l No. 90. ZSERIELZEESCHE J7/ t e. Dingsclag BESTUREN EN ADMINISTRA TIEN. Ao. 1829. COURANT. den 10 November. NIE UWS TIJDINGEN. PROVINCIE ZEELAND. A A NB ESTEDIN GEN. Op Zaturdag den 14 November 1829, des voormiddags ten to ure, zal onder 'nadere approbatie, door den Gouverneur der Pro- vinei e Zeeland, of, bij deszeifs afwezigheid, door ée'n der Leden yaa.de Gedeputeerde Staten, en in bijzijn van den Hoofd-Ingenieur van den Waterstaat in deze Provincieaan bet Lokaal van bet Gouvernement te Middelburg, worden aanbesteed: 1. De meest noodzakelijke herstellingen aau de kaai- of haven muren en verdere boorden der Haven van Vere. 2. De noodzakelijke reparation der Veerdammen aan het Sloe. 3. De noodzakelijke reparatie aan het Paleuhoofd en den aar den Dam buiten den Zeedijk beoosten het Fort Bath. 4- De uitvoering van eenige noodzakelijke werken aan de Cón- tr'escarpen der Stad Tholen. 5. Het bewerken der noodige reparation aan de werkenbe- hoorende tot het Posthaventje tc Gorishoek. 6. Het uitvoeren van eenige werken aan de Haven en het Spui te Brouwershaven. 7. De reparation aan de Havenwerken te Philippineen het daartoe behoorertde Spul-sluisje. 8. Het bewerken der noodige reparation en verdere voorzienin gen aan de Havenwerken van BreSkens; daaronder begrepen het onderhoud van al de vorenstaande werken, tot 1 julij 18 3 o Deze Aanbestedingen zullen geschieden bij inschrijving en opbod- Het bestek, op welke de bovengemelde Aanbestedingen zullen plaats hebbenligt ter lezing in de bureaux van bet Gouverne ment der Provincie' Zeelandbij de Hoofd-Ingenieur van Diggelen te Middelburgbij de Ingenieurs van den Waterstaat te Zierikzee tc Goes en te Breskensen bij den Adspirant-Ingenieur Rijsterborgh te Middelburg. If wee dagen voor de Aanbestedingen zullen de noodige aanwijzin gen, worden gedaan, terwijl bij den Hoofd-Ingenieur nadere infor mation zijn te bekomen. De Gouverneur van de Provincie Zeeland VAN VREDENBU RC H. BEKEND M AKIN G. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIEKTEZEE In aanmerking nemende dat niet alleen de Winter meer dan eenig ander Jaargetijde aanleiding tot Bedelarij geeft, maar ook de dagelijksehe ondervinding doet zien, dat, ondanks de verbodswil- len op dat stuk, de Bedelarij onder menschep, of kinderen blijft voortgaan. Overwegende dat niemand, en onder welk voorwendsel of in welk jaargetijde ook, mag bedelen, en dat, al wie, zonder onder scheid van geslacht, jaren of ligchaamsgebrekenzich aan dat mis drijf schuldig maakt, moet worden aangehouden, en, naar om standighedenof aan den Regter overgegeven, of naar eene Bede- laars-iiirigting gebragt; terwijl de loepassing van dit voorschrift in geenen deele onbillijk is, omdat men, om den kost te bekomen, iiiet behoeft te bedelendaar al wie geen werk heeft en onvermo gend is om in zijn onderhoud te voorzienbeide vinden kan in de bestaande inrigtingen. van weldadigheid, waartoe de enkele aan melding des behoeftigen aan den Burgemeester voldoende is. Herinneren, door, middel dezer afkondiging-, de behoeftige In gezetenen dezer Stad aau het bestaande verbod 0111 te bedelen mitsgaders aan de toevlugt welke hun door de instellingen van wel dadigheid wordt aangebodenwaardoor zij het bedroevend uiterste van Bedelarij kunnen ontgaan en tevens dat de Policie herhaalde en de stelligste hevelen gegeven is, om al wie bedelende bevonden zal worden, zonder eenig ónderscheid, dadelijk aan te houden, ter op zending naar de Bedelaars-kolonie. En noodigen de vermogende Ingezetenen dezer Stad ook hij deze uit, om 'sKonings bedoelingen tot wering der bedelarij te helpen bevorderen, door geene Aalmoezen te geven aan onbekende behoef tige personen die zich aan de huizen tot het verkrijgen van on derstand aanmelden daar de zoodanige veelal uiet de ware, be hoeftigen zijn; met dringende opwekking om het bedrag hunner liefdegave»! aan onbekende behoeftigen op eene meer doelmatige wijze te besteden,'en daartoe gebruik te maken van de gewoue en buitengewone Kollecten wanneer dezelve verzekerd kunnen zijn dat bunn^ Aalmoezen naar hun oogmerk, door de Armverzorgers ten behoeve der ware Armen en op eene behoorlijke wijze zullen worden aangewend. De Policie-dienaars en den H00fel-veldwachter worden tot eene stipte "waakzaamheid op de Bedelarij aangemaand en opdat deze zoude bekend zijn, besloten tot. plaatsing ih de Courant der Stad, afkondiging en aanplakking. Zierikzeeden 5 November 1829. Burgemeester en Wethouders voornoemd de CRANE, vt. Ter ordonnantie van De/elven De Stads Secretaris, W. J. P. KR OEF. DUITSCHLAND: Frankfort, den 3 november. Uit Servie schrijft men, dat bij den pacha van Belgrado allergewilligste onderhandelingen plaats hebben en wel over de middelen ter .betaling der oorlogschatting die de Porte aan Rusland schuldig is, alsmede over de nieuwe staatkundige inrigtingen van Sjërvie zelve. Men verhaalt, dat de paclia verscheidene gricksche en Lraëiitischc kooplieden bij zich heeft doen komen, om lien te raadplegen over de wijze, waarop de Porte zich het gemakkelijkste en spoed igote van die groote schuld zal kunnen kwijten. De paclia is een man niet onervaren in geldzaken, daarbij aan bet hoofd van een aanzienlijk handel huis gestaan heeft alvorens hij zijne militaire loopbaan ingeslagen heeft; ook wordt altijd in financiële mqeijelijkheden zijn raad door de Porte ingeroepen. Zijn vertrouweling is eeu Israëliet, Heine genaamd, die thans onophoudelijk bij hem werkt en ook de bui tengewone bijeenkomst der kooplieden veroorzaakt heeft. Prins Milofich zou naar Belgrado komen, ten einde met den pacha over verschillende te nemen maatregelen te spreken. De Serviërs vleijen zich. eene staatsregeling zoo ais Moldavië en Wailachije en prins Milosch tot hospodar tc zullen bekomen. Zij gaan zelfs zoo ver van ie gcloovendat de Turken alle de vatte plaatsen in Servie zullen ontruimen. Te Konstaptmope! heeft clezer dagen een zeer vreemd voor val plaats gehad Een Griekmet name Ar giropolodie eenige jaren geleden te Berlijn als zaakgelastigde geweest is was bestemd, om als eerste drogman het gezantschap te vergezellen dat de Sul tan naar Petersburg wil zenden. De Sultan had hem voor zich doen komen, en, zoo men zegt, zijne eenigzins verachterde gelde lijke omstandigheden door een aanzienlijk geschenk verbeterd. Nu geloofde elk hem op het,toppunt van zijn geluk, en derhalve stond men niet weinig verbaasd toen men vernam, dat hij mot zijn ge heel huisgezin en alle zijne bloedverwanten eensklaps verdwenen was. Wat aanleiding hiertoe gegeven heeft weet men niet; doch men gelooft, dat hij in zijnen reeds ver gevorderden, ouderdom zich met dien nieuwen post niet heeft willen belasten, terwijl hij ge vreesd heeft, door dien niet aan te nemen, zich aari de ongenade van den Grooten Heer bloot te stellen en dus geene andere uit komst heeit gezien dan in eene spoedige vlugt naar buiten Viands. GROOT-BRIT TANNIEN. Londen den 4 November. Men heeft dezer dagen brieven en beukten bekomen uit Lissabon van den 17 octoberen met de zelve de tijding, dat de spaansche ambassadeur, ten gevolge van het besluit zijner regering om de wettigheid van het bestuur van den infant don Miguel te erkennen ten hove is ontvangen. Deze onverwaqhte gebeurtenis heeft, naar het schijnt, de belangen van de Miguellisten eenigermate in de hand gewerkt. Kort te voren waren zij, door een volslagen geldgebrek ten einde raad, zooda nig, dat de fondsen va 11 de bank moesten worden aangesproken. Sedprt heeft bet bestuur eene kleine geldleening kunnen tot stand brengen, en wel van .400-conto?waardoor het vertrouwen op de bank, 'twelk geweldig had geleden, weder eenigermate is hersteld. Iutusschen meende men dat de gehevene som (4o,ooo ponden st.) zeer.korten tijd zoude kunnen strekken en dat, bijaldien er geene meer afdoende geldleeningen konden worden, ondernomen het be wind van don Miguel,, 't welk alle de opbrengsten van het volgend jaar reeds verpand had veel moeite zoude hebben, om zich staande te kunnen, houden; maar oordeelde, men tevensdat eene der gelijke geldleening buitenslands kwalijk zoude kunnen gelukken, zonder dat het wettig gezag van don Miguel ook door Groot-B rit- tannie werd erkend. Bij gelegenheid van het mededeelen dezerberigtqn leest men het navolgende'in eeu onzer meest geachte ochtendbladenHet be sluit van Spanje, om de wettigheid ,vax» don Miguel te erkennen, verandert niets aan den toestand van dat rijk en verbetert dien van den infant in geenen deele.. Het is bekend, dat Spanje ter wijl het openlijk des vorsten handelwijze afkeurde, deszelfs partij in 'tgeheim heeft begunstigd, en zijnen ambassadeur uit Lissabon, alleen uit eene zekere soort van beleefdheid ten aanzien der geal lieerden heeft teruggeroepen,, toen d« infant goedvond zich zei- ven de kroon op te zetten. «Het voorbeeld van Spanje zal door andere vStaten moeten worden

Zierikzeesche Courant | 1829 | | pagina 1