NIE UWS TIJDINGEN. ADFERTENTIEN. Te Zierikzeebij A. SIR VOS, Jz., Stads-Drukker. inent te voldoen behoudens de pehaliug, ten aanzien der hande laars in suiker of stroop of suikerraffmadeurswat het tijdstip der Bepaling betreft, hierna in art. 18 genomen. Art. 18. Aan de haudelaars in suiker of raffmadeurszal welke ook den voorraad zij van de door hun aangegevene of bij hun be vonden voorraadeen crediet van negen maanden tot aanzuivering Vijn hun verschuldigde deswege, op den gewonen voet, en behou dens de bepalingen nopens de credieten op termijnen beslaande worden verleendouder genot echter der afschrijving voor zooda nig gedeelte van denzelven voorraadals zij voor negotie naar buiten het Kijk mogten willen verzenden. Art. 19. De bepalingen enz. De gebouwen of bergplaatsen alwaar de Ambtenaren vermoeden dat heimelijke inslagen ter ontduiking van de bijbetaling der ver hooging hebben plaats gegrepenzullen na bekomen toestemming van den Arrondissement-fospectenr of Controleur in dé overig'e plaatsen, en daar waar de Controleur niet aanwezig mogt zijn, in de plaats van derzelver residentie van den Ontvanger der ac- cijusenmede aan de visitatie der beambten onderworpen zijn mits de Ambtenaren zijn bijgestaan door een Lid van bet Gemeentebe stuur, of'een Commissaris van Politie, daartoe door den "Voor zitter van hetzelve Bestuur belast. De Voorzitter van het Gemeente-Bestuur moet de gevraagde ad sistentie lot hef doen der visitatie op het eerste aanzoek van den Inspecteur of den Ontvanger terstond verleenen. liet enz. Art. '2o. De bepalingen, waaraan de handel en neringdoende lieden in suiker of siroop volgens bet tegenwoordig Reglement onder worpen zijn-, zullen mede toepasselijk wezen op elk partikelier per soon, in wie'fis bezit of onder wiens'beheer zich op den 3i Decem ber 1829, douden mogen bevinden eene hoeveelheid van meer dan twee honderd ponden suiker of siroop, met deze uitzondering nog- tans dat de visitatie niet zal kunnen plaats hebben dan met in achtneming van de bij art. 19 voorbeschrevene formaliteiten. Art. 21. Gedurende de maand Januarij i83o, zal geen vervoer van Wijn boven de vijf kannen noch van suiker of stroop boven de hoeveelheid van tien ponden mogen plaats hebben ten zij voor zien van een gelei-biljetop verbeurte .eenér boete van een honderd guldenonverminderd eene gevangenisstraf tot veertien' dagen. Art. 22. Boven-en behalven negen opcenten op het principaal en- een collectief zegel van vijf percent en de opcenten waaraan den accijns over wekken de verhooging van belasting loopt worden onder worpen zu Lieul'over het bedrag dier verhooging zelve moeten worden geheven twee en twintig opcenten mitsgaders tien percent voor col lectief zegel, en de belasting voor het Sijudicaat. Middelburgden 28 December 1829. De Gouverneur der Provincie Zeeland VAN" V R ED ENBURGfl. En opdat niemand biervan onwetenheid zoude kunnen voorwen den maar zich naar de hierin voorkomende bepalingen regelen, zal deze worden afgekondigd, aangeplakt en in de Courant der Stad geplaatst. Aldus gedaan ten Raadhuize der Stad den 6 Januarij i83o, en ten zeive dage gepubliceerd. Burgemeester en Wethouders voornoemd de CR A N E vt. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KR OEF. DUITS CHLAND. Berltjn den 4 januarij. I11 het afgeioopen jaar 1829 zijn te Bv.emen uit zee binnen gekomen 881 schepen., dat is'199 schepen minder dan in 1828, en i3 minder dan in 182.7. Volgens eene statistieke opgave in onze staats-courantbestond de gelicele bevolking van ons koningrijk, op bet einde des jaars 1828, uit 12,726,11 o inwoners welke, naar hunne onderscheidene godsdienstige gezindheden 00 de volgende wijs verdeeld waren '7,732,664k evangeliseren4>8i6,8i3 kathol ijken; i5,655 doopsge zinden en 160,970 Joden. Ia evenredigheid van het geheele getal inwoners in elke provin cie, bevonden zich de meeste evangelischen en de minste kal hol ij ken in Pom meren vervolgens in Brandenburg, Saksen, OostPruis- seu Silezie, West-Pruissen Westphalen Posen en Rhijnïand. De mee: te doopsgezinden werden gevonden in West Pruissen de zelve werden niet aangetroffen in Posen Pommeren en Saksen. - De meeste Joden vond men in Posen de minste in Saksen. Z. M Jen Keizer van Rusland heeft wederom onderschei dene bevorderingen hij het leger gedaan en ook aan eénige hoofd officieren hij de zeemagt ridderorden geschonken. In aanmerking nemende, dat de oorlog met Turkije geëindigd is, en alle de noodige maatregelen genomen zijn, om de turksche krrijgsgevangenpn naar bun vaderland te laten terugkeerenheeft de laatstgenoemde monarch een bevel uitgevaardigdwaarbij aan de turksche kooplieden die zich in de onderscheidene deelen van bet russische Rijk ophouden, de bevoegdheid wordt gewaarborgd, om zich te vestigen waar zij zulks zullen verlangen. Frankfort, den 4 januarij. Zijne Majesteit de Koning van Pruis sen heeft aan de russische maarschalken graven von Diebilsch en Paskeviiz de orde van den zwarten adelaar geschonken en aan den graaf von Diebilsch dit ridderkruis met" diamanten omzet. De Koning van Wurtemberg beeft eene nieuwe ridder-orde ingesteld, onder den naam van Koninklijke Fr ederiks-ordewelke dienen zal als een bijzonder bewijs van 'sKonings welwillendheid en als eene bel 00.11 rag van uitstekende diensten zoo burgerlijke als militaire, aan den persoon des Koningsaan liet'koninklijk ge slacht en aan den staat bewezen. Aan de waardigheid van die orde is persoonlijke adeldom verhonden. De Koning alleen kan die orde schenken welke in geen geval gevraagd mag worden. Het groote russische hoofdkwartier zal le Burgas overwinte ren en, zoo men verneemt, zal de Groote Heer weldra naar Koostantinopel terugkeerenmen verzekert ook dat hij in liet voorjaar zich naar Adrian o pel begeven zalom zelve de hand te leeneu aan het organiseren van alle de takken van hinnenland.sch bestuur. Van dit plan schijnt men zicli veel goeds te beloven, daar men ^algemeen overtuigd is, dat de Sultan het invoeren van belangrijke verbeteringen bedoelt en meer zachtheid en gematigdheid in bet tot hiertoe gevolgd regeringsstelsel brengen wil. Te meer gelooft men dat de maatregelen van den Grooteu Heer in Adriano- pel met een gunstigen uitslag bekroond zullen worden om dat bij de laatste gebeurtenissen de bevolking dier plaats in de daad ge toond beeft voor verbeteringen rijp en voor eene hoogere bescha ving vatbaar te zijn, en ook, 0111 dat liet voorbeeld van eene groote stad allergeschiktst is om invloed op, het geheele land uit te oe fenen. De grootvizier houdt zich nog te Scliumla op, maar is naai? Konstantinopel ontboden en zal zich wel wachten om niet te vol doen aan dat bevel. Intusschen meent men, dat hij niet voor zijn leven te vreezen beeft, zelfs indien hij geene voldoende reken schap van zijn gehouden gedrag mogt kunnen geven; waarschijnlijk is het evenwel, dat bij zijn post verliezen zal. Volgens berigten uit Mentz van den 2 dezer, was de rivier voor die stad reeds meermalen ligt met ijs bezet geweest doch gedurig weder van hetzelve bevrijd geworden. Destijds was de vaart wederom geheel open, terwijl de rivier hoven en beneden toegevrozen was. De overheid van Venetie lieeft bekend gemaakt, dat de vrij haven aldaar den 1 Februarij dezes jaars zal geopend worden. Brieven van de servische grenzen de dagteekening voerende van 20 december, houdende in, dat de Sultan, gelijk meu ver zekerde, eerlang naar het serail zoude terug keeren doch tegen het voorjaar zich naar Adrianopel zoude begeven, ten einde de nieuwe organisatie van de onderscheidene takken van het inwendig bestuur zelf te leiden dat meu zicli van die nieuwe inrigtin- genwelke de Sultan wil invoeren, veel goeds belooft, naardien dezelve eenigzius afwijken van de gestrenge beginselen van bet re- gerings-stelsel hetwelk tot nog toe gevolgd is; dat de bevol king van Adrianopeigedurende de laatste gebeurtenissen genoeg zaam getoond beeft, dat zij rijp is voor veranderingen in het be stuur en vatbaar voor eene meerdere beschaving", en dat hierom de Sultan geoordeeld beeft, dat het doelmatig is, de voorgenomene organisatie het eerst in die slad de tweede des R iks in te voe ren opdat dezelve naderhand ook elders worde tot stand gebragt. Welke de veranderingen zijn, die de Sultan thans ten opzigte van het inwendig bestuur wil traciilcti in to voeren, wordt niet opge geven, noch verspreiden de jongste berigten uit Konstantinopel liier-* over eenig licht als welke slecht? gewag maken van veranderingen in bet personeel der staatsbeambteuzoo dat het gewigt der be doelde maatregelcu nog niet wei*kan beoordeeld worden; bet zoude intusschen niet te verwonderen zijn-, indien de onlangs gevoerde oorlog de aandacht der Porto ook meer bijzonder op den inwen- digen toestand van bet Rijk en bet binnenlandscb bestuur gevestigd. Eindelijk wordt nog ce zelfde brieven gémeid, dat de groot vizier zich tot nog toe te Sc hum la bevond, doch naar Konstanti nopel was geroepens Zonder te bepalen, hoe deze staals dienaar in de hoofdstad zal ontvangen worden meende men echter aliezins reden te hebben, om te twijfelen, of liij wei zijne waardigheid zal behouden. Heden verloste zeer voorspoedig van een' welgeschapenen. ZOON, ELENA JAGT, gelielde Echtgeuoote van zlerikzee den 9 Januarij iS3o. G. C. B E THE. MEID die wat Koken kan voor baar Werk goed ge schikt is en met de Wasch kan omgaan tegeu een goede Huur met Mei benoodigd bij Mevrouw G A U. Op STADWIJK, in Gooijkenslajidbenoodigd, eenige groole ruim in. bet vel en breed geb/vekie. Vaare K O E IJ E N van 3 6 tot 7 Kalven. H OUT V E R K O O P voor de Buitenplaats II O O S E- GAARTZaturdag 16 Januarij i83o, 'smorgene 9 uren van 14. a 15oo drooge M U'T S A A R DEN, benevens 20 Voeren of 80 Koopeii drooge. TRONKEN. IIOUTFERKOOPING onder Noordgouweaan de Klooster wegin bet Bosch van den Heer MOGGE PO US, op Vrijdag den 22 Januarij i83o, 's morgens ten 10 uren, van ruim 2 Bunders extra zwaar Zesjarig HAKHOUT. Eene M EI D die goed kan werken van goede getuigenis voorzien benoodigd tegen Mei. Adres bij den Uitgever dezes.

Zierikzeesche Courant | 1830 | | pagina 2