N°. 101. ZDSRÖLZÈESCHE CO UR AN T» Jnnf Vrijdag 1834. 19 Sbecembcri, De Prijs dezer Courant is, in de drie maanden f 2, en franko pet post f 2,26 cents. De Advei'tentiên worden berekend tegen 25 cents de regel. De Abonnementen voor de Courant worden voor niet minder dan drie maanden aangenomen, en de betaling geschiedt coèiplant of bij het einde van ieder vierendeel jaarsdit niet geschiedendezal hel aangemerkt worden als geëindigd zijnde. Koorts wordt andermaal dringend verzocht, dat de inzmding der Advertentie»daags VOO!de uitgave geschiedtindien men dezelve in het eerst uit te geven Numero wil hehbvti geplaatst; zoo mede wordt nogmaals het publiek herinnerd aan de wét op de Registratie, Overschrijving en het Zegel, van 16 Junij 1832, waardoor de verpligting vervalt, om de Adver- tentiën op Zegel te schrijven, maar dat van heden af het zegelregt vóór iedere Advertentie, en bij elke plaatsing, zal tkijüien Worden voldaan. BESTUREN EN ADMINIS TRA TIEN. iTtftticnalc fttilttic. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIE RIK ZEE, provincie Zeeland. Op de daartoe ontvangene lastgeving van Zijne Excellentie den Heere Staatsraad Gpuverneur dezer Provincie bij besluit van den 4 dezer maand (Prov. blad no. q4) betrekkelijk de werkzaamhe den voor de ligting der Nationale Militie over i835. Gezien de wetten op de Nationale Militie van den 8 Januarij 1817 (Staatsblad no. t) en 27 April 1820 (Staatsblad no. 11.) Hebben goedgevonden vast te stellen hetgeen volgt Art. 1. Alle manspersonen zonder onderscheid i of dezelve ge huwd ongehuwd of afwezend zijn, die op den 1 Januarij i835, hun 19de jaar ingetreden of in het jaar 1816 geboren en wier ouders, eerstbenoemden voogd of curatorbinnen deze stad woon achtig zijn worden bij deze opgeroepen om op Vrijdag den 2 Ja nuari] i835 en volgende dagendes voormiddags van 9 tot 11 uren ter Stedelijke Secretarie zich te komen aangeven of te doen aange ven ten einde voor de ligting der Nationale Militie klasse van ï835 te worden ingeschreven. Art. 2. De wettige woonplaats voor de inschrijving wordt ge acht voor hen die ongehuwd zijn, de woonplaats hunner ouders, en bij overlijden die van hunnen voogd of curator; voor de ge huwden de plaats alwaar zij hun bestaan hebben of op den 2 Ja nuarij aanstaande voor de Personele Belasting zijn beschreven en voor de geülimenteerden of kinderen in Godshuizen opgevoed de plaats alwaar de Godshuizen of de Besturen welke de alimentatie bekostigen, gevestigd zijn Art. 3. Zij welke binnen deze stad geboren en onbekend zijn met derzelver juisten ouderdom kunnen van heden af aan bij den Burgerlijken Stand zich daajvan verzekeren en bovendien zal er Ier Stedelijke Secretarie eene Lijst ter inzage leggen van alle paans- personen die in 1816 binnen de stad geboren zijn terwijl zij die elders geboren zijn bij de inschrijving zullen moeten overleggen een geboorte extractafgegeven zonder zegel, om te dienen voor de Nationale Militie. Ingeval iemand in gebreke mogt blijven een zoodanig extract over te leggen kan hij evenwel worden ingeschreven onverminderd de Verantwoordelijkheid van den ingeschrevene voor de nadeelen die uit eén'e verkeerde aangifte kunnen voortvloeijen. Art. 4* Ouders, Voogden, Curators of Ptegenten zijn veroligt hunne kinderen pupillen of onderhoorigen te doen inschrijven hij nalatigheid daarvan zullen zij verbeuren eene boete van tot ƒ,100 en bij onvermogen met gevangenis van een tot twee maanden worden gestraftuit dien hoofde worden zij ten ernstig- sten aangemaand om zich zeiven te vrijwaren door een behoorlijk tpezigt te houden., dat door de aan hunne zorg toebetrouwde per sonen de inschrijving niet worde verzuimd. Art. 5. Het inschrijvings register zal op den 20 Januarij aan staande provisioneel opgemaakt en geteekend en op den 28 daar aanvolgende finaal worden gesloten. De belanghebbenden worden alzoo aangemaand om zich vóór dien tijd te doen inschrijven zullende anders diegenen welke na den 20, doch vóór den 28 Januarij zich ter inschrijving aangeven met eene geldboete van 5 tot 100, of bij onvermogen met ge vangenis van vier dagen tot zes.-weken worden gestraft, en na den 28 Januarij zulks doende of als nalatige ontdekt wordende, kunnen de zoodanigen niet meer worden ingeschreven maar zullen dade lijk gearresteerd en naar de hoofdplaats der Provincie worden over- gebragt ten einde door Zijne Excellentie den Heer Staatsraad Gou verneur en twee Leden der Gedeputeerde Staten te worden onder zocht, en geschikt bevonden, zijnde voor de militaire dienst on ui id de!ijk' aan den Provincialen Kommandant ter inlijving worden over gegeven in mindering van het konlitigeut in welk geval xz ij zullen yerslokcn zijn van de redenen tol vrijstellingdie zij anders bij eene tijdige inschrijving inogten kunnen dóen gelden, onverminderd de vervolging en straffen hun, hunne ouders voogden curators of regenten bij de wet opgelegd. Art. 7. De Loting zal plaats hebben op Maandag den 23 Fe hruarij i835, des voor middags ten 10 urenop het Raadhuis de zer stad. Wijders brengt de Regering bij deze ter kennis van alle de daarbij belanghebbenden a* Dat zoodanige persónen welke genegen mogten zijn om voor deze stad ais Vrijwilligers bij de Nationale Militie te dienen daartoe de gelegenheid zal Worden gegeven door zich vóór dert i5 Januarij aanstaande ter secretarie dezer stad aan te melderi, alwaar tot-dat einde een Register van inschrijving openligtzulr lende aan eiken vrijwilliger bij de goedkeuring voor den Mili tie-Baad in deze provincie, uit de stedelijke kas wórden tetf hand gesteld eene premie van ƒ30. i. Dat zij die in het kontingent der Nationale Militie van deze Stad voor zich zeiven dienen en in den loop van dit jaar j hetzij door het overlijden van eenen Vader of wel tnoeder weduwe zijnde, of door eene plaats gehad hebbende regterlijke separatie of echtscheiding der ouderen of door het overlijden •van eenen broeder of broeders regt op vrijstelling overeenkom stig de bepalingen bij art. 91 en 94 der wet van d'eu 8 Januari] 1817 hebben verkregen en hetzelve verlangen zich behooren te adresseren ingevolge art. 21 der wet voor den 5 Januarij aanstaande, in geschrifte aan bet Stedelijk Bestuur, met Over legging van de vereischte stukken welke dè reclame wettigen. Burgemeester en Wethouders vieijen zich dat alle Jongelingen die in de termen der Militie vallen, of wel bij afwezigheid of ziekte, derzelver Ouders of Voogden zich ter behoorlijker tijd èn plaats ter inschrijving zullen aanmelden ten einde voor te loriien de toe passing der strafbepaling bii de wet tegen de nalafigen vastgesteld terwijl een ieder in twijfelachtige gevallen zich ter stedelijke secre* tarie kan vervoeger, om aldaar de vereischte inlichtingen te ont- En opdat niemand eenige or,wetendheid zoude kunnen voorwen den zal deze worden afgekondigd ter gewouer plaatse aangeplakt en in de Stads Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzèc den 17 December 1834- Burgemeester en Wethouders voornd., K. W. óe-JONGEvt.Wethouder p. Ter ordonnantie van dezelvên j De Stads Sëcretaris, W. J. P. KP, OEF. Mchendmahing. BURGEMEESTER en WETHOUDERS dei- Slad ZIERIKZEE, maken bekend Dat ter oorzake van den invallenden 'Kersdag zeto mede van het Nieuwe-jaar de gewone wekelijksche Marktdagen zijn verschikten bepaald op: Woensdag den 24 December, en Woensdag den 3i December eerst komende waarvan tot naiigt van een iegelijk de gewone openbaar making zal geschieden. Zierikzeeden 18 December 1834. Burgemeester en Wethouders voornd., li. Wi de JONGE, vt.VYethouder pi Ter ordonnantie van dezelveu De Stads Secretaris, W. J. P. KROEF. NIEUWS TIJDING EN. duitSchland. Frankfort den 11 December. Uil Weengn ttordtden 4 dezer het volgende geschreven: ..In alle hoogere kringen hoort men hier van nieuwe misdadige woelingen van eSren nieuwen tak der fransche propoganda spreken die zameiigezworen heeft oih «monarchen te vermoorden" eu door de Besiissiug vau het lot reeds ïeadeiingeuter

Zierikzeesche Courant | 1824 | | pagina 1