Ho. 61. Vrijdag BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. NIE UWS TIJDINGEN. ZIÉRULZEESCHE Ao. 1829. COURANT. den SI «jtulij. BEKENDMAKING. Het Hoog-Geregtshof te Js Gravenhage Gezien het requisitoir van den Heer Prokureur-generaal betrek kelijk het daarstellen der kamer van vakantie van den 29 julij tot en met den 3o September dezes jaars 1829; Gezien de artikelen 4° 41 5 4 2 5 4^ en 44 vari Eet dekreet van den 3o Maart 1808, en de artikelen 29 3o en 32 van het dekreet Van den 6 julij 1810; Heeft ha voorgaande,deliberatie goedgevonden te bepalen, zoo als bepaald wordt bij deze dat de kamer van vakantie in dit jaar beurte lings zal worden ge presideerd door den Heer Mr. Hendrik van der Burgh, presidenten den oudsten in rang der Heeren Radenzijnde de Heer Mr. Cornells Carbasiusen voorts" bestaan uit de Heeren en Mrs. Jacob Schonek, Simeon Pierre van SwindenTheodoras Baron van HerzeeleJonkheer Frans Beelaerts van BloklandWillem Hen drik de Greve en Willem Ysbrand van HamelsveldRaden in boven gemeld Hoog-Geregtshof Dat deze Kamer hare teregtzittingen zal houden tweemaal ter week, en wel Maandag den 3 Augustus Dingsdag den 4 dito Vrijdag den r4 dito .Zaturdag den i5 dito, Maandag den 17 diJo, Dingsdag den .18'dito Vrijdag den 28 dito Zaturdag den 29 dito Maandag den 31 dito Dingsdag den 1 September, Vrijdag den 11 dito, Zaturdag dea 12 dito, Maandag den 14 dito, Dingsdag dea i5 dito, Vrijdag den 20 dito, Zaturdag den 26 dito, Maandag den 28 ditoen Dingsdag den 29 derzelfde- maand. Zullende de derde Civiele Kamer na de vakantie hare zittingen weder beginnen op Donderdag den eersten Octoberen de eerste Civiele Kamer op Maandag den vijfden derzelve maand. En zal een afschrift, dezer aan den Heer Procureur-Generaal Worden ter hand gesteld, ten einde hieraan de noodige publiciteit te geven. Gedaan in de algemeene vergadering van bet Hoog-Geregtshof Voornoemd, den i5 julij 1829. Bij absentie van den Heer Eersten President: Gezien door mij Pro- De President cureur Generaal bij ,H. van der Burgh. bovengemeïden IloveIn kennisse vanmij fungeren dea Eersten Griffi er: A. W. Philipse. J. H. Speirman Extract uit het Register der Civile De liber alien van de Griffie der Regtbank van eersten aan leg zitting houdende ie Zierikzee. De Regtbank van Eersten Aanleg te Zierikzee "Gehoord het requisitoir van den Heer Officier betrekkelijk de opening der vacantie van dit jaar. Gezien het Kouinglijk Besluit van den vierden julij 1816, No. 5i. Heeft na voorafgaande deliberatie bepaalddatgedurende de vakantie, beginnende met den eersten Augustus 1800 negen en twin tig en eindigende dea dertigsten September daaraanvolgendealle thans aanhangige civile zaken, zullen blijven gestateerd, eu geene andere dau zoodanige summiere zakenwelke uit der zeiver aard eenen bijzonderen spoed vereischenzullen kunnen worden aange drongen en vervolgd, ten welken einde, ook voor het commercieel, telken week, des vrijdags voor middags van tien tot twaalf uren, zal worden gevaceerd. Ordonneert dat deze copijelijk zal worden afgezonden aan de Heeren Vrcderegtersbinnen bet ressort dezer Regtbank, ten einde daaraan de noodige publiciteit te geven. En zal deze worden gepubliceerd en geaffigeerd ter gëwone Au- dientie-Zaal. Aldus gedaan ter Vergadering der Regtbank van Eersten Aanleg over liet Arrondissement ZierikzeeProvincie Zeelanddezen acht en twintigsten Julij 1800 negen en twintig. Present de Heeren Moens RegterLoco Prassidisde Jonge en van TonningenRegters; Kr oef, Officier, en Borrendarnme Com mies Griffier. Gezien floor mij Officier van Jistiiieover het Arrondis- sement ZierikzeeIn kennisse van mij Commies Griffier J. C. Kr oef. W. Borrendamme. DülTSCHLAND, Berlijn, den 2J. julij. Mea heeft alhier berigten vari Petersburg, van den 14 dezer ontvangen. Den vorigen dag was do verjaardag vau H. M, de Keizerin van Rusland met veie plegtighedea aldaar gevierd geworden. De algemeene vreugde werd niet weinig ver meerderd door de blijde mare, welke zich dien dag verspreidde, dat Silistria zich aan de wapenen der Russen overgegeven had. In den avond had er, ter eere van dit dubbel feest, eene bui- tengemeene prachtige verlichting in gemelde hoofdstad plaats. Gelijktijdig met het berigtwegens den val van Silistriaont ving men ook uit Tiflis de tijding van eene nieuwe overwinning, door de vereenigde detachementen vau de generaal-majoors Muraw- i^ew en Burzowden i4 junij over verschillende turksche benden, die zich in de bergengte van Pozhor verzameld hadden behaald. De vijand verloor zijp rijk legerkamp dat met storm genomen werd, eene aanzienlijke hoeveelheid kriigs- en levens-voorraad, 4°° gevangenen5 vaandels en al deszeifs geschut. De Turken die 15ooo man bijeen liadden moeten omtrent 1200 man aan dooden en gekwetsten gehad hebben. Het verlies der Piussen was daaren tegen geriug. De bijzonderheden omtrent dit gevecht waren nog niet bekend. De graaf Paskcvitsch bevond zich nog te Kart, doch maakte zich echter gereed, den seraskier zeiven aan te grijpen, die met een le ger van '5o,ooo man, ongeveer 60 wersten van die vesting stond. De dagbladen van Petersburg bevatten verders eenige berigten, wegens de jongste réis des Keizerswelke tot de aankomst van Hoogstdenzélven te Tulczyn gaan. (Volgens berigten van Weenen is Z. M. echter na een kortstondig verblijf in die stad, van daar vertrokken, ten einde naar Petersburg terug te keeren). Onder meer andere blijken van onderscheiding, wegens betoonde dapperheid, jongstens door Z. M. gegeven, merkt men ophet verleenen van de St. Alexander JSewsky-orde der eerste klasse, aan de luitenant generaals KreuszRudiger en Mdda.ioffen van de St. Annaorde der eerste klasse aan de generaal-majoors Obrat- scheff en Arnoldien de St. Wlademir-orde van de t weede klasse aan den majoor-generaal Bcslurlin. Alle officieren van de brik Mercuriuswelkegelijk bekend is met zoo goeden uitslag een zoo ongelijk gevecht tegen twee turk sche linieschepen heeft uitgehoudenhadden de vergunning er langd om in hunne onderscheidene wapenen een pistool te voe gen, als zijnde dit het wapen hetwelk zij tot de uitvoering van hun heldenmoedig besluit gebezigd hadden. Den 1 o julij was de Prins van Perzië Chosrew Mirzaop zijne reis van Tiflis naar St. Petersburg, door een talrijk gevolg bege leid en vergezeld van den generaal-majoor Rennenkanipf en an dere russische beambtenin de vesting Wladikawkasck aangeko men. Zoo aldaar als allerwegen op zijne reis werd hij met vele plegtighedenen den, aan zijnen rang verbonden eer ebl ij ken ont vangen. De Prins had den i4 gemélde vesting verlaten, ten einde zijne reis te vervorderen. In de ukase, namens den Keizer, omtrent de jongste in Holland geslotene leening, uitgevaardigd, leest men, onder anderen, het volgende: »De uitgebreide hulpbronnen, welke de rijks schatkist beziten de wensch naar het. herstel van den vrédewelke ons voortdurend bezielt, deden ons hopen, dat de leening zich tot de matige som van 18 millióenen guldens zou hebben kunnen bepa len. De hardnekkige tegenstand van den vijanden de voortzet ting van den krijg, welke daarvan als het onvermijdelijke gevolg is aan te merken, hebben het echter noodzakelijk gemaakt, nieuwe maatregelen tot stijving van 's lauds middelen te nementen einde de ten gevolge van den krijgverminderde geldmiddelen aan te vullen. Wij hebben het alzoo raadzaam'geoordeeldbij de vroe gere leening nog vier nieuwe sericnelk van 6 millióenen I10L landsche guldenste voegenen daarmede de gansehe leening te fluiten. Aügsburgden 23 julij. Van de Wallachijsche grenzen meldt men, van den 4 jnnijhet volgende: »Na de overgave van Silis tria hield de divan eene bijeenkomstten einde de noodige maat regelen te nemen tot de levering van 35o wagens tot het trans port der bezetting naar Rusland, en van 1000 wagens voor die inwoners, welke, ingevolge de geslotene overeenkomst, naar de eerste .turksche voorposten moesten gevoerd worden. Den 28 junij zond de generaal Ge is marden overste Gravevan R ach ova tegen, eene bende van omtrent 200 Turken, die bij bet dorp Maehala. stondenmet oogmerk om deze te verdrijven. De overste bewerkte dit niet alleen volkomen, maar maakte daarenboven 07 gevange nen, en bet leed weinig of'i/usse/ra-pacha was zelve in zijne ban den gevallen. Bij het dorp Orcavitra stootte hij op eenen voorpost van 5oo Turkendie hoezeer eenen hevigen tegenstand biedende verstrooid werden. De gezondheidsmaatregelen werden met alle strengheid gehand haafd en hadden gunstige gevolgen. In Varna heer sch te échter met veel woede besmettelijke ziekten, ten gevolge waarvan het russische garnizoen een kamp buiten de stad had betrokken. Te Bucharest wordt eene commissie van vier bojaren uit Moldavië en vier andere uit Wailachije opgerigtonder voorzitting van den staatsraad Mincyabimet. oogmerk om het biauenlandsche regeringsstelsel te verbeterenen daartoe de noodige ontwerpen aaü de beide divans voorteleggen. In Groot-'Wailachije worden, op bevel van den generaal Diebitsch vier batUljous Pan do uren.

Zierikzeesche Courant | 1829 | | pagina 1