bij deze (lad, is dez.er dagen eetie verfchrik- kciijke misdaad gepleegd. Eene jonge vrouw, /ffine Menie Roel en: sna een kind van het mannelijk gedacht ter wereld te hebben ge. bragt, heeft de barbaarschheid gehad herzelve van het ieven te berooven, waarna zij het, om hare misdaad voor de juftitie te bedekken, in een gat van een muur heeft gemetfeld. De ontmenschte bevindt zich in regcers handen,. Gent, den i Mei Gisteren, den t Mei. is er in ce gemeente van Vindechautebijeen twist in eene herberg, een dubbele mnord ge pleegd aan de petfonen van Jean lie pitste Ter- iinck en Pierre de Jaeger, timmerlieden. De vader van ten der ruoordenaais, van dessn twist en deszelfs rampzalige gevolgen onder- rigt, beeft zijnen zoon met eene fermiteit on dervraagd, welke wij meenen verheven te kun. nen noemen en den regtfehapen man kenfehetst. De zoon ontkende in het eerst zijne misdaad; doch door de redenen van den eerbiedwaardi. gen grijsaard gedropgen, heeft hij eindelijk alles bekend. Het verdriet en de fmarc van dezen ongeluliltigen vader hebben zijnen moed niet ter nedeigt-flagen noch zijne deugd tot zwijgen gebrogt: Ongelukkigevoerde hij den fchuidigen zoon te gemoet, gij hebt mijnen ouderdom onteerd en zijt de fc'handvlek uwer familie geworden De juftnie moet u vervolgen en (haften. Zoudt gij een misdadig leven leiden, op eene aarde welke gij bezoe» deid hebt; onophoudelijk vervolgd en door wroegingen verfcheurd, bevelen u de wetten van den ftaat en van den godsdiensc dat gij u aan het vonnis der oveiheta onderwerpt, die pver uw lot unfpraak zal doen en de beledig, de maatfehappij moet wreken. Volg mij om uw loc tt- ondergaan, hoe wreed het ook zijn moge. De flag die u treffen zai, zal ook uwen va et treilen, zoo ik mijn verdriet al moge ovejleven, zal mijn leven ten prooi van diepe fmart Zijn" De misdadige, omzet, is zijnen vader gevolgd, die hem aan ne'poücie dezer lhad bet ft ovtrgegeven. Deze tuk, die wij roedeaesien zoo ars zij ons tot Keipus js ge-. komen, zal op verfchillcnde wijzen befchoowd worden; maar zij komt ons voor eene fterke en waarlijk deugdzame ziel eigen te zijn. Ook de andere moordenaar is gevat. Nijmegen, den 30 April. Laatstleden Za- turdag den 24 April, overleed alhier, in den ouderdom van 101 jaar en 4 maanden, Saveri Uit, van beroep weerglazenmakerhetwelk hi| tot aan het einde zijns levens uitoefendei hij was een Laliaan van geboorte, had federc meer dan eene halve eeuw in deze ftad ge woond, en was altijd gezond; nimmer gebruik te hij een bril en las het fij fte ftbrtf:, hij was zeer vlug ter been, ea maakte dagelijks «ene wandeling.

Zierikzeesche Courant | 1824 | | pagina 2