen heeft. Volgens tijdingen uit Smyrnazou dc admiraal Heijden met het grootsche gedeelte der russische vloot den Archipel verlaten hebben. Weeken, den 2 maart. In den nacht van deu 1 dezer is de Do- nau plotselings zoodanig opgezwollen dat vier voorsteden en daarna de benedenste gedeelten der stad zijn onder water gezet géworden. Zeven menschen zijn daarbij omgekomen. Heden is het ijs in het kanaal van den Donau geheel losgeraakt eu weggedreven en het water daarop dadelijk aanmerkelijk gevallen. GROOT-BRITTAN NIEN. Londen, den 9 maart. Volgens het ministerieel blad zal de prins naar Griekenland door geene krijgsmagt vergezeld worden. De fran- sche troepen die thans aldaar zijnomtrent twee duizend man zullen er blijven om er de publieke rust te bewaren, waartoe zij naar allen schijn meer dan voldoende in getal zullen zijn. Prins Leopold heeft gisteren benevens deu graaf Aberdeen, hij Z. M. den Koning te Windsor een bezoek afgelegdten einde voor zijn vertrek naar Frankrijkwerivaarts hij zich in den loop dezer week zal begeven, afscheid van Z. M. te nemen. Men wil, dat de prins eene maand in genoemd Rijk zal blijven en dan hier terugkomen om bepaalde schikkingen te maken voor zijne reis naar Griekenland, welke hij, naar men meent, in julij zal aan nemen Het gerncht dat de prins, tot handhaving van zijn gezag in Griekenland, eene krijgsmagt zoude hekomen, zamengestcld uit een gelijk aantal troepen van elk der drie verbondene Mogendheden en dat een regiment engelsche huzaren bestemd zonde wezen om deszclfs lijfwacht uit te maken, wordt door het ministeriële avond blad tegengesproken, hetwelk in tegendeel verzekert, dat de prins door geen buitengewonen krijgs-stoet zal worden, vergezelden dat de frausche troepen welke zich tegenwoordig ten getale van 1800 a 2000 man in Griekenland bevinden, aldaar zullen blijven, ten einde de vereischte dienst te doen en de openbare rust te helpen bewaren, waartoe zij, naar het zich laat aanzien, volkomen toei reikende zullen worden bevonden. Hetzelfde blad waarschuwt voorts zijne lezers, om dc stellige en omstandige opgaven, welke nopens geldelijke schikkingen, verbonden aan de vestiging van prins Leopold's souvereiniteit over Griekenland gedaan wordenniet dan met omzigtigheid aan te nemen hetzelve

Zierikzeesche Courant | 1830 | | pagina 1