Z IER IK ZEES CU E COURANT. J No. Ï4. Dingsdag 'BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. NIE UWS TIJDINGEN. Aö. 1829» den 15 September. Be GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND Gezien de voordragt van den fungerenden Inspecteur fcin liet Kadaster in deze provincie; Gelet op art. 492 der methodieke verzameling der wetten dp •het Kadaster; Brengt bij deze ter kennis van ieder die zulks zoude mogen aangaandat de kadastrale taxatie der Landerijen en Gebouwen gelegen in de Gemeenten uitmakende de Kantons Krumingen IJzendijke en Oostburg, op den 20 dezer maand zal worden aan gevangen, en dat de daaraan verbondene werkzaamheden zullen worden ten uitvoer gebragt: In het Kanton KruiningenVoor de Gemeenten Kruidingen, Waarde en Kr abb en dij ke door den Schatter J. Trimpe, ver gezeld van den Controleur C. Tromp, jr. Voor de Gemeenten YersekeSclioreRilland en Maife Fort Bath en Bath, door den Schatter P. Verlate, verge zeld van den Controleur C. Pilaar. In het Kanton IJzendijkeVoor de Gemeente IJzendijke, door den Schatter J. Oostelijkvergezeld van den Controleur F. E. van Harrcvelt. Voor de Gemeenten Waterland-Kerkje Scho.ondijke en Hoofdplaat, door den Schatter de Muynk, vergezeld van den Controleur de Rosa. Voor de Gemeente Biervliet, door den Schatter van Crui- ningenvergézeld van den Controleur-surnumerair Quarlès de Quarles. In het Kanton Oostburg: Voor de Gemeenten Oostburg en Re- tranchémentdoor den Schatter Sterk, vergezeld van den Controleur Mosselman. Voor de Gemeenten ZuidzandeKadzand en Nieuwvliet, door den Schatter Westvcervergezeld van den Controleur Vlug. Voor de Gemeenten Groede en Breskensdoor den Schat ter Corrévergezeld van den Controleur Clotterbooke Palijn. Wordende Iieeren Burgemeesteren van voornoemde Gemeenten bij deze uitgenoodigdom de bovengemelde Ambtenaren, zooveel mogelijkin hunne werkzaamheden behulpzaam te zijnterwijl alle Eigenaars, Boekhouders, Huurders of Zaakgelastigden, bij deze worden verzochtom de Massificatie hunner Landerijen of Gebouwen bij te wonenen om aan de Ambtenaren alle die op gaven en inlichtingen te geven, welke de evenredige aanslag diei* Eigendommen kunnen bevorderen. Middelburg, den 10 September 1829. De Gouverneur voornocnld VAN VREDENBURCH. NOTIFICATIE. De GOUVERNEUR van de Provincie ZEELANDbrengt bij deze ter kennis van de belanghebbenden dat door Zijne Exe. den Heer Opper-jager meester van Z. M.Opperhoutvester voor dc Noordelijke Provinciën, met overleg van Iiuu Ed. Groot Achtb. de Gedeputeerde Staten, is bepaald, dat in deze Provincie, voor dit jaarde Groote Jagt op Dingsdag den 15 September aanstaande zal geopend zijn; terwijl echter niet zal mogen wordeu gejaagd op Gronden waarop de Oogst nog niet zal zijn afgeloopenen geen Wild zal mogen worden vervoerd naar provinciënalwaar de Jagt Bog niet geopend is. Middelburg, den 9 September 1829. De Gouverneur voornoemd VAN VREDENBURCH. DUITSCHLAND. Frankfort, den 8 september. In Servie begint zich een geest van onrust te openbaren. In Belgrado zijn eeuige aanzienlijke turk- sche- kooplieden en eeuige wapensmeden in hechtenis genomen en op het kasteel gebragt, uit vermoeden dat zij verstandhouding met den vijand onderhielden en het volk tot oproer wilden verleiden. Men zegtdat deze ongelukkige lieden reeds in hunne gevangenis sen geworgd zijn en dat hun vermogenondanks de lirmau des Sultansverbeurd verklaard en hun goed en vee openlijk ver kocht is. -Van Ancona schrijft men, dat het zeker schijnt, dat dc fran- sche troepen die nog in Morea gebleven zijnspoedig naar Frank rijk zullen wederkeeren. Den 9. Men ziet met veel belangstelling zekere herigten te ge- jnoct nopens de aanbiedingen van de Verhevene Porte tot herstel des vredes, en van de vorderingen van Rusland ter bereiking van dat oogmerk. I11 een bijzonderen brief uit Pera van den 16 wordt verzekerd, dat de commissarissen benoemd zijn, om over den vrede te onder handelen en datsedert dit bekend is gewordende ongerustheid in de hoofdstad een Weinig is afgenomen. Meu wildedat deze lie den gelast waren te verlangendat Rusland geheel liet turksclie ge bied zoude ontruimendat de Porte daarentegen de bepalingen van de mogendheden met betrekking tot Griekenland zoo verre daar onder Verstaan werden Morea en de Cycladcn, zoude aannemen en düt de laatst genoemde mogendheid daarop, ingevolge bet trak taat van Ackerman, den Bospliorus voor den russischen kauclcL zoude openen. Degeenwelke deze bcrigten mededeelt, vermeent, dat dergelijke aanbiedingen den russischen veldheer geen oogenblik zullen ophou denmaar dat elke schrede, welke liij verder zal doen, ten einde de hoofdstad te naderen nieuwe toegefelijkheden zal te weeg brengen. Op deze opgave schijnt men echter nog niet volledig staat te kun nen maken; immers in eenen anderen brief van gelijke dagteekeniug wordt verzekerd, dat de Sultan den vizier zoude hebben gelast, omop de gronden door den generaal von Mïiffling voorgesteldmet den generaal Diebitsch wegens het herstel des vredes te onderhan delen. I11 laatstgenoemden brief wordt verder verzekerd, dat de gereraal von Miïjjïing voornemens wasom dén eersten september de terugreize aan te nemen. De krijgsverrigtingen van den bassa van Nicopoliswaarvait uit Bucharest van den 20 melding is gemaakt, hebben zich, volgens het oostenrijksche dagblad, aldus toegedragen: Na dat de russi- sche bezetting van Magura den 10 jnlij liet vijandelijke leger aan de rivier Osüia welke zich bij Nicopolis in de Donau stort, over vallen en geheel verslagen had, is de bezetting van Nicopolis, door troepen uit SLlow versterkt zijnde111 den nacht van den 13 op den 14 augustus, op den liuker-oever van de Donau overgaan, met oogmerk om Turnul door eenen overval te vermeesteren. De Turken in dit voornemen belet zijnde, hebben zich bepaald hij het insluiten van Turnul; doch hij het aanrukkeu van eeuige troe pen uit Magura zijn zij in allerijl weder over de Donau getrok ken na een klein detachement te Kale' gelaten te hebbenhet welk door de russische jagers, in weerwil van het vuur van Ni copolis, verdreveu is. Bij deze voorvallen heeft de vijand een groot verlies aan dooden en gewonden geleden. GROOT-BRITTANNIEN. Londen, den 9 September. Brieven uit Konstantinopel van 10, en uit Smyrna van 4 augustus, alhier ontvangen, bevestigen, dat de Sultan eindelijk gehoor gegeven heeft aan de vertogen der eugelsche en fransche gezantenbetrekkelijk Griekenland en zich bereid heeft verklaard, om, op den grondslag van het traktaat van 6 jnlij 1827, te onderhandelen.- Bij de mededceiing van het bovenstaande voegt een onzer geachte dagbladen bet navolgende: «Het schijnt intussclien niet, dat men in Konstantinopel dacht, dat deze gebeurtenis de bevrediging met Rusland gemakkelijker zoude maken of verhaastennaardien er nog niets voorgevallen was lietwclk aanduidde dat men geneigd was te voldoen aan .dc eiscben van dat liof. liet was algemeen, bekend, dat Rusland aanhield op eene schadeloosstelling in geld, ten bedrage van zes honderd millioenen roebels, of, in plaats van dezelve op het afstaan van landenalleen aan de zijde van Azia benevens eenige sterkten aan den mond van den Bosphorus ter verzekering van de vrije vaart tnsscheu de Zwarte en Middelland- sche Zee. «Wat de schadeloosstelling in geld betrof, hield men eene toe gefelijkheid van den kant der Porte voor ondoenlijknaardien het land ten eenemale huiten staat waseene zoo groote som gelds bijeen te brengen. Vóór de grieksche revolutie en in de bloeijend- ste dagen van het ottomannische Rijk, was de staat der inkomsten nooit hooger dan 86 millioenen piasters (weinig meet* dan een millioen p. sterk), terwijl de andere financiële bronnen va.11 hef; gouvernement in knevelarijen en willekeurige belastingen bestonden, welke voornamelijk van de Grieken gelieven werdéndie bijna uitsluitend in liet bezit waren van den koophandel des Rijks, en dus, zoo wel regtstreeksals van ter zijde, hoofdzakelijk bijdroe- geu tot de inkomsten van des Sultans schatkist. Sedert deze klasse van nuttige onderdanen niet meer aan de vorderingen der Porte voldoet, heeft de Staat zich alleen kunnen ophouden door maat regelen die slechts eene lijdelijke hulp aanbragtenen in zich zelve verderfelijk waren. Doch men meent, dat ook deze hulp bronnen geheel ongenoegzaam zijn voor de behoeften van den Staat, en onder de best onderrigte klassen der inwoners van Konstanti nopel is men algemeen van gedachte, dat de Sultan bij herbal: ig genoodzaakt is geweest om zijne toevlugt te nemen tot de zooge naamde schatkist van Mahomet, tot dat deze bron, die nooit ver strekte, geheel uitgeput is geworden. Onder deze omstandigheden is het ten eenemale onmogelijk, dat men voldoet aan vorderingen van Rusland, bij welke geld gevraagd wordt.

Zierikzeesche Courant | 1829 | | pagina 1