J ZEERIKZEESCHE COURANT. No. 102. Dingsdag Ao. 1S29; den 22 December. NIE UWS TIJDINGEN 1 «9- on- oor 53o. tot te [51113 na tot Wegens het invallend kersfeest, zal de Frijdagscfie Courant op Donderdag worden uitgegeven. BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE Provincie Zeeland; Brengen bij deze ter bennis van de In- en Opgezetenen datin- gevolge eene bij Hun Ed. Achtbare ontvangene missive van den Ont vanger der Directe Belastingen van den i Januarij tot en met den 9 dier maanddooi' gemelden Ontvanger zullen worden rond- gezonden de Beschrijvings biljetten op den i van de hiervoreri gemelde maand en volgende dagen bij een ieder der Belastingschul digen zullen worden afgehaald. Wordende een iegelijk uitgenoodigd om te zorgen, dat gemelde Biljetten op het hiervoren gemelde tijdstipingevolge der zei ver ver- pligting behoorlijk zijn ingevuld. Gedaan ten Raadhuize dezer Stad den 21 December 1829. Burgemeester en. Wethouders voornoemd de C R A N E vt. Ter ordonnantie van Dezelven, De Stads Secretaris W. J. P. ER OEF. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en. WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, Provincie Zeeland; Gezien het Besluit van Zijne Excellentie den Heer Gouverneur dezer Provincie, van den 7 december j.L, A Ne. 112483 N. M. j. Afdeeling Provinciaal Blad No. 138.) Hebben goedgevonden vast te stellen hetgeen volgt: Art. X. De JoilgClinger* 7 - wolLo ojt Iatutarij t83o liun. 19 jaar ingetreden, of in het jaar 1811 geboren zijn, worden bij deze opgeroepen om op Maandag den vierden Januarij aanstaande van des morgens tien tot twaalf uren op het Raadhuis dezer Stad te verschijnen, ten einde voor de klasse van de Ligting der Natio nale Militie over den jare i83o, doof den daartoe gecommitteer den Ambtenaar te worden ingeschreven. Art. 2. Het Inschrijvings-R'egister zal op den twintigsten Januarij opgemaakt en geteekenden op den acht en twintigsten daaraanvol gende finaal worden gesloten; de zoodanigen, welke na laatstge noemden dag acht en twintigsten Januarij) zich komen aangeven of Ontdekt wordenzullen dadelijk naar de Hoofdplaats dezer Pro vincie getransporteerd en ingelijfd worden, terwijl zij van de rede nen van vrijstellingwelke zij anderzins moglen kunnen aanvoeren zullen verstoken zijn, onverminderd de vervolging en straffen hun <™n hunner Ouders, Voogden of Regenten bij de wet opgelegd. Art. 3. Dé Jongelingen, welkeelders geboren zijn, zullen hij de Inschrijving moeten overleggen een geboorte- of doop-extract afgegeven zonder zegelom te dienen voor de Nationale Militie ingeval iemand in. gebreke mogt blijven een zoodanig extract over te'leggen, kan hij evenwel worden ingeschreven, onverminderd de verantwoordelijkheid van den ingeschrevenen voor de nadeelendie uit eene verkeerde aangifte kunnen voortvloeijen. Art. 4. De Ouders, Voogden óf "Regenten zullen vérpligl. zijn hunne kinderenpupillen of onderhoorigen te doen inschrijven terwijl zij bij nalatigheid verbeuren zullen eene boete van f 25 tot 190 en bij onvermogenmet eene gevangenis van een tot twee maanden worden gestraft. Art. 5. De wettige woonplaats voor de inschrijving zal gehou den worden voor liun die ongehuwd zijn de woonplaats hunner Ouders en bij overlijden van beiden die van hunnen Voogd pf Curatorvoor de gehuwden de plaats alwaar zij huil bestaan hebben, en op den 1 Januarij 1829 voor de Personele Belasting zullen worden beschreven. Art. 6. Diegenen, welke genegen mogten zijn voor deze Stad als Vrijwilliger hij de Nationale Militie te dienen, worden uitge noodigd om zich vóór den i5 Januarij aaustaande, ter Secretarie dezer Stad aan te meldenalwaar een Register van Inschrijving open ligt; terwijl aan eiken Vrijwilliger, hij de goedkeuring in den Militieraad dezer Provincieeene premie van f 3o zal worden lei band gesteld. - Art. 7. De Loting zal plaats hebben op den twee en twintigsten Februarij i83o 's morgens ten tien uren ten Raadhuize dezer Stad. Art. 8. Burgemeester en Wethouders vleijen zich dat alle Jon gelingen die in het jaar 1811 geboren zijn, of we! hij afwezigheid of ziektedcrzelver Ouders of Voogden zich ter behoorlijker tijd en plaats zullen komen aanmelden ter inschrijvingten einde niet vervallen in de boete en straffen hij de wet tegen de nalatigen daal'gesteld en aan het voorbeeld van anderen s welke om. dit ver zuim, zoo door boete als inlijving, in vorige jaren, zijn gestraft geworden, zich zullen spiegelen, alzoo tot ontdekking der achter blijvende, do sterkste nasporingeu zullen aangewend wordeti en geenó uilvlugten y zoo omtrent het niet weten van den zekeren ou derdom als anderegelden zullendaar degenen die op den 28 Januarij niet ingeschreven zijn en ontdekt worden zoo als hiervo ren gezegd is dadelijk gearresteerd zullen wordenal kwamen zij zich zelve aanbiedenterwijlzoo veel de geborenen in deze Stad aangaat, van nu af aan dagelijks voor een ieder gelegenheid is, om zich naar het jaar waarin hij geboren is, op het Bureau van den Burgerlijken Stand alhier te komen informeren, en er boven dien van al.de geborenen in het jaar 1811 binnen deze Stad, eene lijst op de Secretarij dezer Stad zal worden aangeplakt. En worden de Ouders Voogden en Regenten ten ernstigste aan gemaand om toezigt te houden dat door derzelver zich alhier op houdende kinderen en pupillen de inschrijving niet worde ver zuimd. Én opdat niemand hiervan eenige onwetendheid zou kunnen voor wenden zal deze afgekondigd en in de Stads Courant geplaatst' tvó'rtlëtr. Gedaan ten Raadhuize dezer Stad, den ai december 1629. Burgemeester en Wethouders voornoemd de CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KR OEF. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, Provincie Zeeland; Hebben goedgevondendoor dezeeen iegelijk te verwittigen dat zij, die in het contingent dezer Stad, in de Nationale Militie voor zich zeiven dienen', en door overlijden van hunnen Broeder of Broedersregt op vrijstelling verkregen hebbeningevolge he.t. be paalde hij Art. 92 en 94 derzelve wet zich vóór den vijfden Ja nuarij aanstaande schriftelijk aan Hun Ed. Achtb. moeten vervoe- genmet overlegging van de bewijzen daartoe betrekkelijk en in gevolge de wet ingerigt. Dat Hun Ed. Achtb. deze gegronde schrif telijke aanvrage tot ontslag tot op het hiervoren gemelde tijdstip zullen blijven ontvangen en hij deze alle JongelingenOuders Voogden en Curators of Gevolmagtigden aanmanen om aan deze oproeping te voldoen op straffedat er na verloop van den hier voren bepaalden tijd, geene Reclames op dit onderwerp zullen worden aangenomen. En opdat niemand hiervan eenige onwetenheid zoilde kunnen voorwendenzal deze gepubliceerdaangeplakt en in de Courant dezer Stad geinserreerd worden. Gedaan ten Raadhuize dezer Stad, den 2t December 1829. Burgemeester en Wethouders voornoemd o e CRANE, vt. Ter oi'donuantie Van Dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. D U I T S C HL ANC, Berlijnden i4 december. Uit Odessa, 23 november, wordt gemelddat gedurende de laatste drie dagenvan de personen die zich wegens de pestin de hospitalen bevonden vier waren gestorven en dat zich die ziekte bij twee liedenwelke reeds ver dacht waren had geopenbaard. Van Burgas was een vaartuig aangekomen waarop insgelijks de ziekte heerschtedezelve had zich voor het overige niet verbreid. In de nabijheid van ge noemde stad waren den vorigen dag twee turksche fregatten 'ten an ker gekomen op een van welke zich Malil-bassabuitengewoon gezant der Porte hij Z. M. den Keizer van Rusland, benevens Seid- Suleiman-Ncdgibgeheimraad en zegelbewaarder van den divan met een gevolg van 70 personen, bevonden. Z. K. H. degroot-vorst Konstantijn is met zijne gemalin, den 7 dezer in goeden welstand weder te Warschau gearri veerd. Frankfort den 1 5 december. Volgens berigteil uit Jassy van 28 novemberwas den 2.5 een artillerie park van 54 stukken kanon van zwaar en middelbaar kaliber, henevens de daarbij behoorendo ainmunitie-wagens, aldaar aangekomen en den volgenden dag, ovêr de Prulhnaar Bessarabie vertrokken. De Vroegtijdig ingevallene en strenge vorst had zeer gunstig gewerkt op de heerschende ziekte- de sterfte, die voorheen dagelijks 20 tot 3o-bedroeg, beliep de^.

Zierikzeesche Courant | 1829 | | pagina 1