(fe; gevaar sis dreigend deden aanmerkengeloofde daarvan reeds reekenen te zien en befl jot dus, dat her me r dan rijd was om krachtdadige SRiddelen aantewe den, De 'beruchte Méfïéé de Latouckedie se cretaris was van de Commune, tijdens ie moor den van September, de vriend van D.int'on en iallien en die bij den val van Kóbbespierre Zich als eender ijverjgfte Tbermidoristen deed kennen, is dezer dagen te Parijs in een gefticlic van liefdadigheid ovei leden. Te Pvouaan is den 8 dezer een Engelschman, Drake genaamd, die van Londen naar Parijs ging met drie ratehlangeo en eenige jonge crocodiilen, door sea dier Oaugen, welles hij dacht, dat door de koude omgekomen was en, orn zich daarvan te overtuigen, uit de kooi genomen had, in de hand gebeten en, ondanks hij de wond spoedig had laten uitbranden, bin nen weinige uren aan de gevolgen van dien beet geltorven NEDERLANDEN. Rotterdam, den 16 Februinj. Nair men verneemt is het wrak van de IVassenaar waar uit men van tijd tot tijd zooveel heeft geligt, als de gelegenheid toeliet, des nachts van den 13 uit een gefhgen, Aan het ftrand te Wi k aan Zee en elders is eene menigte vaatwerk met leeftogt aangedreven, tot berging waar van de noodige maatregelen zijn genomen, A's eene bijzonderheid verdient gemeld te worden dat den 7 dezer, des ochtends ten haif vijf ure, binnen de gemeente Heile, pro vit'.cie Zeeland, in weinige minuten en dus allervoorspoedigst en tevens zeer gelukkig zonder den gewonen vroetlkundigen bolland, van drie welgeschapene zonen, allen van eene middelbare grootte, is bevallen Angelina So pkia Honamioud 24 jaren, huisviouw van Ambronus Gevttertwinkelier, aldaar woon- actu.tg welke kinderen des avonds van denzelf den dag in de R. K.. kerk der gemeente Mid delburg (Oost Vlaanderen^ zi|n gedoopt ge worden en tegelitk met de raoeüereenen geweuschtea weilUnd genieten, Te Middelburg is per brief van kapitein Esinkvoereade het schip de Mercatius, de tijding ingekomen van ziin arrivement te De. mererij op den 14 December '826, na eene reis van 26 dagen. De welb- zeildheid van hec schip blijkt uit het volgend esiract des t-rii-fs van den kapitein: Den 18 No ember ten een ure verliet ons de loods, des avond» om 10 ure waren wij reeds verin het kanaal, zeil den alle schepen, die voor ons waren spoedig voorbij; den 16 November waren wi Madera en ueu 30 dito op 30" west lengte var, Green wich, den keerkring gepasseerd, hetwelk ze.et spoedig mag genoemd wor en; onze etroalett beft-tan uieest d ooi een van 38 tot 50 nullen»,

Zierikzeesche Courant | 1827 | | pagina 1