i BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. 3Ï.% 104, Sfingsdag liaitfrnaic ilTUUk. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, provincie Zeeland. Op de daartoe ontvangene lastgeving van Zijne Excellentie dén Heere Staatsraad Gouverneur dezer Provincie bij besluit van den 4- dezer maand, - (Prov. blad no. g4) betrekkelijk de werkzaamhe den voor de ligting der Nationale Militie over i835. Geziea de wetten op de Nationale Militie van den 8 Januarij 8-1-7 (Staatsblad no. i) en 27 April 1820 (Staatsblad no. 11.) Hebben goedgevonden vast te stellen betgeen volgt Aft; 1. Alle manspersonen zonder onderscheid, of dezelve ge huwd ongehuwd of afwezend zijn die op den 1 Januarij i835, hun 19de jaar ingetreden of in het jaar 1816 geboren en wier ouders, eerstbenoemden voogd of curatorbinnen deze stad woon achtig zijn worden bij deze opgeroepen om op Vrijdag den 2 Ja nuarij i835 cn volgende dagen,, des voor middags van g tot 12 uren ter Stedelijke Secretarie zich te komen aangeven of te doen aange ven ten einde voor de ligting der Nationale Militie, klasse van i835, te worden ingeschreven. Art. 2. De wettige woonplaats voor de inschrijving wordt ge acht voor hen die ongehuwd zijn de woonplaats hunner ouders, en bij overlijden, die van hunnen voogd of curator; voor de ge huwden de plaats alwaar zij hun bestaan.- hebben of op den 2 Ja nuarij - aanstaande voor de Personele Belasting zijn beschreven en voor de gealimenteerden of kinderen iri Godshuizen opgevoed de plaats alwaar de Godshuizen of de Besturen welke de alimentatie bekostigengevestigd zijn Art. 3. Zij welke binnen deze stad geboren en onbekend zijn met derzelver juisten ouderdom kunnen vaq heden af aan bij den Burgerlijken Stand zich daarvan verzekeren en bovendien zal er ter Stedelijke Secretarie eene Lijst ter- inzage leggen van alle mahs- Jjersonen clic SC I..glxxl goJ-or<ut. zijn terjvij! zij die elders geboren zijn bij de inschrijving zul Ion moeten oyer/cggen een geboorte extractafgegeven zonder zegel, om te dienen voor de Nationale Militie. Ingeval iemandin gebreke mogt blijven ccn zoodanig extract over te leggen kan hij evenwel worden ingeschreven onverminderd de verantwoordelijkheid van den ingeschrevene voor de nadeelen die uit eene verkeerde aangifte kunnen voortvloeijen. Art. 4- Ouders, Voogden Curators of Regenten zijn verpligt hunne kinderen pupillen of onderhoorigen te doen inschrijven bij nalatigheid daarvan zullen zij verbeuren cebe boete van 1$ tot 100, en bij onvermogen met gevangenis van ccn tot twee maanden worden,.gestraft uit dien hoofde wordenVzij ten ernstig ste» aangemaand om zich zeiven te vrijwaren door, een behoorlijk töezigl te houden dat door de aan hunne zorg toebetrouwiie per sonen de inschrijving niet worde verzuimd. Art. 5. Het inschrijvings register zal op den 20 Januarij aan staande provisioneel opgemaakt en geteekend en op ylen 28 daar aanvolgende finaal worden gesloten. De belanghebbenden worden alzoo aangemaand om zich vóór dien tijd te doen inschrijven zullende anders diegenen^ welke na den 20, doch vóór den 28 Januarij zich ter inschrijving aangeven met eene geldboete van ƒ5 tot 100, of bij onvermogen met ge vangenis van vier dagen tot zes weken worden gestraft, en na den 28 Januarij zulks doende of als nalatige ontdekt wordende, kunnen de zoodanigen niet meer worden ingeschreven, maar zullen dade lijk gearresteerd en naar de hoofdplaats der Provincie worden over- gebragtten einde door Zijne Excellentie den Heer Staatsraad Gou verneur en twee Leden der Gedeputeerde Staten te werden onder zocht, en geschikt bevonden zijnde voor de militaire dienst onmid- delijk aan den Provincialen Kommandant ter inlijving worden over gegeven in mindering van bet kontingent; iri welk geval zij zullen verstoken zijn van de redenen tót vrijstelling, die zij anders bij eene tijdige inschrijving mogten kunnen doen gelden onverminderd de vervolging en strafFen hun, hunne ouders voogden, curators of regenten bij de wet opgelegd. Art. 7. De Loting zal plaats hebben op Maandag den 23 Fe- Iruarij i835, des voormiddags ten 10 uren, op t het Raadhuis de zer stad. Wijders brengt de Regering bij deze ter kennis van alle de daarbij belanghebbenden aDat zoodanige personen welke genegen mogten zijn om voor deze stad als vrijwilligers bij de Nationale Militie te dienen daartoe de gelegenheid zal worden gegeven door zich vóór den 15'Januarij aanstaande ter secretarie dezer stad aan te melden, alwaar tot dat einde een Register van inschrijving openligt; zul lende aan eiken vrijwilliger bij de goedkeuring voor den Mili tie-Raad in deze provincie uit de stedelijke kas worden ter hand gesteld eeffe premie van 3o. b. Dat zij die in bet kontingent der Nationale Militie van deze Stad voor zich zeiven dienen en in den loop van dit jaar hetzij door het overlijden van eenen vader of wel moeder weduwe zijnde of door eene plaats gehad hebbendé reglerlijke separatie of echtscheiding der ouderen of door het overlijden van eeneu broeder of broeders regt op vrijstelling overeenkom-' stig de bepalingen bij art. 91 en g4 der wet van deu 8 Januarij 1817 hebben verkregen en hetzelve verlangen zich bebooreu te adresseren ingevolge art. 21 der wet voor den 5 Januarij aanstaande, in geschrifte aan bet Stedelijk Bestuur, met over legging van de vereischte stukken wélke de reclame wettigen. Burgemeester en Wethouders vïeijen zich dat alle Jongelingen die in de termen der Militie vallen, of wel bij afwezigheid of ziekte, derzelver Ouders of Voogden zich ter behoorlijker tijd en plaats ter inschrijving zullen aanmelden ten einde voor te komen de toe passing der strafbepaling bij de wet tegen de nalatigen vastgesteld j terwijl een ieder in twijfelachtige gevallen zich ter stedelijke secre* tarie kan vervoegen om aldaar de vereischte inlichtingen t.e ont vangen. En opdat niemand eenige onwetendheid zoude kunnen voorwen den zal deze worden afgekondigd ter gewoner plaatse aangeplakt en in de Stads Courant geplaatst. Gedaan ten Raadbuize der Slad Zierïhzee den 1 7 December 1834. Burgemeester en Wethouders voornd., K. W. de JONGE, vt., Wethouder I p. Ter ordonnantie van dezeiven De Stads-Secretaris W. J. P. K R O E F. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE Provincie Zeeland In aanmerking nemende de bestaande verordeningen tot wering der Bedelarij iu het algemeen. Hebben goedgevonden: i° Om aan alle behoefligen te verbieden, gelijk geschiedt bij deze om op den isteu Januarij i835, aan de woningen dor Ingezetenen rond te gaan oin onder voorgeven van Nieuwjaar- wenscben te bedelen. 20. Ter kennis van de Ingezetenen te brengen dotter verligtiijg van den nood der Armen op den tweeden dag des volgenden jaars, des middags, eene Collecte zal gedaan worden, 0111 uit bet beloop daarvan, eene buitengewone uitdeeliug aau alle de behoefligen binnen deze Stad te doen. Ten welken einde Burgemeester en Wethouders de ingezetenen uilnoodigen om op deu aanstaanden Nieuwjaarsdag geene giften aan hunne huizen uittcrciken of te doen uitreiken aau zoodanige Armen, die ondanks dit verbod, aan de woningen mogten komen bedelen maar willen daarentegen de Ingezetenen gelegenheid geven tot betoon van weldadigheid, en om alzoo op den tweeden dag des jaars milde bijdragen in deCollecte te doen, ten behoeve der waarlijk behoefligen te dezer stede, ten einde daardoor mede te werken aan het heilzaam doelhetwelk de ilcgenng bij bet ver bod van bedelarij zich voorstelt. Gedaan ten Raadhui-ze der Stad Zierikzee', deh 20 December 1834. Siirgemeestcr en Wethouders yoornd. K. W- de JONGE, vt:, 'Wethouder l. p Ter ordonnantie vab dezelven, De Stads-Secretaris W. J. P. KRO EX PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, Overwegende de noodzakelijkheid om alle die maatregelen te Vlie men welke kunnen medewerken tol. het afweren van fraudes eu het verzekeren van de rigtige invordering der Stedelijke Belastiugei en in aanmerking nemende dal ter .vereenvoudiging vau het toezig t op den Invoer van imp»st subjecte Specicn voornamelijk dienen. kan eene vaste bepaling omtrent den tijd van bet sluiten cn openen der Poorten en de aanwijzing van de zoodanige langs welke des nachts alleen de invoer, in- of uitgang zal mogea plaats vinden. Besluiten: Gedurende de loopeude en de volgende maanden Januarij en Fe- bruarij wordt de opengang der Poorten bepaald des morgens zes ure. De West- en Zuidwelie Poorten zullen desavonds ten zes ure ge sloten worden de overige op den gewonen tijd. Gedurende den nacht zullen geene Poorten mogen geopend wor den dan de Nobel en Zuid-Ha venpoorten alle,en deze zullen voor Voetgangers, Rij- of Voertuigen toegankelijk zijn; de overige zuilen gesloten blijven en de doorvoer langs dezelve van imposi sub jects voorwerpen gedurende dien tijd als fraude of poging daartoe worden aangemerkt; terwijl de Poortier die bevonden zal worden tegen dit Besluit gehandeld te hebben, dadelijk van zijne betrekking zal worden ontzet. Tot naleving en informatie afschriften yan dit Besluit te zenden

Zierikzeesche Courant | 1824 | | pagina 1