jVo. 53' Ao. 1829. ZIER1KZEESCHE Vrijdag BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. BESLUIT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE Provincie Zeeland, Gezien het Rapport van het Kollegie van Brand- en Brandspuit meesters dezer stad, van den 22 dezer maand, betrekkelijk de gedane Brandschouwing. Gelet op de bepalingen van het Reglement op den Brand voor deze Stad, van 5 November 1828. Overwegende dat de voorzorgen tegen Brandgevaar krachtdadig behooren te worden gehandhaafd. Hebben goedgevonden: i°- Tot Keurmeeestei's over het opgslagen Hooi, voor deze.. Stad en het Poortambacht te benoemen B. van der MAAS en N. van den BOUT. Ingezetenen dezer Stadaan welke Keurmeesters bij deze de zorg wordt opgedragen om naar aanleiding van art. 26 van voor noemd Brand Reglementtegen het broeijen van opgeslagen Hooi behoorlijk te waken en zich omtrent de vereischte rondgangen tot Inspectie bij de Ingezetenen. te verstaan met, en zich te ge dragen naar de orders van Brand- en Brandspnitmeesteren. 20 De In- en Opgezetenen dezer Stad en het Poortambacht te herinneren aan de voorschriften van meergemeld rart. 26 waar bij bepaald wordt: dat een eigelijk die Hooi opslaat of gebruikt, gehouden zijn zal om een of meerdere Ijzerster lengte van ten minste 2 Ncderl. Ellen of naar mate der localiteit in de Hooiklampen te laten stekendie ten allen tijde voor Brand en Keurmeesters toegankelijk zullen moeten zijn, terwijl uie-, mand zich tegen derzelver orders zal mogen verzetten, op ver beurte eener boete van drie Giddens. Voorts dat het aan niemand zal vrijstaan, Kruid of Vuur werken te verkoopen of te vervaardigen, zonder vooraf bekome- 11e toestemming van het Bestuur en onder verpligtiug om zich in alles te gedragen naar de voorschriften daaromtrent gegeven bij de art. 34 en volgende van voornoemd Brand Reglement. 3°' Ter kennisse te brengen enz. Afschrijft van dit Besluit zal worden gezonden aan enz., ter wijl eindelijk het 1 en 2 lid van dit Besluit zad worden af gekondigd en in de Stads-courant geplaatsop da t een iegelijk daarvan kennis neme en zich dien overeenkomstig gedrage.' Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzeeden 26 Junij 1829. Burgemeester en Wethouders voornoemd de C R A N E vt. Ter ordonnantie van dezelve, De Stads Secretaris W. j. P- K ROEF. i1j BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Gezien derzelver Publicatien van den 24 December 1828 en 7 April 1829, bij dewelke aan ieder die in koop of huur eene grafruimte op de Nieuwe Begraafplaats buiten de Stad ver langt daartoe de gelegenheid gegeven zal worden«loor de bij de Stad daartoe benoemde Ambtenaren en tevens aan de Eige naars van graven of gedeelten van deze in de Kerk of op het Kerkhof wordt herinnerd, dat zij op de Nieuwe Begraafplaats gelijke grafruimte om niet zullen kunnen verkrijgennaar den rang welke derzelver graven in de Kerk of op het Kerkhof had den mits zich voor den 1 Junij aanmeldende bij de aange wezene Ambtenaren. Gelet dat door zeer vele belanghebbenden deze laatste gunsti ge bepaling is verzuimd", terwijl door andere slechts ten deele en op eene onregelmatige wijze de aanvrage gedaan is. Besluiten. Den termijn tot welken aan ieder Eigenaar van graf of gra ven in de Kerk of op het Kerkhof vergund wordt om zich aan- lemeldentot het om niet verkrijgen van gelijke grafruimte op de Nieuwe Begraafplaats wordt definitif verlengt en bepaald tot en met den laatsien der maand julij. De begeerte tot. zoodanige grondverkrijging zal door de Eigenaars met overlegging van derzelver' bewijzen schriftelijk moeten worden te kennen gegeven aan den Ontvanger der Begrafenisregten. de Heer G. van de Polder, die de aanwijzing der grafruimte iu overleg piet den Stads Fabriek verrigten zal. Na dat tijdstip zullen geene zoodanige verzoeken worden aan genomen maar het eigendom van alle graven in de Kerk of op bet Kerkhof aan de Stad vervallen zijn. De Ontvanger der Begrafenisregten wordt uitgenoodigd om bin nen de eerste vijf dagen der maand Augustus eeue Lijst of Staat aan deze Vergadering intezenden bevattende de namen der genen, aan wien op derzelver verzoek om niet grafruimte is verleend. Afschriften dezer zullen gezonden worden aan den Ontvanger der Begrafenisregten en aan den Stads Fabriek tot naleving,; ter- COURANT. den 3 Julij. wijl hetzelve in de Courant der Stad zal worden geplaatsttot ieders narjgt en informatie. Zierikzee, den 29 junij 1829. Burgeixfeester en Wethouders voornoemd de C R A N E vt. Ter ordonnantie van dezelve, De Stads Secretaris W. J. P. K R O E F. 1 NIEUWSTIJDINGEN. DUITSCHLAND. Berlijn, den Junij. Uit een nader, meer volledig offi cieel bei-igt'twelk de russische generaal Diebilsch aan Z. 'Ml 'den Keizer heeft gezonden betrekkelijk de op den 11 junij op den groot-vizier behaalde overwinning, blijkt, dat de laatstgenoemde in het begin van de loopende maand zijn verschanst leger heeft verlaten, ten einde Pravadi, 'twelk den voornaamstcn toegang naar Varna afsloot, te gaan belegeren; voorzeker in den waan, dat de generaal Diehitsch te zeer met de belegering van Silistria werd bezig gehoudenom zich daar tegen te verzetten. In dit opzigt schijnen de Muzelmannen zich echter te hóbben vergist, want de generaal Diebilsch is den 5 junij van voor laatstgenoemde vesting vertrokkenten einde de turksche troe|?en, die zich zoo verre van hunne verschansingen hadden gewaagd in den rug te vallen. Naar het zich laat aanzienheeft de generaal Diehitschal vorens zich van Silistria te verwijderen, nog cenige versterking erlangdzoo dat hij den generaal Krassowski met eene genoeg zame krijgsmagt voor genoemde vesting heeft kunnen achterlaten. De Russen hebben hunnen aantogt zoo zeer weten te bedekken dattoen hunne voorhoede den t o junij voor de engtevan Marda aankwamde vizier die zich met 4<>,000 man voor Pravadi bevond zich voorsteldedat dezelve eene afdeeling waswelke de generaal Roth uit Varna had afgezondenten einde eene afwending te be proeven, en liet besluit nam, om die afdeeling met zijne geheele krijgsmagt te gemoet te trekkenmet oogmerkom haar ten cene- male te vernielen. Ontdekkende echter, dat Lij met de troepen van den generaal Diehitsch te doen had, heeft de vizier zijn leger, 'twelk bestond uit 22 regementen geregelde infanterieeenige regimenten geregelde ruiterijen 15ooo man aziatische troepen., zoo te voet als te paard in behoorlijke gevormde vierkanten van voetvolk en kollonnen van ruiterijgedekt en verzeld dooi' éene aanzienlijke artillerie ont wikkeld. De russische troepen hebben den vijand met hunne ge wone onvertzaagdheid aangetast doch de Muzelmannen hebben ook een liardnekkigen tegenstand gebódenzoo dat generaal Die hitsch zich al spoedig genoodzaakt heeft gezienom zijne voor hoede tc versterken, ten einde een allcrmoorddadigst gevecht te kunnen volhouden. Dit gevecht heeft een geruimen tijd geduurd, tot dat de Turken,.op meer dan een punt terug gedrongen, zich in eene voordeelige stelling vereenigdenen de russische troepen te vermoeid waren den vijand te vervolgen. De commanderende generaal Diehitsch heeft zich intusschcn deze kortstondige rust ten nutte gemaaktom de vermoeide troepen door andere te doen vervangen zoo dat hijna den generaal Kreuz die hem den rug van de zijde van Schumla moest vrijhouden nog eene brigade iu reserve te hebben toegezouden den vizier andermaal met drie divisien infanterie en een geëvenredigd aantal ruiterij heeft kunnen aangrijpenjuist toen deze voornemens was om met zijn leger zuidwaarts naar Komarevo te trekkenten einde alzooover Moratsch zijn leger van Schumla te berei ken. De turksche troepenreeds door den eersten aanval ont moedigdzijn tegen den tweeden niet bestand geweest; het sprin gen van een paar kruidwagens heeft wanorde gebaarde iu hunne gelederen, zoo dat geheel hun leger, bij het aanrukken van de russische krijgsmagt, ten einde de positie stormenderhand te ver meesteren atlerwege terug, deinsde en, met achterlating van 40 stukken geschut en de gezamelijke bagagie, in verwarring devlugt nam. Het boschrijk oord door 'tweik de Turken zi'cli terug trokken heeft hun hunne veldtros gekost doch aanleiding ge geven dat de menigte zich aan eene gevangenschap heeft kutl'- nen onttrekken. De vizier heeft zich, begeleid door eene kleing aldeeling ruiterij ter naauwernood kunnen redden, en de gevan genen hebben vrij eenstemming verzekerd, dat het geheele leger uit een is geraakt, en zich iu de bossclien en iu het gebergte lieeft verstrooid.1 De generaal Diehitsch is tei'stond naar Moratsch opgebroken op den weg. naar Schumla, in de hoop van den vizier met de over blijfselen zijner magt aldaar aaiitetrcffendoch de Turken hebben ook in die positie geenen stand gehouden, en nadere officiële berigten van.den i4 junij, te Warschau aangebragt, melden, dat een klein corpsuit Schumla vertrokkenten einde de vlug- teude Muzelmannen eenen kern te verschaffeuwaarom zij zich zouden kunnen scharenalmede is geslagen enmet verlies van

Zierikzeesche Courant | 1829 | | pagina 1