No. 5. ZIERIRZEESCHE Vrijdag BESTUREN EN ADMTNISTRATIEN. O 1 II A ïf T. den 15 Januarij. .Vi'AÜ Ao. 188Ö, NOT IF I C A T I E. |e GOUVERNEUR van dePrqvincle Zeeland,; gezien:. a. Het Besluit yan Zijne Blajesteit van d,en e-9 decenfher 1839 (Staatsbladno. 83 liqudeiule regeling der kosten van taxation opnemingen en tellingen dm? voorwerpen van spmmige grond slagen der Personele Belasting, mitsgaders., i. Hoogstdcszelis Besluit van dcnzc.lfden dag, (Stqqpblad no 84,) omtrent liet bfiiten toepassing hoj.id.en strafbepa lingen van art. 8586, en 87 dei? Wet. van- den, a§. junij 1822, Staatsblad no. 15ten aanzien der, scbatpügtigeii in de Personele Belasting, die /.ich ju lilniue aangifte/gehou den hebben aan taxatiën of tellingen van.vroegere jajren; jBrengt ter kennis yan de Ingezetenen: tDat, volgens het eerslgewelde Besluit, overeenkomstig de, krachtens art. 4(onderdeel ader Wet van den ï4 de cember jongstleden (Slaal.%blqdHQ,. 76,) houdende, «dat de kosten van de taxatiën, opnemingen 90 tellingen die door »de belanghebbenden, volgens art. 57 der Wet op de Per- sonele Belasting, yan den 28 jnnij 1822, (Staatsblad 110. 15 worden gevraagd, zullen zijn voor rekening van die ngenen, welke, dezelyen verlangen en zulks vplgens. tarief, daarvoor door den Koning vast te stellen;" door Zijner Majesteit's genomen voorziening, te beginnen wél het jaar i83o, door de'belastingschuldigenter zake der door ben gevraagde taxatiën opnemingen en' tellingen "der voorwerpen Van de vier of eénïue der vi-cr eerste grondslagen der Perso nele Belastingzal verschuldigd zijn en gelijktijdig niet de aanzuivering van den eersten termijn, der wegens de ge schafte of getelde voorwerpen verschuldigde Belasting., teil kantore van de Ontvangers der Directe Belastingen zal mos- teil worden voldaan. cl. Tien centen voor iedere schatting van huurwaarde. Tien centen voor iedere telling van deuren en.vensters of haardstedenof wel van heide die soorten van voor werpen. Tién centen voor iedere schatting" van' mobilair en alzoo dertig centen ter zake van i' der geheel, in- he irekking tot de vier eerste grondslagen opgenomen perceel. b. Drie ten honderd van het bedrag der Belasting, (al de Opcenten medegerekend)welke over het jaar 1829, ter zake van hetzelfde pereéel in opzigt tot 'de geschatte of gelelde Waarde óf voorwerpen is verschil hligd geweest. Terwijl ten aanzien der perceelén waarvopr over net jaar 1829 geene Belasting verschuldigd is. geweest.in de berekening der kosten van schatting of opnemingen, enkel gevolgd zal wordende maatstaf onder lilt. a, hierboven bepaald. S. Dat hij het laatstgemeld Besluit, in het belang der schatplig tigen is bepaald, dat, ingeval een belastingschuldigedie, gedurende het jaar i83o ,.een zelfde perceel als in het jaar 1829 in gebruik zal hebben, deszeifs aa'agiite wegens dat perceel, voor zoo veel de twee eerste grondslagen, of ëén derzelve betreft, niet zal hebben gedaan .beneden de laatste schatting of telling, ouder..het..beheer der nog bestaande'; Wetdoor Schatters bewerkstelligden het perceel sedert die schatting of telling door vcrUmmeringvergrpoting of anderzins, geene tot lioogere schatting of telling grond- gevende veranderingzal blijken te hebben ondergaan de zoodanige, wanneer de schatting of telling, hij herziening in )83o, eeue lioogere huur of grooter aantal deuren en ven sters mogt aanwijzen, alleen de bijbetaling der belasting en geen hoeten of kosten zal verschuldigd zijn. Wordende de Ingezetenen wijders verwittigddattgn einde aan dezelve het volkomen genot te verzekeren van liet eerst opgemeld Kouinkjijk Besluit, aan de zoodanigewelke reeds taxatiën, opne mingen en tellingen der voorwerpen van de vier of ee'nigê dêr vier eerste grondslagen van de Personele Belasting mogten hebben ge vraagd, en hunne keus ten dien aanzien als neg zouden willen veranderen, hiertoe de gelegenheid zal worden gegeven; zullende zij zich deswege bij den Ontvanger der Directe Belastingen van hunne Gemeente kunnen vervoegendie gemagtigd is, om nieuwe verklaringen aan te nemen of daaromtrent de hpodige wijziging op de reeds ingediende hesphrijyings-biljetten toe te laten, mits de bedoelde yerandering door de onderteckening der hclangliebbende. worde goedgekeurd En zal deze, waar zulks gebruikelijk is, worden, afgekondigd en aangeplakt, mitsgaders in de Middelburgsche'Zierikzccsc'ie en Goal schc Couranten geplaatst. Gedaan te Middelburgden 8 Januarij 1830 De Gouverneur voornpemd VAN VRE DEN BURG II. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der .Stad ZIERIRZEE In ervaring gekomen zijnde dat onderscheidene Ingezetenen on geacht de gedane Publicatie, onbekend schijnen te zijn, met de bepalingen, voor zoo veel den Invoer van Brood of Meel betreft:, van het Reglement op den stedelijken Impost op het middel Ge niaal, door den Stedclijken R.aad gearresteerd den 29 december des vorigeu jaars, en met primo, Januarij dezes jaars ingevoerd. Eu willende de, ter goeder trouw, dwalenden in dezen ander maal waarschuwenten einde zij zich tegen alle aanhalingen en bekeuringen deswege beveiligen. Herinneren bij deze de Ingezetenen aan de bepaling van Art. 15 in genoemd Reglement, aldus luidende; «Geen Meel, Blom of Brood zal met vaar- of voertuig, of op «welke wijze ook, binnen deze Stad of het Poort-Ambacht mogen «worden ingevoerd, als tegen betaling van. eeiien Stedclijken Im- «post, te weten: Van de 100 N. P. Tarwe-Meel f 2,52 100 Tarwe-Blom - 3,78 100 Rogge Blom-1,18 100 Roggemeel 85 100 Garste.meel 85 «Meerder of mindere kwantiteit naar advenantvoorts onder «gelijke bepaling: «Van iedere xoo N. P. Krop Brood f 2,74 100 Fijn Brood. - 3,38 «hoedanig ook genaamd of vermengd; w.ijders Roggebrood de 100 N. P. f 1,32 Fijn Schceps-heschuit de 100 - 3,78 en het Krop dito de 100 - 2,89 «En zullen mitsdien degenen, welke Meel of Brood binnen deze «Stad oi' het Poort-Ambacht willen invoeren, gehouden zijn om al- poreus daarmede op het territoir van het Poort-Ambacht te ver- schijnen, aangifte te hebben gedaan hij, en consent tct invoer «van den Ontvanger tc hebben bekomenwaarbij de in té voeren "kwaliteit en kwantiteit zullen worden opgegeven, en welk con- «senl bij het uitgaan der Stad aan de Poort, alwaar zij passeren «moet worden vertoond en door de Beambten geviseerd, zullende »zj vervolgens bij den invoer daarvoor biljet van invoer, almede «de kwaliteit en kwantiteit inhoudende, vragen en bekomen om «daarmede dadelijk bij den Ontvanger.dezer Belastingden v'erschul- «digden impost tegen behoorlijke kwitantie te voldoen zullende de «zoodauigen welke bevonden worden het Brood of Meel anders «op bet grondgebipd dezer Slad én dus zonder consent, te heb- «ben verkregen, in te voeren de boeten beloopen welke hierna «zullen worden bepaald, en zal daar te boven al het.zouder con- «seut tot invoer ingebragt Brood of Meel, verbeurd zijn." De voorsclirevene bepalingen laten alzoo geene twijfeling over en het wordt daarbij uitdrukkelijk verboden niet alleen om Brood, Meel of Blom binnen de Stad te voeren; maar ook om daarmede op bet grondgebied der Stad in de ganscbe uitgestrektheid .van het Poort-Ambacht, te verschijnen; zonder, voorafgaande aangifte en bekomen consent tot invoer van den Ontvanger der Stedelijke Middelen, zoo dat wanneer men zonder consent met BroodMeel of Blom, tot aan de Stadspoorten genaderd wasbereids eene da delijke smiker'j begaan was en de verbeurte van eén en ander bo ven en behalve de boete betaling zou ten gevolge hebben. En opdat een iegelijk zich alzoo voor. schade, w.aehte, vermits na dezen geene toegevendheid of vevschooning,.kan worden gedoogd, zal deze.wórden afgekondigd cn in de Stads Courant geplaatst. Zierikzeeden 14 Januarij i83o. Burgemeester en Wethouders voornoemd d! CRANE,' vt. Ter ordonnantie van Dezelven, W. J. 1'. K B OEF. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en. WETHOUDERS der Stad ZIETJKZEE Provincie Zeeland;. Brengen bij deze ter kennis van de In- en Opgezetenen dat hij Hun Edele Achtbare op,heden is ontvangen, liet door Zijne Excel lentie den Heer Gouverneur dezer Provincie, executoir verklaarde kohier der Grondbelasting dezer Stad, over het Dienstjaar i83o, en dat hetzelve kohier dadelijk, 11a de afkondiging aan den Heer Ont vanger der Directe Belastingen teil fine van perceptie zal worden toegezonden En opdat niemand biervan onwetenbeid zoude kunnen voorwen den, zal' deze afgekondigdmitsgaders in dc Courant dezer Stad ge- plaats. worden. Zierikzeeden j4 Januarij i83o. Burgemeester en Wethouders voornoemd. d e C R A N E vt. Ter ordonnantie van Dezelven, De Stads Secretaris w. J. P. IvROEF.

Zierikzeesche Courant | 1830 | | pagina 1