100. ZIERIKKEESCHE COURANT, Hingsdag A\ 1834* ld December BESTUREN EN ADMINIS TRA TIEN. JBekendmukimg. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, maken bekend Dat op Woensdag den 17 dezer maand, des middags om 11 uren ten Raadhuize dezer Stad zal worden overgegaan, tot de openbare Aanbe steding bij inschrijving en mijning, vat) het onderhouden, gedu rende een fijdvak van zcveri achtereenvolgende jaren aanvangende met i°. Januarij i835 van de Stads-KlokkenUuren Speelwer ken en zulks achtervolgens de door den E. A Raad gearresteerde conditiën, welke dagelijks in den voormiddag, ter Stedelijke-Secre tarie, voor de gegadigden let lezing leggen. Zierïkzeeden 8 December 1834. Burgemeester en Wethouders voorn cl., K. W. 'de JONGE, vt.Wethouder l. p. Ter ordonnantie van dezelveu De Stads-Secretaris, W. J. p. KROEF. M eken dmiêking BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. .Herzien 'derzeiver. publicatie van den 3 dezer maand ten aan zien van de surveillance op de Stedelijke Middelen. Brengen door deze ter kennis van derzelver In- en Opgezetenen Dat bebalven de Commission aan de Rijks Ambtenaren ter re cherche op de Middelen uittereiken tot vereenigde bewaking en bet toezigt op allen verboden in- en uitvoer gezamenlijk met de Stedelijke Beambten door dit Bestuur is aangesteld en benoemd MARINUS van der WEEL tot Commies bij de Administratie der Stedelijke Belastingen alhier. Van welke benoeming door deze bekendmaking aan bet Publiek •wordt kennis gegeven ten einde den benoemde als zoodanig te er kennen. Zierikzce, den ix December 1834. Burgemeester en Wethouders voornd. K. \V. de JONGE, vt. yVeiho u der L. j>. Ter ordonnantie van dezelven ï)e Stads Secretaris W. J. P. KROEF. NI E UWS TIJDING EN. DU1TSCHL AND. Frankfort, den 7 December. Berigten van de serviscbe grenzen melden bet volgende: Wij hebben tijdingen uit Konstantinopel tot den 1 3den dezer. De Sultan had op aanraden der vreemde gezan ten, besloten om MehemedAli te laten weten dat hij hem de ach terstallige betaling van de schatting, bij het traktaat van Koniali be paald zou kwijtschelden maar daarentegen verwachtte, dat nu alle verdere] discussiën zouden ophouden en hij Mehemed, zich bereid zon toonen 0111 de jegens de Porte aangegane verpligtingen te ver vullen en ook voortaan de schatting stiptelijk te voldoen. Alen hoopte, dat deze stap van goede gevolgen zou zijn, en Mehemed A li die bij eenen aanval tegen de Porte op geene hulp van eenige mogend heid rekenen kan deze gelegenheid niet zou laten voorbijgaan om van zijnen kant ook een bewijs van vredelievende gezindheid te geven., Men was derhalve te Konstantinopel rustig, en zou naauwelijks nog aan Syrië gedacht hebben indien zich niet plotseling' het gerucht bad verspreid, dat het tusschen Reschid en IbraJiim-pacba tot vijao delijkheden gekomen was. Dit gerucht maakte zulk eeuen indruk dat de meeste diplomatieke agenten hunne tolken naar den reis effendi zonden, om zekerheid te bekomen. Men zéidedat Reschid meteen aanzienlijk korps, nabij de Syrisch-Meraschische grenzen aan den Euphraatop arabische troepen had gestoten, dezelven had ver strooid en eene verschanste legerplaats betrokken waar bij zijne gansche magt bijeentrekken zou omverder werkzaam te zijn. Doch dit gerucht schijnt ongegrond; de reis-effendi heeft aan de tolken verklaard, dat de Porte in twaalf dagen in 't geheel geene lijding van Reschid-pacha ontvangen had hetwelk zeker het geval niet zou wezen, als er iets gewigtigs was voorgevallen dat Reschid-pacha overigens in den laatsten tijd bevel had ontvangen om zich rustig te gedragen en zich alleen tot het gadeslaan der bewegingen van de Arabieren te bepalen. Hij zou derhal ven moeten hebben aange vallen worden en alleen veraedigender wijze gehandeld hebben voegde de reis effendi er bij, als er iets van het gerucht waar was hetwelk hij overigens zeer in twijfel trok. Overigens wist mén te Konstantinopel dat er een koerier uit Toulon te Alexandria was aangekomen om Mehemed JU le waarschuwen om zich niet vijan dig tegen de Porte le gedragen daar men zulks anders als eene krenking der vriendschapsbetrekkingen tussehea Frankrijk en Egypte zou beschouwen. Mehemed- AU zou over deze verklaring zeer getroffen zijn geweest, en bet denkbeeld, om zich onafhankelijk te verklaren voorsbands hebben laten varen. Intusschen ging hij voort met zijne land- en zeemagt te versterken, ofschoon bij de gunstigste tijdingen over den voortgang van den oorlog in bet zuidelijke zoogenaamd ge lukkig Arabie ontvangen had, hetwelk zich bijna geheel aan hem onderworpen heeft. Een gedeelte van het engëkch eskader lag nog steeds in de omstreken van Smyrna. Volgens partikuliere berigten uit Berlijn beeft de keizer van I Rusland zich, bij zijn jongste verblijf te Berlijn, ook voornamelijk met de militaire zaken onledig gehouden eu bet voorr.emen aan dert dag gelegd, om de voordeelen welke de pruissisché arriie'e bezit, op de russische over te brengen, waardoor de verkeerdheden welke daarbij nog plaats hebben zullen kunnen vervallen. Deze verbete ringen zullen zoodra mogelijk ingevoerd worden en toekomende jaar zal door den keizer van Piusland en dén koning van Pruissen over bijeengetrokkene af deelingen van ac russische ea pruissisolie legers eene herschouwing eehoüden worden. GROÖT-BRXTT ANNIE. Londen, den 6 December. Te Halstead, in bet graafschap Es sex is een man door de wormen verteerd gelijk eertijds Antio- chus. Zie hier, wat dien aangaande uit die stad gemeld wordt: Een zeer vuil werkman was, stom dronken, naast eerien put ge vallen waarin meri alle onreinigheden en krengen van dieren werpt, en was daar in eenen diepen slaap gevallen. Aangelokt door den stank welken dezen dronkaard uitwasemde kwamen er wolken van vleeschvliegen op hem gevlogen en kropen j zonder dat hij het gevoelde, in zijne neusgaten, oorenoogen enz., alwaar zij hunne eijeren legden welke zoo spoedig uilbroeiden dat deze el lendige bij zijn ontwaken, na eenen slaap van 36 uren, overaT met wormen bedekt was in welken staat hij in bet gasthuis van Halstead kwam. Het vel van zijn hoofd ooren neusmond, wenkbrauwen, en alles wat bet hoofd uitmaakte, was met gaten doorboord waaruit eene ontelbare menigte van wormen kropen welke den lijder bet voorkomen van een verrot lijk gaven. Dooter Bremster vulde met deze Wormen verscheidene borden doch daar hij die niet overal konde vatten waar zij waren (want de holte van den oogappel was er zelfs mede opgevuld), zoo deed bij de gaten met Uwikzalf bestrijken. Dit middel bad wel bet beste ge volg en men hoopte nog den lijder te redden maar de ontsteking naar binnen geslagen zijnde, veroorzaakte zulks eene hevige hersens- koorts die hem wegsleepte. Onder andere merkwaardigheden welke men daarbij opmerkte was dat het uitkomen der wormen plaats had zonder dat er een druppel bloeds vloeide. Te Falmouth waren berigten uit Lissabon tot den 2 Decem ber aaugebragt welke me'ldden dat het huwelijk van den bei tog van Leuchtenberg met de jonge koningin bij procuratie den vori- gen dag was gevierd geworden. De hertog van Terceira had den hertog van Leuchtenberg vertegenwoordigd. Er bad te Lissabon te dier gelegenheid veel vreugde geheerscht. NEDERLANDEN. 's Gravenhageden i4 December. Door de officieren van bet 2do bataljon der afdeeling utrechtsche schutterij is aan 'deszeifs majoor J. Glenewinkelwelke gedurende de onlusten dit bataljon gekom- mandeerd heeften onlangs door Z. M. op zijn verzoek eervol is ontslagen, als een bewijs van hoogachting, welke zij dezen braven en verdienstelijken chef toedragen, een zeer net zilver gewerkte en met goud gemonteerde eeredegen ter gedachtenis gegeven en hééft het Z. M. den koning behaagd genoemden majoor de toestemming te verleénen denzei ven te mogen dragen. Te Rheenen is den 4 dezer, in den ouderdom van honderd en vier jaren overleden Gatharina van Oftenweduwe van Gèrting Clarenbos. Zij werd geboren te Zutphen. Haar vader die ongeveer denzelfden ouderdom bereikte diende den staat als ruiter en woonde het beleg van Maastricht bij. De nu overledene had als jong-mëisje bij haar ouders wonende, daarvan goed geheugen hetzelve werkte, (zoo als zulks bij hoogbejaarde lieden doorgaans het geval is), het levendigst op gebeurtenissen van hare jeugd. Zij verhaalde niet Wei nige dagen voor de ziekte die ook haarden laatsten tol der natuur deed betalen, vele bijzonderheden uit die lang verloopene jaren. Niet voor haar twee en veertigste jaar gehuwd beeft zij nogtans drie kinderen gehaddenkelijk overleefde zij {dezelve allen, vermits zij van een' zoon in krijgsdienst geweest sedert meer dan twintig jaren geene narigten zijn gekomen. Er leeft nog een broeder van haar te Renkurn, die drie a vier en negentig jaren oud is; Hare geestvermogens waren steeds gezond en vlug; doch tot lis- chaamsarbeid was zij sedert de laatste vijftien jaren niet meer iri staat. Met veel zorg. en liefde werd zij bij burgerlieden behandeld bij wie zij besleed was namens het arnienfónds te Rheenen he kend onder de benaming van het gast - en weesbuis. Door velen bemind en welgedaan ontbrak het haar naar haren stand aan geene aangenaamheden des levens. Bij den aanvang barer ziekte die zich liet aanzien als de lang gegloorde vonk des levens te zullen uitblusschen was zij dan ook mismoedig, en wensebte dat verblijf, haar meer da/i ceae eeu>? §eschoukeu 9 niet le veria-

Zierikzeesche Courant | 1824 | | pagina 1