ZIERIKZEESCIIE C O U R A No, IS,. Dingsdag Ao, ÏS30» bekendmaking. Burgemeester en wethouders der stad zierikzee, duits c ii land. berlijnden 20 februarij. De heer Paal Demidoff heeft aanhef, invalidenhuis, waarvan hij een der bestuurders is, een geschenk van 5oo,ooo roebels banknoten gedaan 5 tot ondersteuning der we duwen en weezen van derussiscbe krijgslieden die bij den gedenk- waardigen overgang van den Balkan zijn tegenwoordig geweest. den 2 Maart. frankfort de ii 22 fcfrrttarij:- Gil Anopnn schrijft men, onder dagteekening van den 6 februarij, dat, naar sommige berigten, welke men uit Alexandrie aldaar ontvangen heeft, de onderkoning inderdaad voornemens zou zijn de fransche expeditie legen Algiers met 15,ooo man, onder aanvoering van Ibrahim-pacha, te ouder: steunen te welken einde hij de manschappen langs de noordelijke kusten van Afrika zoude doen optrekken. In andere berigten daar entegen wordt zulks tegengesproken en men wil dat de onder koning hierop wel genegenheid betoond heeftdoch dat de invloed van eene vreemde mogendheid hem daarvan had doen afzien. parijs, den 20 februarij. Het hal hetwelk op den avond van den .17 ten voordeele der armen, in de opera heeft plaats, gehad is zeer luisterrijk geweest en heeft de aanzienlijke som 115,700 fr. opgebragt. Meer dan 5ooo personen, waaronder de aanzicnlijksteh der hoofdstadhebben hetzelve bijgewoond. Ook de hertog van - Orleans heeft, benevens deszeifs familie, deze bijeenkomst met zijne tegenwoordigheid vereerd. Z. M. de Koning had 7000 franken ge* geven tot goedmaking der kosten, ten einde de geheele opbrengst zuiver ten voordeele der armen zou kunnen bekomen. BESTUREN EN ADMIN IS TRATIEN. Provincie Zeeland Gezien de circulaire Aanschrijving van Zijne Excellentie den Heer Gouverneur dezer Provincie, de dato 29 Januarij jl., A. ie Afd. No. io3i Provinciaal Blad No. 1 5)waarbij de uitvoering der Wet van den '26 Veutöse4e Jaar benevens de Resolutie en Publicatie van de Edele Groot Achtbare Heeren Gedeputeerde Sta ten dezer Provincievan den 2,0 en 26 Januarij 1826, aan de zorg der Plaatselijke Besturen wordt aanbevolentot handhaving der be staande verordeningen omtrent de behoorlijke zuivering der Boo- men Struiken en Hagen van Rupsen-nesten. Hebben goedgevonden: i0„ De In- en Opgezetenen dezer Stad en Poort-Ambacht, bij vernieuwing door deze te herinneren aan derzelver verplig- iing om hunne BoomenStruiken, Hagen en verder Hout gewas behoorlijk en tijdig te doen zuiveren van alle Rupsen nesten Ringen en Nettenmet last om deze zoo nuttige be palingen stiptelijk op te volgen en zulks op de straffen en boeten bij voorsz. Wet den nalatigen 'opgelegd. 20. Ter kennis van het publiek te brengen dat de gebruikelijke schouwingen door eenen beambte van wege het Bestuur zul len gedaan worden, in de maanden Maart, April en Mei, op al de met Boomen, Heesters, Struiken en Heggen", be plante gronden binnen de Stad en het Poort Ambacht gele genterwijl tegen de nalatigen relaas zal worden opgemaakt, en ter vervolging gesteld in handen van den Regter. 3°. Den Stads Fabriek etc. 5o. Extract dezer voor zoo veel het publiek betreft, in do Sta cis- Courant te doen plaatsentot een ieders informatie en na- rigtzullende enz. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzee, op heden den 17 Fe bruari] des Jaars 1800 en dertig. Burgemeester en Wethouders voornoemd de CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezclvcn De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZÏERIKZEE; Provincie Zeeland; Brengen hij deze ter kennisse van derzelver Ingezetenendat door de Edele Groot Achtb. Heeren Gedeputeerde Staten dezer Provin cie, hij besluit van den 29 Januarij jl ,110. 18, is vastgesteld en medegedeeldde Lijst der bevoegd erkende Beoefenaren van de on derscheidene takken der Geneeskunde in deze Provincievoor het loopende Jaar i83o benevens die der Geneesmiddeleu en Werk tuigen welke de Geneeskuust-oefenaren ten Platte Lande ieder voor zoo veel het. door hem beoefend vak betreftsteeds schouwbaar voor banden moeten hebben voorts dat de genoemde lijsten van beden af, ter inzage van de belanghebbenden leggen ter Stedelijke Secre tarie. En deze zal worden afgekondigd, mitsgaders in de Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Sta<L Zïerikzee, op heden den 17 Fe- bruarij i83p. Burgemeester en Wethouders voornoemd, de G R A N E vt. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris w. j. p. k roef. NIEUWS TIJDINGEN. Volgens berigten uit Odessa, van den 3o januarij, was er alle hoopdat binnen weinige dagen de maatregelen tegen de pest Zouden worden opgeheven. Men vernam niets meer van die kwaal alleen was in het lazareth eene sinds lang door de pest aangetaste "v.voujw overleden. De vorst duurde aldaar nog altijd, voort, zoodat de haven steeds met ijs bezet was. In de courant vaii Odessa vindt men eenige-. bijzonderheden aan gaande den staat der vorstendommen. De toestand derzelve wordt daarin vrij gunstiger voorgesteld dan in andere dagbladen. Men verzekert daarin, dat, door de zorg van den nieuwen president, de vorstendommen eenen genoegzamen voorraad, van koren hebben en dat, ten gevolge van dien, de prijzen van hetzelve zeer zijn ge daald' Het gedrag van den president wordt overigens daarin hoog geprezen, met hijvoeging, dat hij alles aanwendt, om de rampen ut!" bewoners te leenigeu en de gesteldheid des lands te verbeteren. (Men zal zich herinneren, dat, over eenigen tijd, in de fransche dagbladen van deze medewerking des egyptisclien onderkoning mel ding gemaakt is,, en dat in sommige zelfs is gezegd geworden, dat de expeditie geheel aan denzelven zou worden opgedragen. Dit laatste zal zeker geen plaats hebben daar men weetdat er sterke toebereidselen in Frankrijk zelve gemaakt wórdeneu wat liet eerste betreft, hiervan heeft men sedert ecnige weken niets nader verno men. Men leest alleen ineen der genoemde dagbladen, dat de ka pitein Hader, adjudant van den graaf Guilleminot, in het'begin van januarij eenige dagen zich te Alexandrie heeft opgehouden en druk ke conferentie» met den fvaizschen consul-genera al en met onder scheidene egyptische officieren gehad heeft. Wat daarin evenwel is behandeld wist men niet). Men zal te Rome eene vereeniging oprigten om de oudheden, welke men meent dat in den Tiber bedolven liggen op te graven. De meeste leden, dier vereeniging heslaan uit vreemde geleerden en andere rijke personen. De hertogin van Devonshire had zulk een plan reeds, over dertien jaren willen verwezenlijken, doch hare po gingen werden -door geen gelukkig gevolg bekroond, dewijl de mid delen ondoelmatig werden aangewend. Men meent thans zich tc mogen vieijen met eene betere uitkomst- Uit Ancona wordt den 16 dezer het volgende gemeld: «De laatste tijdingen uit Alexandria over de Egyptische expeditie tegen de Barbaresken zijn zeer tegenstrijdig. Volgens sommigen is de pacba werkelijk voornemensingevolge voorstel van het fransche ministerie, i5,ooo ihan langs de noord-afrikaansche kust af te zen den, ten eindè den aanval der Franschen tegen Algiers te'onder steunen volgens anderen, vreest hij zeer, door tot deze onderne ming mede. te werken, zijne geloofsgenoot.cn te zullen ergeren, en aan de Portehij welke zijne zucht naar onafhankelijkheid niet ou- onhekend is, middelen tot zijn verderf in de hand te geven. Men beweert namelijkdat de overdrevenc bereidwilligheid van den Sultan om aan de wenschen van het fransche ministerie le dien op- zigte te voldoen, hij Mahomed AU wantrouwen verwekt heeft, en dat hij sedert dien tijd allerlei zwarigheden opzoekt, om zich aan de vervulling zijner beloften te onttrekken. Intusschen meenen weder anderen dat deze zins verandering van den pacha wel door engel- sche'n invloed zal bewerkt zijn, daar men bij het gelukken der on derneming, het stichten van eene vaste volkplanting oprde noord- afrikaansche kust kan te gemoct zien zeer ten nadéele van den han del van Gröot-Brittannienterwijl de rol daarbij aan do Egypte- naren toegedacht, door Engeland ook niet met onverschilligheid kan worden aangezien. FRANKE IJ K. -De Courtier Francais is op nieuw voor dc correctionele regt- bank gedagvaard geworden wegens honende uitdrukkingen tegen die regtbank gebezigd, bij gelegenheid van het mededeelen eu bcoor deelen van het vonnis in de zaak tegen den prefect van politie Man gin. Ook 'de uitgevers onzer dagbladen de Globe en de National staan in regten vervolgd te worden, wegens bet plaatsen van artikelen, ten gevolge waarvan zij beschuldigd zijn: i°. van poging, zonder gevolg, tot het begaan der misdaden van loeleg op het leven of den persoon des Konings en der leden van de koninklijke familie; en. van toeleg om, hetzij het gouvernement of de erfopvolging des troons, te .vernietigen of te veranderen, hetzij de burgers of inwo ners aan te zetten 0111 zicli tegen de koninklijke magt le wapenen 20. van de regten des Konings uit hoofde zijner geboorteten ge volge waarvan hij bet charter heeft gegeven, alsmede zijne cons li-

Zierikzeesche Courant | 1830 | | pagina 1