No. 2. ZIERIKZEESCIIE Dingsdag BESTUREN EN ADMEN IS TRATIEN. Burgemeester en wethouders der stad zierikzëe, w. j. p. K RO EE. Ao. 183». COURANT. den 5 Januarij. - X- PUBLICATIE. Provincie Zeeland; Gezien het Besluit van Zijne Excellentie den Heer Gouverneur dezer Provincie,' van den 7 december jl.( A No» 1 1248 j IN. M. 1. Afdeeling Provinciaal Blad No. i38.) Hebben goedgevonden vast te stellen betgeen volgt: Art. De Jongelingen, welke op den 1 Januarij i83o liun 19 jaar ingetreden, of ia het jaar r8ii geboren zijn, worden bij deze opgeroepenom op Maandag den vierden Januarij aanstaande van des morgens tien tot twaalf urenop het Raadhuis dezer Stad te verschijnenten einde voor de klasse van de Ligting der Natio nale Militie over den jare t83odoor den daartoe- gecommitteer den Ambtenaar te worden ingeschi'even. Art. 2. Het Inschrijvings-Régister zal op den" twintigsten Januarij opgemaakt en geteekeiulen op den. acht en twinligstèn daaraanvol gende finaal worden gesloten j de zoodanigen-, welke 11a laatstge noemden dag (acht en twintigsten Januarijzich komen aangeven of ontdekt worden, zullen dadelijk naar de Hoofdplaats dezer Pro vincie getransporteerd en ingelijfd worden terwijl zij van de rede nen van vrijstellingwelke zij anderzins niogten kunnen aanvoeren zullen verstoken zijn, onverminderd dé vervolging en straffen hun en hunner OudersVoogden of Regenten bij de wet opgelegd. Art. 3. De Jongelingeu welke elders geboren zijn, zullert hij de Inschrijving moeten overleggen een geboorte- of doop-extract afgegeven zonder zegel0111 te dienen voor de Nationale Militie ingeval iemand in gebreke mogt blijven een zoodanig extract over te leggenkan bij evenwel worden ingeschreven onverminderd de verantwoordelijkheid van den ingeschrevenen voor de nadeelendiq uit eenè verkeerde aangifte kunnen voortvloeijen Art. J. De OudersVoogden of Regenten zullen vérpligt zijn hunne kinderen, pupillen of onderhoorigen te doen inschrijven; terwijl zij bij nalatigheid verbeuren zullen eene boete van 25 tot ,00, en hij onvermogen met eene gevangenis van een tot twee maanden worden gestraft. Art. 5. De wettige woonplaats voor de inschrijving zal gehou den worden voor hun die ongehuwd zijn; de woonplaats hunner Ouders en hij overlijden van beiden die van hunnen Voogd of Curator; voor de gehuwden de plaats alwaar zij hun bestaari hebben, en op den 1 Januarij 1829 voor de Personele Belasting zullen worden beschreven. Art. 6. Diegenenwelke genegen mogten zijn voor deze Stad als Vrijwilliger bij de Nationale Militie te dienenworden uitge- noodigd om zich vóór den i5 Januarij aanstaande, ter Secretarie dezer Stad aan te meldenalwaar eya Register vanInschrijving open ligt; terwijl aan eiken Vrijwillige'^, bij de goedkeuring in den Militieraad dezer Provincie, eene premie van f 3o zal worden ter hand gesteld. Art. 7. De Loting zal plaats hebben op den twee en twinligstèn Febfiiarij i83o 's morgens-ten tien uren, ten Raadhuize dezei Stad. Art. 8. Burgemeester en Wethouders vleijen zich dat alle Jon gelingen die inliet jaar 1811 geboren zijn, ofwel, bij afwezigheid of ziekte, derzelver Ouders of Voogden, zich ter behoorlijker tijd en plaats zullen komen aanmelden terinschrijvingten einde niet te vervallen in de boete en straffen hij de wet legen de nalatigen daargesteld en aan liet voorbeeld van anderen welke om dit ver zuim, zoo door boete als inlijving, in vorige jaren, zijn gestraft geworden, zich zullen spiegelen, alzoo tot ontdekking der achter blijvende, de sterkste nasporingen zullen aangewend worden, en geene uitvlugtenzoo omtrent het niet weten van den zekeren ou derdom als anderegelden zullendaar degenen die op dén 28 Januarij niet ingeschreven zijn en ontdekt worden zoo als hiervo ren gezegd is dadelijk gearresteerd zullen worden al kwamen zij zich zelve aanbieden terwijlzoo veel de geborenen in deze Stad aangaat, van nu af aan dagelijks voor een ieder gelegenheid is, om zich naar het jaar waarin liij geboren is., op hét Bureau van den Burgerlijken Stand alhier te komen informeren, en er boven dien van al de geborenen in het jaar 1811 binnen deze Stad, eene lijst op de Secretary dezer Stad zal worden aangeplakt. En worden dé Ouders Voogden en Regenten ten ernstigste aan gemaand om toezigt te houden dat door derzelver zich alhier op houdende kinderen en pupillen de inschrijving niet ivorde ver zuimd. En opdat niemand hiervan eenige onwetendheid 7,oil kunnen voor wenden zal deze afgekondigd en in de Stads Courant geplaatst Worden. Gedaan ten Raadhuize dezer Stad, den 21 december 1829. Burgemeester en Wethouders voornoemd de C R A N E vt. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris v BEKENDMAKING. BURGEMEESTER eu WETHOUDERS der Stad zierikzee, Provincie Zeeland; Hebben goedgevonden, door deze, een iegelijk te verwittigen dat- zij. die ito het contingent dezer Stad, in de Nationale Militie-, vo Or zich zeiven dienenen door overlijden van hunnen Broeder of Broedersregt op vrijstelling verkregen hebbeningevolge bet hè- 1debij Art. 93 en 94 derzelve wet, zich vóór d en vijfden Ja nuarij aanstaande 'schriftelijk aan Hun Ed. Ach tb. moeten vervoe gen met overlegging van de bewijzen daartoe betrekkelijk en in gevolge de wet ingerigt. Dat Hun Ed. Achtb. deze gegronde schrif- telijke aanvrage tot ontslag tot op bet biervoren gemelde tijdstip zullen blijven ontvangen, en bij deze alle Jongelingen, Ouders, Voogden en Curators of Gevolmagtigden aanmanen om aan deze oproeping te voldoen op straffedat er 11a verloop van den hier- votfen bepaalden tijd, geene Reclames op dit onderwerp zullen worden aangenomen. En opdat niemand hiervan eenige önwetenlieid zoude kunnen voorwenden, zal deze gepubliceerd, aangeplakt en in de Courant dezer Stad geinserreerd worden. Gedaan ten Raadhuize dezer Stad, den 11 December 1829. Burgemeester en Wethouders voornoemd de CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris, W. J. P. KR OEF. Veiyolg van het Reglement op de heffing van de Belasting op bet GemaaL Art. 4* De voorschreven impost zal moeten worden voldaan ten kantore van den Ontvanger van dat middelen zulks vóór dat bet Graan naai4 den moleu zal mogen worden vervoerd zullende de Ontvanger voor den betaalden impost eene kwitantie en duplicaat kwitantie afgeven houdende nevens den dag en datum der aangifte de kwantiteit en kwaliteit van het Graan hetwelk verimpost wordt mitsgaders den naam van den persoon voor wienen de molen waarop het Graan zal worden gemalen of gebroken benevens het merk der zak of zakken in olieverw gemerkten zullen mitsdien df Ingezetenen gehouden zijn, aan gemelden Ontvanger oj) te ge ven de juiste kwantiteit en kwaliteit van het Graan door hun tei* molen te voeren, benevens den naam van den molen, en de merken der zakken. Art; 5. Het aldus verimposte Graan zal binnen twee uren na de aangifte ter molen moeten worden gebragt, en daartoe geene gelegenheid zijnde zullen de biljetten ten kantore van den Ontvan ger moeten wordeu terug gebragt en aldaar verblijven tot dat bet Graan ter molen zal kunnen worden verzonden, zullende de Ont vanger op dezelve den tijd der vernachting aanteekenen. f Art. 6. De kwitantie eu duplicaat-kwitantie zullen de Granen naar den molen vergezellen, doch te huis gebragt wordende, zal alleen de duplicaat-kwitantie bij hetzelve moeten blijven zullende dezelve door de Bakkers een uur na dat. bet Meel bij hun zal zijn ontvangen ten kantore van den Ontvanger moeten worden terug be zorgden bijaldien liet kantoor reeds des namiddags mogt zijn ge sloten alsdan zal die verzorging moeten geschieden des anderen daags morgens vóór tien ure, terwijl de Molenaars expresselijk wor den gelast om de kwitantie ten halve te scheuren én te steken in een bus van Stadswege op eiken molen te plaatsen gelijk zij almede gehouden zijn om de duplicaat-kwitantie onder zich te houden tot dat het Graan van den molen zal worden vervoerd en die alsdan af te teekenen pullende voorts de Molenaars bij bet ter maling uitstorten van iederen zak Graan verpligt en gehouden zijn op de binnenzijde over de gdieele lengte van bet daarbij behoorende dubbeld van het impost- of con sent-bil jet met rood krijt te stel len eene duidelijke en zigtbare streep, en bijbet. uitstorten van den laatsten zak van de partij op bet biljet vermeld, dwars door de daarop reeds gestelde strepen balen eene soortgelijke kruis-streep ten blijke dat de gelieele partij Graan is uitgestort. Wanneer de partij slechts iu één zak bestaat, zal liet ter malen uitstorten van het Graan worden aangewezen door het als voren stellen van twee gekruiste strepen. Ongemalen Graan gedekt met een biljet als voren gemerkten omgekeerd, gcmalen.Graangedekt door een niet gemerkt biljet, wordt beschouwd als van de vereischte impost of conseut-biljetten geheel niet voorzien te zijn. Bij den vervoer van het gemalen Graan van den molen zullen de Molenaars of derzelver daartoe gemagtigde kiiechts op den rug van het biljet met zwarten- inkt stellen en met hunne naamleeke- ning bekrachtigen, de datum, maand en het uur wanneer hetzelve van den Molen wordt vervoerd. Aan de Molenaars welke niet schrijven kunnenzal worden toe gestaan om de datum, maand en het uuT door lieu van wege Bur gemeester en Wethouders op te geven merken uit te drukken en hunne naamteekening te stellen met een stempel. Art, 7. Aan niemand zal een tweede biljet op derizelfdeu dag

Zierikzeesche Courant | 1830 | | pagina 1