De heffing der 5 opcenten op de andere voorwerpen, in bovengenoemde Publicatie ver var zal op denzelfden voet worden voort gezet. Dit tegenwoordig besluie zal bij afschrift aan den ge noem ien Ontvangeren ook aan dien der Stad gezonden, en aan de Ingezetenen door Publicatie worden kenbaar gemaakt. Gedaan ten Raadhuize dezen 30 December ïÖ2fi, en gepubliceerd den 31 daaraanvolgende. Burgemeester en Wethouders voornoemd, de CRANE, vt. Ter ordonnantie van dezelve, W. J. P. KROEF. DUITSCHLAND. Frankfort, den 28 december. De tijding, door eenige fransche papieren verspreid, dat de generaal Getsmar door de Tur ken, in zijn kamp te Ka'afar, gedwongen zou geweest ziin om zich bij kapitulatie over te geven, wordt door bet oostenrijksch officieel- blad stellig tegengesproken. De generaal Gets mar heeft, volgens de laatste berigteozijne positien ongeschonden bewaard* Er zijn geene berigten uit de russiscbe le gers; maar te Jassij liepen geruchten omtrent een gevecht, den 3° november bii Varna ge leverd, dat, volgens eenigenj, ten vooróeele der Russen uitgevallen was en waarin, vols pens anderen, de Turken de overwinning zou den behaald hebben. In bijzondere brieven van Konstantinopel wordt verzekerd, dat de vredelievende partij in den divan meer en meer veld windt, duch dat de Sultan steeds oorlogzuchtig blijft. Even wel had hij een vertoog, door eenen Ulema opgesteld, waarin de noodzakelijkheid vao bet beginnen van onderhandelingen ter verkrijging van den vrede beweerd werd, na den schrij ver verbannen te hebben, aan het oordeel van den divan onderworpen. Van den 11 toe den 25 november waren re Konstantinopel, onder anderen, as schepen met granen gearriveerd. GROOT-BRITT ANNIE N. Londen, den 16 december. De Columbiaansche couranten, welke wij rot den 20 october ontvangen hebben, zijn op gevuld met adressen van gelukwensching uit de verschillende oorden dier republiek, wegens de ontkoming van den bevrijder aaD de laatste tegen zijn leven te Bogota gedane^aanslagen 5 de kolonel Guerra en de generaal PaJilta wa ren op den 2 drer maand te Bogota gefusilleerd,, an daarna, overeenkomstig hunne sententie, asu de galg gehangen, Santander was nog niet teregtgesteld.

Zierikzeesche Courant | 1829 | | pagina 1