ZEERIKZEESCHE A Ho. 17. Vrijdag 'BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. Burgemeester ea wethouders der stad. zie rik zee, w. j. p. RROEF. Ao. 1830* COURANT. den 26 Februarij. BEKENDMAKING. Provincie Zeeland; Gezien de circulaire Aanschrijving van Zijne Excellentie dc;i Heer Gouverneur dezer Provincie, de dato 29 Januarij jl., A. ,ie Afd. No. io3it, {Provinciaal Blad No. 15)waarbij de uitvoering der Wet van den. 26 Ventóse4e Jaarbenevens de Resolutie en Publicatie van de Edele-Groot Achtbare Ileeren Gedeputeerde Sta ten dezer Provincie, van den 20 en 26 Januarij 1826, aan de zorg der Plaatselijke Besturen wordt aanbevolen, tot handhaving der be staande verordeningen omtrent de behoorlijke zuivering der Boo menStruiken en Hagen van Rupsen-nesten. Hebben goedgevonden; i0. De In- en'Opgezetenen dezer Stad en Poort-Ambacht, bij vernieuwing door deze te berinneren aan derzelver verplig- »ing om hunne Boomen, Struiken, Hagen en verder Hout gewas behoorlijk en tijdig te doen zuiveren van alle Rupsen nesten Ringen en Nettenmet last om deze zoo nuttige be-, palingen stiptelijk op te volgen en zulks op de straffen en boeten bij voorsz. Wet den nalatigen opgelegd. 2,0. Ter kennis van bet publiek te brengen dat de gebruikelijke schouwingen door eenen beambte van wege het Bestuur zul len gedaan worden, in de maanden Maart, April en Mei, op al de met BoomenHeesters Struiken en Heggen be plante gronden binnen de Stad en bet Poort-Ambacht^ gele gen terwijl tegen de nalatigen relaas zal worden opgemaakt, en ter vervolging gesteld in banden van den Rcgter. 3°. Den Stads Fabrieketc. 5o. Extract dezer voor zoo veel bet publiek betreft, in de Stads' Courant te doen plaatsen tot een ieders informatie en na- rigtzullende enz. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierihzee, op heden den 17 Fe bruari] des Jaars 1800 en dertig. Burgemeester en Wethouders voornoemd, de CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris, BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE Provincie Zeel-and; Brengen bij deze Ier kennisse van derzelver Ingezetenen dat door de Edele Groot Ach tb. Keereri Gedeputeerde Staten dezer Provin cie, bij besluit van den 29 Januarij jl no. 18, is vastgesteld en medegedeeld, de Lijst der bevoegd erkende Beoefenaren van de on derscheidene takken der Geneeskunde ia deze Provincievoor bet loopende jaar i83obenevens die der Geneesmiddelen en Werk tuigen welke de Geneeskunst-oefenaren ten Platte Lande ieder voor zoo veel het door hem beoefend vak betreftsteeds schouwbaar voor handen moeten hebben., voorts dat de genoemde lijsten van beden af, ter inzage van de belanghebbenden leggen ter Stedelijke Secre tarie. E11 deze zal worden afgekondigd, mitsgaders in de Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzee, op lieden den 17 Fe bruarij i83o. Burgemeester en Wethouders voornoemd de CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KR OEF. NIEUWS TUBINGEN. DUITS C II LAND. Frankfortden 19 februarij. Brieven uit Zante van den to ja nuarij melden liet volgende; »Den 16 december is de fransche stoom boot le Nageur van Toulon te Navarino aangekomen. Met dezelve is de order ontvangen om bet vertrek op te schorten van de fran sche troepen, die zicli bij de aankomst dezer stoomboot nog-te Na varino en Modon zouden bevinden. Den 19 december zijn te Na varino uit Na poli di Romania aangekomen drie kompaguien der ge regelde grieksche troepen. Deze kompagnien te zaüieli 200 man sterk staan onder bevel van een griekschen bataljons-overste, en zullen te Navarino gemeenschappelijk met de fransche troepende garnizoens dienst verrigteu. Den 16 februarij beeft men te Darmstadt berigt ontvangen, dat de heer C, F. Schulz, hoogleeraar in de wijsbegeerte te Gieszen in Bagdad is vermoord geworden. In het jaar 182.3 was hij naar Parijs vertrokken om zich aldaar aan cene uitgebreide studie dor ooslersche letterkunde toe te wijden, en had daarop in het jatir 1826, op kosten der fransche regering, eetie reis naar Perzie en andere deelen van het Oosten ondernomen. Met hem gaan voor de weten schappen groote verwachtingen verloren. Van Petersburg schrijft men, dat den dezer de regerr.cint(en der garde van Preobraschensky en van Moskou met de 1 brigade artillerie van de.garde aldaar van het tooneel des oorlogs terug gekomen zijn- Zijne Majesteit de Keizer, vergezeld van Prins At- brecht van Pruissen en een talrijk gevolg, is deze dappere krijgs lieden te genioet gereden. De oostenrijkschefransche, engelsche en hanoversche ministers bevonden ziel» in het gevolg des Keizers. Ook Hare Majesteit de Keizerin heeft die troepen verwelkomd. Den 29 januarij zijn de turkschè gezanten van Odessa te Moskou aangekomen, van waar zij den 2 dezer naar Petersburg dachten op reis te gaan. De tijdingen uit Odessa zijn, wat den gezondheids-toestand dier stad betreft, zeer geruststellend. GROOT-BRITTANNIEN. Londen den 19 februarij. Gisteren avond heeft de burggraaf Mulbourne in het huis der lords voorgesteld dat aan het parlement een aantal papieren zou medegedeeld worden allen betrekking heb bende op de onderhandelingen die over de zaken van Portugal hebben plaats gehad. Zijne lordschap hield eene zeer lange rede voering, waarin hij het gedrag van het gouvernement ten aanzien van Portugal ten hoogste afkeurde. De minister van buitenlands'che zaken bestreed dit voorstel en betuigde zijne verbazing over de groote menigte van stukken, die de burggraaf verlangde aan het huis te doen voorleggen en die vele boekdeelen zouden uitmaken. Hij verklaarde, dat het gouvernement geene verdere bescheiden ter kennis van het parlement had te brengen vóór dat de maatrege lendie Zijne Majesteit op aanraden zijner ministers ten opzigte van Portugal nemen zou, ten uitvoer zouden gelegd zijn; doch dan ook zou het alle gevraagd wordende inlichtingen geven. De minister .verdedigde de handelwijze van het gouvernement tegen de beschul digingen en aanmerking, die de burggraaf daar tegen aangevoerd liad. Hoewel hij erkende, dat don Mig/tel voor geene verbetering vatbaar was moest hij evenwel verklaren dal men het verhaal der daden van wreedheid, die hem ten laste gelegd zijn, buitensporig vergroot had; voorts scheen het hem toe, dat men te veel over liet persoonlijk karakter van Prinsen sprak en het verkeerd was daarin grond te zoeken om op het politiek gedrag van andere na tiën invloed-uit te oefenen. Volgens zijn oordeel beduidde het wei nig, of don Miguel een Nero of een Titus was met betrekking tot de belangen van beide landen. De vraag, of don Miguel den troon van Portugal had overweldigdkwam hem voor niet uitgemaakt te zijn om dit te beslissen was niemand beter bevoegd dan het por- tugeescbe volk zelve en de meerderheid daarvan had dien Prins als wettigen souverein erkend, wie is rcgter ook als zoodanig door de cortcs des lands waren bevestigd. Ouder anderen gaf dc minis ter nog eenige ophelderingen omtrent de expeditie naaf Terceira en de redenendie het gouvernement bewogen hadden zich daar tegen te verzetten. De onzijdigheid, beweerde hij, had het onver mijdelijk gemaakt om te beletten dat de zoogenaamde portugeesche uitgewekenen, waarvan de helft uit duitschers en deneu bestond, welke in Hamburg en Lubeck aangeworven waren te Terceira zou den landen, waar de bevolking de partij van don Miguel omhelsd had en het garnisoen alleen don Pedro was toegedaan. De rede nen die hij verder tot staving van zijn gevoelen aanvoerde, kwa men den voormaligen minister lord Godërich niet voldoende voor. Deze beschouwde het gedrag van het gouvernement als niet overeen te,brengen met zijne gevoeléhs omtrent nationale eer, en wenschte, dat het mogelijk ware die gelieele gebeurtenis uit 'slands geschied- rolleu uit te wisschen. Naar zeer levendige debatten waaraan lord ff harncliffede marquis van Landsdowne en de hertog van Helling- ton deel namen, werd het voorstel van lord Malboume met i52 tegen 21 stemmen verworpen. Bingsdag heeft-lord John Russel in het Lagerhuis voorgesteld om te verklaren, dat het parlement hoopte dat aan Griekenland een genoegzaam uitgestrekt grondgebied verzekerd zal worden en dat het vrijheid hebben zal om zoodanige instellingen aan te nemeu, als het Lest met de behoeften en weuschen des volks overeenkomen zul- len. Bij die gelegenheid heeft de minister Peel verklaard dat geens zins het plan der geallieerde mogendheden was 0111 eene despokeke monarchie aan Griekenland op te dringenen ook niet 0111 zich te bemoeijen met het invoeren van instellingen-, die het geschiktste gerekend zullen worden om de vrijheid van Griekenland te verze keren en het geluk dier natie te bevorderen. Nog heeft hij gezegd, dat de schikkingen voor de onafhankelijkheid van den nieuwen griek schen staat veel voordeeliger zijn, dan die hij het protocol waren bepaald, en dat, indien de grenzen min uitgestrekt mogten zijn, daarvoor rijkelijk vergoeding gegeven zal worden terwijl ondertns- schcn de grenzen zich ver buiten Morea zullen uitstrekken. Wat

Zierikzeesche Courant | 1830 | | pagina 1