ZIERIKZEESCIIE r+c Vrijdag BESTUREN EN ADMINISTRA TIEN. NIE UWS TIJDINGEN Ao. 1829. COURANT. den 1 Augustus. Ho. 63. o. BEKENDMAKING. BURGEMEESTEE en WETHOUDERS der Stad ZTERIKZEE in overweging nemende de nadeelenwelke den Landeigenaren of gebruikers wórden toegebragtdoor het rapen van Roorn-aren of he.t zich toeëigenenop welke wijze ook, van te velde staande Vruchten zoo lang de Oogst niet gevallen en ingezameld iszoo mede het uitkappen of opzoeken van Aardappelen, het sprokkelen van Houthet graven of delven van putten in de Velden, tot. het opzoeken van Beenderen of andere voorwerpenalle welke han delingen buiten toestemming des Grond-eigenaars ongeoorloofd zijn en voorziening vereischen. Gelet op de Art. 44 eil~53 van het Policie-R.eglem.ent voor deze Stad, van den i4 Junij 1826. Iiehben g o e d gevonden: Aan elk en een iegelijk uitdrukkelijk te verbieden het rapen van Koorn-aren of andere Veldvruchten, het uitkappen of opzoeken van Aardappelenhet Houtsprdkkelenhet graven of delven van put- ion, tot het zoeken van Beenderenof het weghalen van Zand, Aardeof Graszoden, va71 of op een anders eigendom ol'grond, zonder daartoe de schriftelijke toestemming van den Eigenaar of Gebruiker van het Land fe hebben bekomen, buiten welke toestem ming de toegang op de Landerijen en Velden binnen de Stad en het Poort-Ambacht gelegenongeoorloofd isen zulks op straffe van vervolging overeenkomstig meergemeld Policie-Reglementwaar van de bepalingen op de overtreders' gestreugelijk zullen worden toegepast. De Agenten van Policie worden gelastop do stipte nakoming dezes toe te zien en de schuldigen dadelijk aan file Regterlijke Magt over te leveren. En opdat een iegelijk hiervan kennis dra gezal deze worden af gekondigd en in de Stads-Gourant geplaatst. Gedaan ten Riadhuize dor Stad Zie rik zee, op den 6 Augustus 1829. Burgemeester en Wethouders voornoemd, e G R<A N~Evt. Ter ordonnantie van dezelven, De Stads Secretaris W. J. P. K R O E F. DUITSCHLAND. Berlijn, den 3o julij. Eindelijk heeft men'een uittreksel uit de capitulatie van Silistria ontvangen. Daaruit blijktdat alle de troepen van bet garnizoen dier vesting zich als krijgsgevangen heb ben overgegeven, met hare wapens, bagaadje, artillerie, flottille en alles, wat der regering toebehoort; haar hij zonder eigendom is haar gelaten. Alle mahomedaansche inwoners hebben verlof ge kregen met hun huisgezin en goederendoch zonder wapenende plaats te verlaten en te gaan werwaarts zij verkiezen. Die naar Rusland gaan of in Silistria blijven wilden, zouden ondersteuning ontvangen, terwijl aan hen, die zich te Water naar Rutschuk ver langen te begevenschuiten geleverden die over land wegreizen Wageus verstrekt zouden wordende zieke en gekwetste gevangenen zouden op schepen of wagens naar Rusland worden vervoerd. De inwoners hebben de vrijheid om nabij de vesting eene veertiendaag- sche markt te openenen daarop handel te drijven met allen die tot geene natie behoorenwelke met Rusland in oorlog is. De kapitulatie is getroffen op het oogenblik, dat door bet sprin gen van mijnen eene opening in de werken gemaakt en de bres vol komen wasen de turksche bevelhebbersdie zoo lang hardhekkig geweigerd hadden te onderhandelenwaren toen zoo begeerig om te kapitulerendat zij des nachts den pacha Sert Mahmudeen grijsaard van zeventig jaren dwongen de vesting te verlaten en zich naar het russiscli leger te hegevenom als gijzelaar voor de rigti- ge nakoming van het verdrag te strekken. De gevangenen bedroe gen zeven duizend man, en duizend waren nog in de stad bij de pacha's gebleven, voor de uitlevering van verscheiden zakendie gouvernements eigendommen waren. De gekwetsen waren duizend in getal, en het verlies vau de Turken gedurende liet beleg had on geveer vijf duizend man bedragen. De Russen telden niet meer dan- twaalf honderd dooden en gekwetsten en van. de laatsten was meer dan de helft aan-, de beterhand. Den 3i. Omtrent de reis van Z. M. den Keizer van Rusland van Tultschin over Kiew en andere plaatsen naar Petersburg deelen de russische dagbladen onderscheidene bijzonderheden mede. Z. M. heeft op dien togt de troepenwelke zich in de vestiugenal waar lioogstdezelve doortrok, in oogenschouw genomen, en. heeft te Bobruisk de turksche krijgsgevangenenwelke aldaar ten getale van 2000 wareneen bezoek gegeven. Een en twintig officieren en 3oo gemeene uit dezelve verkregen van den Keizer bij die gelegen heid, het verlofom, uit hoofde van derzelver hoogen ouderdom en talrijke huisgezinnennaar hun vaderland terug tè keeren. Augsburg den 3o julij. De geruchten omtrent vredesonderhan delingen houden aan. Men verzekert op nieuw vrij stellig, dat de russische opperbevelhebber te kennen gegeveii heeft, dat de Keizer het eindigen van den oorlog verlangt, en dat de Portè van hare zijde zich insgelijks niet ongenegen betoond heeft, 0111 in onderhan delingen te treden. Men wil zelfs dat de eerste tolk der Porte zich eerlang naar Schumla zou hegeven, waarna commissarissen van de turksche zijde zouden worden benoemd, om naar het rus- sisch hoofdkwartier te vertrekken. In andere tijdingen wordt Schumla zelve als dekplaats der onderhandelingen genoemd, terwijl daarin gezegd wordtdat de president Selthuchin, graaf Pahlen en de staats raad Negri de vertegenwoordigers van Rusland zouden zijnwaarbij zich, als bemiddelaars, gevolmagtigden van Engeland, Frankrijk en Pruissen zouden voegen. De nederlaag van den groot-vizierde val van Silistria en de vruchtelooze togt van den kapu dan-pacha in de Zwarte Zee worden gezegd, de Porte tot die meer vredelie vende stemming gebragt te hebbenwaartoe het voorttrekken der Russen waarschijnlijk ook zal hebben medegewerkt. Bijzondere be- rigten .melden dienaangaande wederomdat eene sterke afdeeling Russen den Balkan reeds zou zijn overgetrokken, en dat van Odessa eene versterking van troepen naar Sisepolis overgebragfc is. Zoo dit laatste waar is zou het turksche rijk van twee zijden bedreigd wor den, en kan men ligt begrijpen, dat dié omstandigheid eeuigen in druk te Konstantinopel gemaakt heeft. Intusschen rusten al deze berigten op geene officiële tijdingenzoodat men er zich niet 'ten volle op kan verlaten; de tijd zal leerenhoe het daarmede gele gen zij. Volgens brieven uit Syravau den 18 julij, heeft de stad Thebe zich bij verdrag aan dè Grieken overgegeven. Cbmr-pacha was tot ontzet van Athene in aantogt. geweest, maar was door de Grieken op zijnen weg ontmoet, en genoodzaakt naar Negropont te rug te keeren. Ten gevolge hiervan hadden de Grieken Oropo ver- meest.erden zou Athene eerlang gedwongen zijn te hukken Voorts maakten de grieksche wapenen voortgang ter landecu scheen men voornemens te zijn, eerlang het eiland Negropont aan te tasten. Men oordeelde echter, dat de engelsche kruisers pogingen zouden aan wenden om zulks te beletten. Men is zeer benieuwd, op hoedanig eene wijs de grieksche regering zich in zoodanig een geval zal ge dragen. Sommige berigten spreken van eene nota van den presi dent van Griekenland aan den 'britschen agent, welke tot antwoord moet dienen aan het protocol van Londen, en waarin hij de be zwaren wegens het staken der vijandelijkheden buiten den Pelopon nesus f aantoont. Naar andere tijdingen, zou graaf Capo d'Istrias aan alle grieksche zeekapiteinen bevel gegeven hebbende vijande lijkheden tegen de Turken voort te zetten, met last, om wanneer zij daarin door de britsche zeemagt mogten verhinderd wordente verklaren, dat Griekenland zich niet met Engeland in oorlog be vindt en bijaldien die verklaring niet voldoende geoordeeld werd, de vlag te strijken en zich aan de Britten krijgsgevangen te geven. De nederlandschc korvet de Ilekla is te Livoruo Linnen ge- loopenaan boord hebbende den nederlandscheu consul te Algiers met deszeïfs familie. Frankfort,, den 3i julij. Men verzekert, dat een engelsche cou rier die den 7 dezer Konstantinopel verlaten had, te Weenen de tijding heeft gebragt, dat de engelsche gezant eene audiëntie hij den Sultan heeft gehaden dat de teis-effendi zijnen tolk naar Schumla gezonden heeftten einde over een wapenstilstand te handelen. Ook uit Pera schrijft men dat de Porte niet ongeneigd scheen tot onderhandelenen dat zij commissarissen benoemen zou om naar het russisch hoofdkwartier te gaan. De nederlaag bij Schumla en het mislukken der ondernemingen van den kapiteiu-pacha zou den de Porte tot meer zachtheid gestemd hebben. Naar berigten uit Odessa, die evenwel nog nadere bevestiging vereischen, zouden de Pvussen den Balkan reeds overgetrokken zijn, en was graaf Phalen *tot aan Selimno en prins Madatow tot nabij Aidos doorgedrongen» NEDERLANDEN. 's GrAveniiage den 2 augustus. Een koninklijk besluit, gegeven te Brussel, den 18 julij 11., houdt bepalingen in, nopens de za- menstelling van de reserve bij de schutterijen, overeenkomstig de bepalingen, deswege gemaakt bij de artikelen 20 en 87 der wet op de schutterijenvan den 11 april 1827. De overgang van de schutters in werkelijken dienst tot de tweede hoofd-afdeelingof de reserve, zal jaarlijks plaats hebben vóór den i5 augustus. Met opzigt tot hen, die bij de eerste daarstel- ïing der schutterijen zijn ingelijfd, zal, in elke gemeente, door het lot worden beslist, welke manschappen in ieder van de jaren 1829, 183o1831 i83a en 1833 tot de reserve overgaanof, voor zoo verre sommigen hunneruit kracht van de artikelen

Zierikzeesche Courant | 1829 | | pagina 1