ZIERIRZEESCIIE No. 4. .s/^taiJ Dingsdag Ao. 1830- COURANT. den 12 Januarij. BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. Lijst der Lessen, AANKONDIGING. De COMMISSIE VAN BESTUUR over de Provinciale School tot aankweekiug van Heelmeesters en Vroedvrouwen in de Provincie Zeeland, gevestigd te Middelburg, xncrigt bij deze ter kennis van de belanghebbenden. Vooreerst: dat de zoodanigendie verlangen als Leerlingen der gemelde Schoolbij den eerst vol gunden Cursus, te wórden toege laten zich ter inschrijving zullen behooreu aan te dienen na al vorens te zijn geschikt geoordeeld door de. Provinciale Commissie van Onderzoek en Toevoorzigt, welker Voorzitter, de Heer Med. Doctor J. II. de Vassijdaartoe zal vaceren ten zijnen huize -op de noordzijde van den Dam, dagelijks, uitgenomen des Zondags, Van 11 tot i uur des middags. Ten tweede: dat de Lessen voor den eerstvolgenden Cursus eenen aanvang zullen nemen op Dirgsdng den 5 januarij, nadut alvorens, op Maandag den 4 derzelfde maand, de rangschikking der Leerlingen zal hebben plaats gehad, ten welken einde ieder hunner bij deze wordt uilgenoodigdzich op laatstgenoemden dag, des middags ten i uür aan het Lokaal der School te ver- Voegen. En, ten derde: dat, onder goedkeuring der Commissie, bij on derling overleg van heeren Professor en Lectoren en van deu Heer Docent in de Latijnscbe Taal is gearresteerd de onderstaande welke gegeven zullen worden in de pkovimciale gen-eeskundige school, te Middelburg in Zeeland, in den Cursus van Ja nuarij tot Junij i83o. Door Professor b. de jonge: in de Pathologie. Dingsdag namiddag van 5 lot 6 uren. Vrijdag morgen van 7 tot 8 uren. li- de Materies R.rdica. Maandag namiddag van 5 tot 6 uren.Woensdag morgen van 7 tot 8 uren. Li tie Therapie. Maandag morgen van 7 tot 8 uren. Dingsdag morgen van 7 tot 8 uren. In de Gcrpgt. Geneeskunde. Donderdag morgen van 7 tot 8 uren. In de Natuurlijke Historie. Om de 1 4 dagen, woensd. nam. van 5 lot 6 uren. Clinisch Onder ijS in de Therapie, zal dagelijks in liet Gasthuis gegeven worden. NB. De Lessen, welke voor de Zomermaanden des morgens van 7 lot 8 uren bepaald zijn, zullen in de Wintermaanden van 8 tot 9 uren gegeven worden Door den Lector j. de man jz. in de Ontleedkunde. Maandag namiddag van 4 tot 5 uren. Donderdag namiddag van 4 tot 5 uren. In de Ph 1 sio/ogie. Dingsdag namiddag van 3 tct 4 men. Vrijdag namiddag van 3 tot 4 uren. In de Verloskunde. Maandag namiddag van 3 tct 4 uren. Dingsdag namiddag van 4 tot 5 uren. Donderdag namiddag van 3 lot 4 uren. Vrijdag namiddag van 4 tot 5 uren. NB. De Lessen on Dingsdag en Vrijdag zijn voor de Vrouwelijke Leerlingen bestemd. Ie de Kraamkamer in het Werkhuis zal onderwijs in dc Ver loskunde gegeven worden. Door den Lector j. van daalen in de Theoretische Heelkunde. Maandag namiddag vaii 2 lot 3 uren. Woensdag namiddag van 3 tot 4 uren.' Yiijdag namiddag vanf 2 tot 3 ine;-. ïn de Operative Heelkunde. Maandag voormiddag van 11 tot. 12 uren. Woensdag voorm. van 11 tot 12 uren. To de Gcrpgt. Heelhmde. Vrijdag voormiddag van 11 tot 12 uren. Clinisch Onderwijs zal dagelijks in liet Gasthuis gegeven worden. Door den Lector' 3. triester in de Kruidkunde. In de Zomermaanden, Dingsdag morgen van 8 tot. 9, uren. "Woensdagmorgen van 8 tot 9 'uren. Donderdag morgen van 8 tot 9 uren. In de Scheikunde. Woensdag voormiddag van 9 tot 10 uren. Donderdag voorm. van 9 tot 10 uren. In de Wintermaanden, Vrijdag voormiddag van 9 tot 10 uren. Iri de Artsenijniengkunde Maandag voormiddag van g tot 10 uren. Dingsdag voormiddag van 9 tot 10 uren. Woensdag namiddag van halt' 2 tot. half 3 uren. Door den Docent in de Latijnsche Taal f. n. batenburg, zullen vier Lessen 's weeks gegeven wórden; als: des Maandags middags van 12 lot. 1 uren, en voorts/des Dtngsdags, Donderdags en Zaturdags, 's morgens van 7 tot 8 uren in de Zomermaanden en van half 8 tot half 9 uren in de Winiermaanden. NOTIFICATIE, De GOUVERNEUR van de Provincie Zeeland Gezien a. Het Besluit van Zijne Majesteit, van den 29 december 1829 Slaatsblad.no83 houdende regeling der kosten van taxatiën opnemingen en tellingen der voorwerpen van sommige grond slagen der Personele Belasting, mitsgaders, b. Boogstdeszclfs Besluit van denzelfden dag, Staatsblad no. 8f,) omtrent het buiten toepassing houden der strafbepa lingen van art. 8388 en 87 der Wet van den 28 junij 1822, Staatsblad no. 15 ten aanzien der schatpligtigen in de Personele Belasting, die zich in hunne aangifte gehou den hebben aan taxatiën of tellingen van vroegere jaren- Brengt ter kennis van de Ingezetenen: 1. Dat, volgens het eerstgemelde Besluit, overeenkomstig de, krachtens art. .4, (onderdeel a,) der Wet van den 24 de cember jongstleden, (StaatsBlad no. 76,) houdende, »dat de «kosten van dc taxatiën, opnemingen en tellingen, die door «de belanghebbendenvolgens art. $7 der Wet op de Pcr- «sonele Belasting, van den 28 junij 1822, (Staatsblad no. »i5,) worden gevraagd, zullen zijn voor rekening van die ngenen, welke dezelven verlangen, en zulks volgens tarief, daarvoor door den Koning vast te stellen;" door Zijner Majesteit's genomen voorziening, te beginnen met het jaar i83o., door de belastingschuldigen ter zake der door beu gevraagde taxatiën opnemingen en tellingen der voorwerpen van de vier of eenige der vier eerste grondslagen der Perso nele Belasting, zal verschuldigd zijn en gelijktijdig met de aanzuivering van den eersten termijn der wegens de ge schatte gf getelde voorwerpen verschuldigde Belasting, ten kantore van de Ontvangers der Directe Belastingenzal moe ten worden voldaan. cl. Hen centen voor iedere schatting van huurwaarde. Tien centen voor iedere telling van deuren en vensters of haardsteden of wel van beide die soorten van voor werpen. Tien centen voor iedere schatting van mobilair, en alzoo dertig centen ter zake van ieder :gcheelin be trekking tot de vier eerste grondslagen opgenomen perceel. b. Drie ten honderd van het bedrag der Belasting, (al de Opcenten medegerekend)welke over bet jaar 1829, tcr zake-van hetzelfde perceel in opzigt tot de geschatte of getelde waarde of voorwerpen is verschuldigd ge weest. Terwijl ten aanzien der perceelen waarvoor over het jaar 1829 geene Belasting verschuldigd is geweestin de berekening dei* kosten van schatting of opnemingen enkel gevolgd zal wordende maatstaf ouder lilt. a hierboven bepaald. 2. Dat bij bet laais!gemeld Besluit, in bet belang der schatplig tigen is bepaald, dat, ingeval een belastingschuldige die, gedurende Ir. t jaar r83o, een zelfde perceel als in het jaar 1829 in gebruik zal hebben, deszeifs aangifte wegens dat perceelvoor zoo veel de twee eerste grondslagen of ëëu derzclve betreft, niet zal hebben gedaan beneden de laatste schatting of telling, ouder liet beheer der nog beslaande Wet, door Scha. tiers bewerkstelligd, en liet perceel sedert die schatting of telling door verlimnieriugvergroot in g of ander/,ins geene Tot boogere schatting of telling groud- gevende veranderingzal blijken te hebben oudergaan, de zoodanige, wanneer de schatting ol telling, bij herziening in i83o, eeue boogere huur of groofer aantal deuren en ven sters mogt aanwijzen, alleen de bijbetaling der belasting en geen boeten of kosten zal verschuldigd zijn. Wordende de Ingezetenen wijders verwittigd, dat, ten einde aan dezelve het volkomen genót le verzekeren van hot eerst opgemeld Koninklijk Besluit, aan de zoodanige, welke reeds taxatiën, opne mingen en tellingen der voorwerpen van cfe vier of eenige der vier eerste grondslagen van de Personele Belasting mogten hebben ge vraagd, en hunne keus ten dien aanzien als nog zouden willen, veranderen, hiertoe de gelegenheid zal worden gegeven; zullende zij zich deswege bij den Ontvanger der Directe Belastingen van hunne Gemeente kunnen vervoegen, die gemagtigd is, om nieuwe verklaringen aan te nemen of daaromtrent de noodige wijziging op de reeds ingediende beschvijvings-biljclten toe te laten mits de bedoelde verandering door de onderteekeniug der belanghebbende worde goedgekeurd. E11 zal deze, waar zulks gebruikelijk is, worden afgekondigd en aangeplakt, mitsgaders in de MiddelbargscheZierikzeesche eu Goe- sche Couranten geplaatst. Gedaan te Middelburg, den 8 Jannarij i83o. De Gouverneur voornoemd VAN VKEDENBÜltCH. Vervolg en slot der Bepalingenaangaande den te doem aanpeil van Accijns-Goederen. Art. 15. Geen enz. Art. 16. De handeldrijvende of neringdoende lieden wier voor raad volgens art. 10 aan de verificatie of visitatie onderworpen is, en welke dehzelven door eene nadere inslag gedurende den loop der maand Jauüarij i83o, mogten willen, vermeerderen, zullen dezen inslag kunnen dekken hetzij door een biljet eigenhandig getcekend door dengenen welke liem die goederen heeft afgeleverd, eu bekrachtigd door den Ontvanger, onder wiens kantoor de afle- veraar de aangiften van zijnen voorraad heeft gedaan, of daarvoor in rekening van crediet op termijnen is aangeslagen, of wel door eene teu hunne name afgegevene kwitantie van betaalden accijns, op den voet van art. 1 van dit Reglement. Art. 17. Na verloop der maaud Januarij i83o, zullen de reke ningen wegens alle de aang egevene of bëvondene goederen, en dus, hetzij dezelve als dan niet zijn geverifieerd; aan de belanghebbenden, worden uitgereikt, welke verpligt zullen zijn, binnen-veertien dagen 11a het hekomen dier rekening de belasting wegens de aangegevene of bevondene hoeveelheid, op den vcct van art. 4 dit Regie-

Zierikzeesche Courant | 1830 | | pagina 1