No. 78. ZBERÏRZEESCÏÏE Bingsdag Ao. 1829. COURANT. den 29 September. BESTUREN EN ADMINISTRA TIEN. NIEUWS TIJDINGEN. De Prijs dezer Courant is, in de drie maanden f 2, en franko per Postf 2,26 cents. De Advertentien worden berekend tegen 2 5 cents de regel. De Abonnementen voor de Courant worden voor niet minder-dan drie maanden aangenomen, en de betaling geschiedt comptant, of bij het einde van ieder vierendeel jaars; dit niet geschiedendezal het aangemerkt worden als geëindigd zijnue. Voorts wordt andermaal driegend verzocht, dat'de inzending der Advcrtcntienbehoorlijk op formaat-zegel geschreven, daags vóór de uitgave geschiede, indien men dezelve in fel eerst uit ie geven Numero wd hebben geplaatstaLook om van net papier der Zegels niets af te snijden, dewijl geene Formaat zegels anders, dan in ilerzelver geheel, als voldoende mogen aangenomen en bij de Administratie Overgelegd worden. ADVERTENTIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERSder Stad ZIERJKZEE brengen, ter kennis van de belanghebbendendat, op Woensdag, den i4 October aanstaande, des middags ten twaalf urendoor Hun Ed. Aclitb. op de conditiën daarvan, gearresteerd bij den'Ed. Achtb. Raad derzelve Stad, in dato i4- September- jl.en onder goedkeu ring van lleeren Gedeputeerde Staten der Provincievoor den tijd van zes jaren zal worden verpacht liet uitsluitend houden eener Stads Beleenbank. Zijnde de conditiën ter Stedelijke Seeretarij voor een ieder te lezen. Zierikzeeden 22 September 1829. Burgemeester en Wethouders voornoemd a de CHANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris w. J. p. KB OEF. A D V E B TEN T 1 E. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, brengen ter kennis' van alle Belanghebbendendat. door Hun Ed. Achtbare op de conditiën daarvangearresteerd hij den Edelen Achtbaren Baad, in dato 5 September jl.op Woensdag den 14 October aanstaande, des middags ten twaalf urenin een der Zalen van het Raadhuis aldaarin het openbaar aan den hoogsten bie der zal worden verpacht, de Secrcetmest, met bet ophalen der- zelve, voor e'e'n tijdvak van zeven jaren, ingaande met 1 Januarij 183o. Zullende de conditiën ter Stedelijke Seeretarij voor de Belang hebbenden open leggen. Zierikzee, den 22 September 1829. Burgemeester en Wethouders voornoemd, de G B A N E vt. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris, W. J. P. KBOEF. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, brengen bij deze ter kennis van de belanghebbendendal op Woens dag den 3o dezer maanddes middags, ten raadhuize dezer Stad, door eene daartoe benoemde Commissie zal worden overgegaan tot de vijfde uitloting en Amortisatie der Obligatien van de gevestigde Schulden ten laste dezer stad;, wordende de houders dezer Obli gatien uitgenoodigd om bij die uitloting tegenwoordig te zijn, waar van het Resultaat in de Ilaarlemsche en Zierikzeesclie Couranten zal worden bekend gemaakt, ten einde het bedrag der afgeloste Nummers zoude kunnen worden ontvangen. Zierikzee, den 24 September 1829. Burgemeester en Wethouders voornoemd, de C R A N E, vt. Ter ordonnantie van Dezelven, De Stads Secretaris W. J. P. K R O E F. D U I T S G H L A SiD. Frankfort, den 22 september. Een russisch courier, op heden uit Weeuen alhier aangekomen, brengt de gèwigtige tijding» mede, dat niet alleen de turksche gevolmagtigden in liet hoofdkwartier van den generaal Diebitsch zijn aangekomen maar dat zij de onder handelingen. hebben geopend en de voorwaarden voor het sluiten van de preiimiaairen naar Konstantinopel hebben gezondenen dat de Sultan deze voorwaarden heeft aangenomen en de vredès-preli- minairen onderteekend, zoo dat den 10 september reeds de vol- maglen der wederzijdsche onderbandelaren tot bet sluiten, van een bepaald vredes-verbond zouden kunnen worden gewisseld. Men verneemt tevens dat dit berigt in Weenen als waarschijnlijk en als geloof verdienende is voorgekomen en dat de prijzen der fondsen er op zijn gerezen. Den 23. De op gisteren aangekomene berigten uit liet Oosten betreffende de onderhandelingenworden grootendeels bevestigd. Het oostenrijksch regeringsblad met eene buitengewone gelegenheid bier ter stede ontvangenbehelst dienaangaande de navolgende bij zonderheden Volgens berigten uit Adrianopel van den 2 september is dc pruis- sische majoor von Klister met twee turksclie gevolmagtigden -aan boord van de engelscbe oorlogsbrik Rifemanvan Konstantinopel naar Rodosto gezeild; zijn zij aldaar aan wal gestapt en vervolgens naar bet hoofdkwartier van den generaal Diebitsch vertrokken. Deii 27 zijn zij in hetzelve aangekomen en den 3i augustus heeft de ma joor von Kïistcr Adrianopel weder verlaten, ten einde, over Ro dosto, naar Konstantinopel terug te keeren. Dien zelfden dag zijn in Adrianopel vier onderhandelaars uit het leger van den vizier aangekomen [welke gelijk bekend is door den Sultan is gelast ge worden om gevolmagtigden naar liet russisch hoofdkwartier te zenden doch welke maatregel alleen, zoo het schijntniet voldoende is geoordeeld om den marsch van den generaal Diebitsch te doen staken.] Den eersten september zijn, na de aankomst van graaf Phalen in bet hoofdkwartier, de cbnferentien geopenden twijfelde men geenzins aan bet spoedig sluiten der vredes-preliminairen. In berigten uit Konstantinopel van den 29 augustus komt voor, dat, sedert men van de zijde van den russisch en bevelhebber onder- rigt is gewordendat bij bereid wasom tot liet teekenen van v redes-preliminair en over te gaanaldaar eene geweuschte rust heersebt. De kwalijkgezindeii zijn in de gevaarlijkste oogenbiikken met kracht 111 toom gehouden. Verscheidene koffijliuizenwaar de aanhangers der Janitsaren zich vereenigdenzijn omverre ge haald, en sommige derzelve zijn, beschuldigd van hoog verraad, om 'tleven gebragt. Alle de ongeregelde militie, welke naar de zijde van de hoofdstad is gewekenis naar den aziatischen oever overgescheept, doch de geregelde troepen zijn gekazerneerd en op nieuw gewapend. Hunne voornaamste aanvoerdersals Halil, Alisch, Osman, en Abdurramanbevonden zich bij bun en men rekent bun aantaldie van het leger van Ramis Tschiflik daaronder begrepen 00 3o,ooo man. Tevens heeft de Sultan door het in vrijheid stellen van ettelijke russische kooplieden en van de gezaiiielijke krijgs gevangenen een doorslaand blijk willen geven van zijne vredelie vende gezindheden. Latere berigten uit Konstantinopel en wel van den 5 septem berdoor een franschen courier aangebragt, meidén, dat de hoofd stad steeds in rust bleef; dat het opperbewind, ter handhaving der rustwas opgedragen aan Chosrew bcissa een der voornaamste stcun- sels vau de nieuwe verordeningen. Dé pruissische generaal von Muffling had zich den 5 september [en dus wel denkelijk, 11a de terugkomst van den majoor von Ritster uit het hoofdkwartier van den generaal Diebitschaan boord begeven van een sardinisch vaar tuig, naar Genua bestemd, en wel, sedert hij het oogmerk zijner zending door de nabijzijnde sluiting van een vrcdesverboiul, tusscheii Rusland en de Porte, zoo goed als bereikt beschouwde; en daar de, gemeenschap met Konstantinopel, met voorkennis van den russischen generaal, hersteld was, oordeelde men, dat de gewone brieven-maal van den 10 september, als naar gewoonte, over Adrianopel zoude kunnen worden afgezonden. Men had berigt uit Griekenlanddat de nationale vergadering was gescheiden na den president zeer breede volmagten te hebben gelaten voor het bijeenroepen van een nationaal congres." Men schrijft uit Mentzdat Pruisseri eu de Nederlanden, met betrekking tot de scheepvaart op den Rijn, een ontwerp hebben voorgedragen, dat door alle deskundigen wordt goedgekeurd. De scheepvaarts-regteu zuilen in Itoliand te Berg i3^ cent en te Daal 9 centen per 100 pond bedragen. Ecu hooger regt van doorvoer zal vooreerst slechts voor de thee en het zout. betaald worden. Wanneer Frankrijk en Baden, wegens den transito-handel van Ha vre, geene bezwaren inbrengen, kan men een goeden uitslag der zaak voor Rijnstreken te gemoet zien. Op Zondag den 6 dezer 's namiddags om 3 uuï 20 minuten

Zierikzeesche Courant | 1829 | | pagina 1