ADVERTENTIEN. gevolgd, bijaldien er niets gebeurt, 't welk hoop geeft, dat de jonge Koningin bare goede zaak en bare betere regten zal kunnen doen gelden. Natiën kunnen uit hoofde van de verkeerdheden liarer vorstenniet in den ban worden gedaanenzoo lang de onderlinge handelsbetrekkingen in stand moeten worden gebonden is men verpligtzich te bedienen van de gewone middelen van staatkundige gemeenschap. Ovsrheerschiug wordt, 11a een zeker tijdsverloop, door een Ongestoord bezit, gezuiverd van de gebreken van haren oorsprong, en wordt alsdan, immers wat betreft de na tionale gemeenschap een wettig gezag. Intusscben behoeft bet geen betoog of de bekende partijdigheid van Spanje ontneemt veel van den invloed, dien dit voorbeeld anderzius zoude hebben gehad, en zal geen der overige mogendheden don Miguel een uur vroeger als wettige monarch erkennen om dat zijn oom tot dit besluit is gekomen »J\its is inmiddels meer geschikt, om ons te overtuigen, boe- zeer don Miguel zells aan de rëgtmatigbeid van zijnen titel twijfelt, dan de vreugde, welke bij aan den dag beeft gelegd, bij het ont vangen van een document van zijnen bom, door een erkend zaak gelastigde. Lissabon is, op last der policie verlicht geworden, als of men eene overwinning bad behaald, en menig een zal, niet wetende wat ten hove omging zich hebben voorgesteld dat Ter- ce'ira. vermeesterd was. Welk eetie. vreugde zoude de komst van eenen engelscbenof fransclien gezant niet te weeg brengen? Juist bet belang, 't welk in dit erkennen wordt gesteld, overtuigt ons, dat gouvernementen.welke eenig denkbeeld hebben van hunne eigene waardigheid en van eeuige achting voor bun eigen karakter,' le dien aanzien geen besluit zullen nemen, dan met de meeste voorzigtigheid en na rijpe overweging." Gisteren beeft ter beurze bet gerucht geloopen dat in Wee- nen een ernstig misverstand zonde zijn ontstaan tusschen vorst Meiter nich en den britseben minister, lord Cowleyhetzelve beeft intusscben weinig geloof gevonden, en bijaldien er al eenig ver schil van denkbeeld tusschen de beide staatslieden moge hebben plaats 'gehadoordeelt mendat hetzelve geenszins staatkundige aangelegenheden van boog gewigt zal hebben betroffen. De britsche schepen Melvill ea Gloucester van 74 stukken zijn te. Malta aangekomen; de Britlannia van 120 stukken is den 6 Gibraltar gepasseerd de reize naar den Archipel vervolgen de. D en 20 september lag de admiraalsir Pultenev Malcolm met bet eskader voor de Dardanellen ten anker. De Spartiate van 74 stukken bad hetzelve destijds verlaten, ten einde naar Engeland terug te keeren. I)at de Keizer van Rusland in zijn tractaat met Turkije op eigen gezag en zonder tusschenkomst der andere bondgenooten de zaken van Griekenland scheen te willen beslissen, schijnt aan bet engelsch en ook aan bet franscbe kabrnet niet aangenaam geweest te zijn. Het tiende artikel van het tractaat, dat over dit belangrijk punt handeltzegt, dat dadelijk na cle uitwisseling van bet trac taat van vrede de Por te gcvolmagtigclen benoemen zal om met die van Rusland en die van Engeland en Frankrijk bepalingen te ma ken omtrent de uitvoering der gemelde schikkingen. Ondertussclien hoezeer er geen turksch gevolmagtigde tegenwoordig is kan men verzekeren, dat op dit oogeublik hier. te Londen onderhandelingen plaats hebben tot regeling der zaken van Griekenland. Het regtsgeding voor de speciale commissie te Cork, wegens de zamenzwering tegen het leven van drie magistraatspersonen, is afgeloopeu en op eene geheel andere wijze geëindigd dan men Wel scheen te verwachten. Na dat de vier eerste beschuldigden ter dood veroordeeld waren hebben de gezworenen twee andere aan geklaagden vrijgesproken, en beeft daarop de solliciteur-generaal verklaardniet voornemens te zijn de zaak tegen de veertien ove rige gevangenen door te zettenwaarna deze ouder borgtogt ont slagen zijn. F R A N K R IJ K. Parus, den 1 november. Volgens eene den 24 October te Mar seille békend gemaakte Jelegraphische depêche, lieeft het russiscbe eskader den 3o september de blokkade der Dardanellen opge heven De regtbank van correctionele policie leverde gisteren bet zonderlinge en droevige schouwspel van eene zaak, waarin en de beschuldigde en de aanklageren de getuigen allen doofstom wa ren. Door cle bekwame tusschenkomst van den beer Paulmier heb ben echter de regters deze stille debatten volmaakt kunnen volgen en de beschuldigde eene wrasclivrouwovertuigd van stelen van eenige goederenis tot een jaar gevangenis veroordeeld. Te Marseille zijn 34 jonge Arabieren aangekomen, welke door den pacba van Egypte naar Parijs gezonden wordenom er ver schillende wetenschappen en handwerken te leeren. NEDERLANDEN. 'sGravenhage den 7 november. Men leest beden in onze staatsr courant eene bekendmaking, waarbij de procureur-generaal bij het Hoog-Geregtslio f te 'sGravenbageals daartoe van hooger hand ge- magtigd, uitlooft eene premie van vijf en twintig duizend nederland- sche gulden aan dengenen die de juweeleu paarlcn en andere kost baarbeden welke in den nacht tusschen den 25 en 26 september 3829, in bet paleis van Z. K. H. den Prins van Oranje te Brussel zijn gestolen, zoodanig als dezelve in de daarvan vervaardigde en alom verspreide lijsten en teekcningen zijn beschreven en aange duid, zal te regt brengen, of wel zoodanige aanwijzingen doen, dat die schat in zijn geheel ontdekt wordewelke premie zal verdubbeld en dus tot vijftig duizend nederlandsche gulden gebragt worden wanneer tevens de dader of daders aan den regter met genoegzame zekerheid zullen worden bekend gemaakt of aange wezen. Zullende voorts aanzienlijke belooning worclen geschonken aan den genen die sleehls een gedeelte of wel enkele der gestolene kost baarbeden zal te regt brengenof wel deswege zoodanige aanwij zingen of opgaven doen, dat eefte of meer van die kostbaarheden ten gevolge daarvan in banden geraken en aan Z., K. H. terug be zorgd worden welke belooningen steeds evenredig zullen zijn aan de waarde der terug bezorgde kostbaarheden. Den 8. Gisteren morgen vroeg werd bet feest van den dag reeds aangekondigd door bet uitsteken der vlaggen uit de buizen van ver scheidene ingezetenen. Tegen half twee ure verzamelde zich de ko ninklijke familie en de geheele hofhouding op bet koninklijk pa leis wanneer aldaar de plegtigbeid plaats vond der verloving door bet verwisselen der riugen, tusschen Z. K. H. prins Albert van Priiissen en II. K. II. mevrouw de prinses Marianne. Te^ ure was er groote tafel ten hovein groot gala, en des avonds ten half zes groot eerdeop hetwelk het'corps diplomatiquebe nevens de heeren en dameswelke aan Hunne Majesteiten waren voorgesteldderzelver gelukwenschen hebben afgelegd. Na den afloop van het cerclehetwelk zeer talrijk en luisterrijk was be gaven Hunne Majesteiten de hooge Verloofden met de verdere koninklijke prinsen en prinsessen zich naar den nederlandscben schouwburgdie te dién einde buitengewoon verlicht wasen. waar de loge voor Hunne Majesteiten en de koninklijke Verloofden prachtig was versierd. De geestdriftwaarmede H'unne Majesteiten cle Koning en Koningin de hooge Verloofden benevens de verdere' leden der kouiuklijke familie aldaar, door de talrijke schare van toeschouwers, ontvangen werden, was onbeschrijfelijk. De. zaai weergalmde van bet gejuich en van het daverend handgeklap, en de koninklijke familie ondervond wederom, bij deze gelegenheid cle duidelijkste blijken van den eerbied en van cle liefde door welke dc bewoners dezer residentie, sinds eeuwen, zich voor bet stam huis van Nassau hebben onderscheiden. Onder cle voorstelling werden drie coupletten, die voor deze gelegenheid vervaardigd wa rengezongen, welke eenen merkbaren indruk op de koninklijke familie schenen te makenen die bij bet publiek grooten bijval vonden. Ten tien ure eindigde de voorstellen, wanneer Hunne Majesteiten de Verloofden en verdere prinsen en prinsessen met evenveel geestdrift begroet werden als bij derzelver komst. Een aantal ingezetenen bad, in den avond, uit eigene beweginghiniue buizen verlicht, en eene kroon, met de cijfers der Verloofden prijkte in bet Noordeinde. Aldus liep de eerste dag van deze feestviering af; morgen is er groot bal en souperin gala, ten hove. Men spreekt nog van an dere partijen. De markies de la Moussaye, gevolmagtigd minister van Frank rijk de graaf GourieJJ', minister van Z. M. deu Keizer van Rus land en de graaf.Rossi, zaakgelastigde van bet hof van Sardinië zijn dezer dagen alhier aangekomen. De pauselijke nuntius, monseignor Capp acin iis gisteren in deze residentie aangekomen en beeft zijnen intrek genomen bij den eerwaarden pastoor Sem, in de Oude Molstraat. De hoogeerwaarde beer Delplankedie onlangs als bisschop van Doornik is ingewijd, beeft 11. Diugsdag, des niorgens teir elf ure, clen eed in banden van Z. M. afgelegd, 11a aan lloogstden- zelven 7 te dien einde, door X. Exc. den minister van binnenland- sclie zaken te zijn voorgesteld. PUBLIEKE VERKOOPING op de Buitenplaats HET IIUIS IN 'T BOSCH, onder Noordgouwe. Op Maandag den 16. November 1829, 's morgens 9 ure. De Notaris C. J. van der HALEN, residerend^ te Brou wershaven zal ter plaatsdag en uur voormeld, in bet openbaar veilen en verkoopen cle navolgende Goederen als ie. Perceel: Het HEEREN H IJ I S en Gevolge. 2e. Perceel. De TUIN MANS W O N I N G en annexe SCHUUR. 3e. Perceel. Een partij bruikbare PLANKEN, BALKEN en,BRANDHOUT. s 4e. Perceel. Honderd stuks Opgaande IJPE, POPULIERE en andere B O O M E N zeer geschikt voor WERKHOUT. 5°. Pejxeel. Eenig HAKHOUT, en 't geen verder zal wor den aangeboden. t Eindelijk. Twee Arduinsteerie HEKPAL E N en bet daar aan hangend HEK, en betgeen verder bij den Hekdam behoort. NB. Het ie. en 2e. Perceel worden ycj-kocht tot Afbraak, eerst in Perceelen en daarna in Massa. Zijnde inmiddels nadere information te bekome,11 bij den Heer F. A. van ZAND IJK, te 'Zièrikzée. Van stonden aan een BURGERHUIS te Hutir. Adres bi] den uitgever dezes. 1 Bij den 'Boekdrukker en Boekverkooper J. VAN DE VELDE OLIVIER, te Zierikze.e, zijn te bekomen onderschei dene soorten van ALMANAKKEN voor het jaar t83o. Y Den Bontwerker VA-N BUREN, uitgepakt bij d'Hr. Korte, met differente .Pellerijen alsPalatines, Donse HalskragenJas- en Pijek- kepkragen, fijne Zeeötter- en alle andere Mutsen, Ilarlleere-, 'Zccmlccre-, gekleurde en gevoerde Handschoenen Jagtgercedschapenz. benevens differente Kousen, Slaapmutsenbeste PP inter Vesten a i ,5o Circas- sien a ƒ.3 de 7 palmen gebreide Lahadiste Goederen, waaronder grijze en ivitlo Mans Borstrokhen ƒ2,40 'tstuk en meer andere artikelen. Tc ZIER1KZEE, bij A. de VOSJas.', Stadsdrukker, 1829.

Zierikzeesche Courant | 1829 | | pagina 2