No. 16. ZÏERULZEESCIIE Dingsdag BESTUREN EN ADMINISTRATION. COURAS Burgemeester en wethouders der Stad ZIERIKZEE p ubl i c at i e. NIE UW S TIJDINGEN. duits ch land. Ao. 1836, den 23 Februarij. PUBLICATIE. Provincie Zeeland; Maken bij deze aan alle de daarbij belanghebbenden-bekend dat de Alphabetische Naamlijst van alle de personen die aan de Lig- fing der Nationale Militie van dit Jaar moeten deel nementer visie van een. ieder liggen zal op bet Raadhuis dezer Stad, van he den tot den 27 dezer maandvan 'smorgens half tien tot 'snamid dags één'ure, ten einde een ieder in staat zonde zijn, om ingeval lietfi op die lijst eenige personen of omstandigheden mogten voor komen die op dezelve nog zouden behooren te worden aangetee- keiid of daarvan weggelaten, daarvan aan den lieer Militie-Coni- missaris kennis te geven. Wijders dat de Loting voor de eerste klasse van dit Jaarten zrlven Raadliuize zal plaats hebben op Vrijdag den twaalfden Maart 1800 en dertigdes voormiddags om tien ure, met last cp alle de Lotelingenderzelver Ouders of Voogden om zich aldaar te laten vinden, ten einde voor de dienst der Nationale Mi iiiic te Loten, en redenen van vrijstelling hebbende, die alsdan op te geven alsmede om de bewijzen tol staving derzei ve en bij de Wet gevorderduiterlijk binnen vijf dagen 11a de Loling ter Secretarie dezer Stad, over te brengen. En opdat niemand biervan onwetendheid zoude kunnen voorwen den zal deze worden afgekondigdaangeplakt en in dezer Stads Goura 1t geinsereerd. Zierikzeeden 19 Februarij i83o. burgemeester en Wethouders voornoemd, de CR AN E vt. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris W. J- P. KR OEF. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad. ZIERIKZEE; Provincie Zeeland; Maken bij deze bekend dat de gewone Inspectie der Verlofgan gers voor de Nationale. Militie, binnen deze Stad, zal geschieden op Vrijdag den r 2 Maart, des voormiddags ten negen ure met last aan alle de Verlofgangers om zich tot dat einde op den hiervoren gemelden tijd voor het Raadhuis dezer Slad, te bevinden. Zierikzeedeu 19 Februarij 1800. burgemeester en Wethouders voornoemd de CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris W. j. P. K ROEF. Frankfort, den i3 februarij. Bij bet losgaan van den Mein zijn 14 vaartuigen, dié té Werlheim lagen, door den stroom me- degcsleept en door het ijs gedeeltelijk verbrijzeld. Volgens cencn staatdien de dagbladen mededeelen beeft Rusland tegenwoordig 16 linieschepen 10 fregatten en 8 korvetten alle en brikken in dienst. Het nieuwsblad, dat eenige dagen geleden een artikel mede deelde, waarin gezegd werd, dat men Lij de rnssische armee be wegingen bespeurde, uit welke op te maken was, dat dc generaal Hiebitsch de Porte mistrouwde en dat de Porie van hare zijde maatregelen nam, die toonden, dat zij gezind was weerstand te Lieden, indien men haar mogt willen dwingen'om bare aangegane vcrbindlenissen ten uitvoer te brengen behebt thans zelve een brief uit Ween en waarin verklaard wordt, dat de inhoud van bet be doeld artikel van bet begin tot bet einde een verdichtsel is en door stellige berigten weersproken wordt. Het dagblad van Smyrna van den 27 december cïeelt uit Ae- gina 1 7 decemberomtrent de binnen landsche onlusten in Gr ie kenland het volgende berigt mede Reeds lang gaven de ongeregelde troepen, door morren tegen het bestuur, hunne ontevredenheid te kennen, en voorzag men een.en opstand onder dezelve. De president die slechts in den uitersten nood aan de billijkste vorderingen gehoor geeft, scheen die klagten van de soldaten te trotseren en liet hun gcene soldij betalen. Eindelijk is de opstand de derde sedert een half jaar op het eiland Salamisalwaar de troepen' hunne opperhoofden Lebben gevangen genomen uitgebroken. Andreas Metaxa en Rho- dius, commissarissen, van den graaf Augustyn Cajjo d'Islrias op Sa lamis worden door de ontevredenen bewaakt en als gijzelaars te ruggehouden. »De soldaten roepen overluid, dat de graaf Auguslvn Capo d'Istrias noodelooze uitgaven voor zijn persoon doet, en,beschul digen den president, dat hij dien broeder, welke in alles, wat tot de organisatie van een leger behoort, onbedreven is, liet fregat Hellas tot eene woning toestaat en groote sommen gelds tot onder houd vau dat vaartuig uitgeeft, terwijl zij 111 dit gestrenge jaarge- ,';ide gebrek hebben aan de uoodjge kleederen, »De troepen van Salamis bestaan uit Rumeiioten, en zijn onge* veer 2800 man sterk; daar is de voorname zetel van de'ontevre denen; de overigen kantonneren te Megarate Eleusis en. te Pe- rochora. »De president, van die bewegingen kennis bekomen hebbende, heeft clen 12", aan boord van het russische fregat HelenaNaupli; verlaten, doch is door storm genoodzaakt, 0111 deu i3.te Hcr- mionc .aan land te gaan, alwaar hij den nacht bij den gouverneur heeft doorgebragt. Den 14 begaf hij zich op het linieschip Azojf, en vertrok den i5 met de korvet Nau ar ino naar Talamis alwaar hij nog den zelfden dag aankwam, vergezeld van liet fregat Helena en twee sloombooten. Gisteren (den 16) heeft hij alle de opper hoofden der troepen aan boord' van het fregat verzameld. »Deze opstand zal op dezelfde wijze als de twee voorgaande ge stild worden na eenige toespraken waarover de soldaten zich wei nig zullen bekommeren, zal de president, door'liet betalen van de verschuldigde soldij, aan linn geschreeuw een einde maken, en voor de derde maal toouendat hij slechts voor geweld en op- island onderdoet." G R o o t - B R it t A N N i E N. Londen, den 12 februarij. In Mexico hebben weder oproerige tooneelen plaats gehad. De officieren van bet korps, dat te Jalapa stond, hebben van den president gevorderd om het congres bij een te roepen en de buitengewone magt neder te leggen die. hem bjj de landing der Spanjaarden opgedragen was. De president heeft aan die vordering voldaan, en is, daarna met eenige troepen opgebroken om de misnoegden, tot rede tc brengenwaarin men hoogte dat hij zonder bloedvergieten slagen zou. Zondag zijn de -ministers bijna drie uren lang op het bureau van buitenlandscbe zaken vergaderdgeweest. De russische en fransche ambassadeurs en de graaf van Aberdeen hebben gisteren hunne opwachting bij Prins Leopold gemaakt;- daar na hebben deze gezanten met den graaf op het bureau van buiten- landsehe zaken eene conferentie, gehad. Het huis der gemeenten is gisteren avond in comité overge gaan, 0111 zich bezig te houden met de geldelijke toelagen die voor 's lands dienst gevraagd zullen worden. De heer Humedieeffc, voorgesteld-, om de belastingen voor zoo veèl te verminderen als de bezuinigingen in burgerlijke en militaire posten zullen toelaten, ten einde daardoor de lasten, die de natie drukkente verl.igteii. Zijne motie is met 184 tegen 6g stemmen verworpen. Nogmaals beeft de markies van Blandford beproefd om deministers te hin deren in het voortzetten hunner werkzaamheden en voorgesteld, dat het huis "zich niet in commite zou vormen, voor dat, de Thi- nisters middelen zouden hebben in het werk gesteld om den 5r- moedigeu toestand van een groot gedeelte der bevolking te liulp te komen. Slechts negen leden vereecigden zi.h met dat voorstel, hetwelk dus ook met eene meerderheid van 180 stemmen afgekeurd werd. Gisteren nacht is alhier de groote engclsche opera in de Strand afgebrand. De brand is omstreeks twee ure des ochtends ontdekt en binnen weinige, minuten stond het gebouw in lichte laaije vlam. Behalve de opera zijn nog vijftien naburige liuizeu in de asch gelegd. ER AN KROIA. Parijs, den 16 februarij. De hertog de Levis is gisteren overle den na eene korte ziekte. De bekende Fontandie tot eene gevangenis van vijf jaren veroordeeld waswegéns een geschrift, waarin hij deu persoon dés Konings had gehoond, en zich in der tijd door de vlugt aan dit vonnis onttrokken had, is te Parijs door de poiitie gegrepen. Vau bet eiland Bourbon is iu de maand junij eene expedi tie, bestaande uit bet fregat Terpsichore en eenige kleine vaartuigen, naar Madagascar gezeild, om den stam der Ovasdie zich véUi ver schillende punten op de oostkust van dat eilandWelke aan Frank rijk sedert meer dan twee eenwen toebehoor en meester gemaakt- had, van .daar-te verjagen. Die togt is met een gunstigen uitslag bekroond gewordenen de troepen hebben zich met een voorbeel diger!. moed gedragen. Parijs, deu 18 jannarij. Dc heer JosuaCoffinvoerende het schip Ganges, van Nantucket in Noord Amerika heeft vier eilanden ont dektdie nog op geene kaarten gevonden werden:. Elet eerste ligt op 4 §r- 3o. min. zuider breedte en 174 gr. 22 min. ooster lengte; het is laag en met bout bezet, bij beeft het ter eere zijner reeders Gardners eiland genoemd. Het tweede, dat hij naar zich zeiven Coffins eiland geheetenheeftligt opT3 gr. j3 min. 2. breedte, en 178 gr.

Zierikzeesche Courant | 1830 | | pagina 1