Ho. 14-15. 'BESTUREN EN 'ADMINISTRATIEN. NIEUWS TIJDINGEN Ao. 1830. ZIERII4ZEESCÏIE fhrotf" Bingsdag PUBLICATIE. BURGEMEESTER eu WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE Provincie Zeeland; Maken "bij deze aan alle de daarbij belanghebbenden bekend dat de Alphabetische Naamlijst van alle de personen die aan de Lif ting'der. Nationale Militie van dit Jaar moeten deel nementer visie van een ieder liggen zal op bet Raadhuis dezer Stadvan he den totden 27 jdèzer maagd, van 's morgens half tien tot 's namid dags één ure, teil einde een ieder in staat zoude zijn, om ingeval hem op die lijst een!ge personen of omstandigheden mogteiV voor komen die op dezelve nog: zouden hehooren te worden aangetee- keiid of daarvan weggelaten, daarvan aan den Heer Militie-Com missaris kennis te geven. Wijders, dat de Loting voor de eerste klasse van dit Jaar, ten zeiven Raadhuize zal plaats hebben op Vrijdag den twaalfden Maart 1800 en dertig, des voormiddags om tien ure, met last op alle* de Lotelingenderzelver Ouders of Voogden 0111 zich aldaar te laten vinden, ten einde voor de dienst der Nationale Mi iitie te Loten, en redenen van vrijstelling hebbende, die alsdan op te gevenalsmede om de bewijzen tot staving dei'zelve en bij de Wet gevorderd, uiterlijk binnen vijf dagen na de Loting ter Secretarie dezer Stadovgr te bréngen. En opdat niemand hiervan onwetendheid zoude kunnen voorwen den zal deze worden afgekondigdaangeplakt en in dezer Stads Courant geinsereerd. ZïcrikzeCf den j 9 Februarij i83o. Burgemeester en Wethouders voornoemd, de CRANE, vt: Ter ordonnantie van Dezelven, De Stads Secretaris W. L P. KR OEF. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE; Provincie Zeeland; Maken hij deze bekend dat de gewone Inspectie der Verlofgan gers voor de Nationale Militie, binnen deze Stad, zal geschieden op Vrijdag den. 11 Maart, des voor middags ten negen ure, met last aan alle de Verlofgangersom zich tot dat einde op den hiervoren gemelden tijd, voor het Raadhuis dezer Slad, te bevinden. Zierikzee, den 19 Februarij i83o. Burgemeester en Wethouders voprnoemd de C R A N E vt. 1( r Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris W. L P. KR OEF. DUITS CHLAND. Feaxkfort, den it februarij. Zijne Majesteit den Koning van (Napels wordt tegen de helft der volgende maand te Weenen ver wacht waar men reeds groote toebereidselen maakt om hem op eene schitterende wijze te ontvangen. Van Konstantinopel heeft men onder dagteekening van den n der vorige maand de volgende tijdingen: Verscheiden schepen van de vloot,, die uit Egypte teruggekomen is, zijn met rijst en andere levensmiddelen geladen, welke de on derkoning aan de Porie ten geschenk zendt. Ook heeft hij aan de matrozen eenige maanden soldij vooruit hetaald. «De kapitein-pacha is van eeue zeer ernstige ziekte genezen door den franschen geneesheer Baillydie onlangs uit Griekenland aan gekomen is. i>Er komen hier achtervolgelijk detachementen der geregelde troe pen aan, die te Schumla stonden, als ook verscheiden pacha's, on der wélke zich Tahir-paeha Osmfl/i-pacha en Hussein-pachadie te Schumla het hevel voerde, bevinden. Deze laatste is door den Sultan met bijzondere teekenen van onderscheiding ontvangen en heeft Van hem de groote ster van de orde van militaire verdiensten lijk met juweelen omzetontvangen. »De pruissische minister, de heer de Foyer heeft den 5 aan de Porte de geschenken doen overhandigenwelke voor den Grooten Heer bestemd zijn en tijdens zijne eerste audiëntie nog niet aange komen waren. Die geschenken bestaan in stoffen kostbare porse leinen vazen en andere voortbrengselen der pruissische fahrijken. De onlusten der Seibeks in Kiein-Azië schijnen volkomen ge stild te zijn. »Dè Porte ontvangt ook uit hare europesche provinciën zeer vol doende hcrigten omtrent den toestand der gemoederen zoo van Ma- COURANT. den 16-10 Februarij. homedanen als Piaja's. Alleen de districten, door welke dc Alba nezen en Bosniakken getrokken zijn hebben te lijdén gehad door den rnoedyvil dier ongeregelde benden. «Pater Thomas da Mont'Asole, gardiaan en overste der missie van het Heilig Graf, is hier uit Palestina aangekomen, om de be scherming der katholijke hoven in te roepen tegen dc aanmatigingen eu onderdrukkingen die de armenische scbismatiekeu zich tèn aan zien der kathölijken van 'Jeruzalem veroorloven. Men gelooft, dat de Porte over de ware loedragt der zaak ingelichtgeene zwarig heid maken zal om het bevelschrift in te trekken', dat de Armeniërs door valsche berigten hadden weten te verkrijgen en waardoor het bewaken van het Heilig Graf aan de kathölijken ontzegd was «Het engelsch fregat Blonde is gisteren avond uit den Archipel hier teruggekomen. Men verwacht eerstdaags het russïsch fregat Prinses von Lowicz, aan boord van welke zich de heer de Rileau- pierre te Napels ingescheept heeft." F R A N K. R IJ K. Parijs den 7 februarijDe expeditie tegen Algiers houdt thans aller aandacht bezig. De monarclialen verzekeren dat dezelve gewisse- lijk zal worden ondernomen eu dat van de zijde van Frankrijk reeds kennis daarvan is gegeven aan het hof van Spanje, en aan vraag is gedaan, om, zoo de nood het mogt vorderen, leeffogtin eenige der spaansche havens aan dc Middèllandsche Zee te kun nen inladen. Van de zijde der ministerieleu wordt erkend, dat een aanval van de zeezijde zoo vele moeijelijkheden oplevertdat men genood zaakt is het ontwerp uit te breiden tot eeiie belegering van de land zijde. Zoo ver men kan nagaan, is liet punt, 'twelk tot de lan ding zoude worden uitgekozen, nog niet bepaald, en weifelt men t'usscheu de haven van Oran eu Bona. Hel lijdt intusschen geen twijfel, of eene dergelijke expeditie zal, hoedanig men de zaak ook aaulegge, groote inoeijehjkheden ople veren. «Algiers (dus leest men in een der dagbladen) is omringd door vestingwerken, wel is waar, niet regelmatig, gelijk de Onze, maar genoegzaam voor Turken die gewoon zijn zicli achter eenea muur tot het uiterste te verdedigen. Om 9.0.000 man voor de plaats te brengen, zal men ten minste 3o,ooo moeten ontschepen, en zich zoo wel aan den kant der stad als aan de' zijde van" het land moeien dekken. Men zal hij voortduring in zijnen rug eene ruiterij ontwarendie wel niet tc duchtenmaar toch lastig zal wezen die zich van tijd tot tijd tusscheu het belegerings korps en het punt der landing, een afstand van ten minste 5 a 6 uren, zal plaatsen. Men zal alles moeien overbrengen, veldgeschut, bè- legerings-geschutpallisaden ja zelfs het hout voor de batterijen. Indien het leger te lande 3o,ooo man telt, zal de zeemagt ten minste i5,ooo man behoeven, en deze menigte zal men op die woeste stranden, van alle benoodigdhedei; en misschien van water moeten voorzien bijaldien de Mooren in tijds de putten dempen. «Deze Bezwaren zijn, wel is waar, niet onoverkomelijk maar zullen zeer aanzienlijke sommen gelds vorderen. Men weet, wat liet overbrengen van eenige duizend man naar Morea heeft gekost, welke nog niet een enkel geweerschot hebben behoeven te lossen. «Bij deze moeijelijkheden moet men nog voegen die eener landing. De kust van Africa is niet door zware schepen te naderen. Algiers alleen uitgezonderdkan men nietdan mét behulp van kanon- neersloepen en brikken, landen. Het op deze wijze aan wal bren gen van 3o,ooo man met eenen geheelen trein belegerings-geschnt, is eeue hoogst bezwaarlijke onderneming. liet op den duur on derhouden eener gemeenschap met de vloot is niet minder moei- jelijk. «Dan volgt het gevaar eener belegering en de volharding van Muzelmannen achter mureneene volharding die Buonaparte tu St. Jean d'Acrö niet heeft kunnen verwinnen en waarvan de ge neraal jDiebitsch nog onlangs bewijzen heeft ondervonden. Twee maanden zullen voorzeker niet te veel zijn voor de'geheele onder-' neming. Veertien dagen om zicli te vestigen; gelijk tijdsverloop, om de stad in te sluiten, en eene maand, om dezelve te vermees teren. Welk eene ruimte voor de ziekten! Zie daar dé bezwa ren gelijk bejaarde en hedrevene géncralen en admiralenzoo en- gelsche als fransche dezelve voordragen." Het ijs is nu voor de tweede inaal in de Seine vastgeraakt. Boven op de hoogte van Charenton heeft zich eene aa 11 ziénlijke. menigte opeen gehooptwelke bij het losgaan der rivier veel on heil kan stichten. Men schijnt pogingen té zullen aanwendenom die massa, des noodsdoor middel van buskruid, te verbreken. NEDERLANDEN. Rotterdam, den iet februarij. Naar men verneemt is het ijs in het Nieuwe Diep verleden vrijdag eu zaturdag onbewegelijk,vast- geweest; 'iets waarvan zich dé oudste lieden geen voorbeeld herin neren. In de afgeloopehe 'weck is men met paawl eu slede, over liet ijs van de Zuiderzee gereden en heeft men zich alzoo van het eiland Urk naar Enkhuizen begeven. Van Cortgeen in het eiland Noord-Bevelaudwordt den 4 de zer gemeldNa dat op zondag het ijs ia den stroomgenaaijitl

Zierikzeesche Courant | 1830 | | pagina 1