Htsnscbappen snelde, om de door den vijand here~gtigde redoute weder te heroveren. Met dezelfde hevigheid vielen de Turken op den linkervleugel het 7de korps aan. Hun doel scheen te zijn, bet dorp Marascb re bemagti- gen en zich van den aldaar zijnden trein, als mede van het daar opgerigte hospitaal meester te maken, doch al hunne pogingen mislukten door de dapperheid van twee bataljons van het, rege.roent Ufa. Het eerste bataljonhetwelk, bemaalde mjlen door den veel sterkeren vijand Werd aangetast, heeft 300 man aap dooden en gewonden verlorenook hier is een stok ge schut in tanden des. vijands gevallen. Bij Eski- SfambuJ, sindeli.k, werd de vijand door den generaal Rudiger met aanmerkelijk verlies terug geslagen. Ten gevolge dezer niet onbeduidende gevech ten, heeft de veldmaarschalk ven Wittgenstein het noodig geoordeeld, zijne magt meer zaroen te trekken; de generaal Rudiger heeft dus de stelling van Eski-Stambul verlaten, en zich aan het blokkabeleger aangesloten. Dadelijk heeft de vijand van dezen terugtogt gebruik gemaakt, onv den 28 eenige versterking met een transport levensmiddelen,, langs den weg van Tschali- Kavak, in de vesting te werpen. Den at) was alles rustig. Vérder meiden deze berigten bet navolgen de, ten aanzien der belegering van Varna, De werken aan de noordzijde der vesting en langs bet strand der zee werdeo met ijver voortge zet; doch om de plaats ook, zoo veel zulks mogelijk ware, aan de zuidzijde in te sluiten,, werd door Vorst Menzikoff bevat gegeven aan eenige cavalerie, om met 2 stukken geschut de kleine rivier de Liman, of Lim, over te trekken Dit detachement kon echter, daar het een' veel sterkeren vijand aldaar vond, de vesting niet nader komen en moest zelf aan deze zijde van den Liman blijven. Om even wel den vijand aan de. overzijde te verontrus ten en zichzelven in het vervolg den overtogt te verzekeren, heeft reen eere gewapende bar kas en eene sip-;- over de bergen gevoerd en in de rivier nedergelaten. Den 19 maakte de vloot gebruik van eeoen gunstigen wind, om tweemalen de vesting voor» bij te zeileu en onophoudelijk te beschieten. Deze beweging gelukte volkomen, en veroor zaakte aan de verschansingen der stad, gelijk men zelfs zien kon, aanmerkelijke schade, door het aanhoudend vuur-, waaraan zij bijna drie uren waren blootgesteld. De schepen hadden weinig of nieis geleden, en niet een doofe ge had. Voorts berigtte ds admiraal Creigh1, datf een zijner- kruisers twee turksche schepen had opgebragt, het eeoe onder handels, het andere onder ooriogsviag. Een derde schip was door, hetzelve in den crond -eh.-i.-rd A -

Zierikzeesche Courant | 1828 | | pagina 1