paalde bijeenkomst te Verona geweest; echter hebben nog twee 'belangrijke punten, dat van het Oosten en dat van Spanje, bet .onderwerp van rijpe overwegingen uitgemaakt, en men. gelooft, dat het eerile geheel afgeloopen is en dat de uitilag van de. ten aanzien van Spanje genomen befluitcn binnen kort te Parijs zal be kend gemaakt worden. Heden is alhier een courier van Madrid far.gekomenmet brieven tot den 9 dezer, op welk tijd tl 1 p er alles rustig was. Sedert eenige dagen hebben wij ook hier c.ene vrij fïtrke vorst. Gisteren waren de vij vers der Tuiltrien met eene menigte fchaat- fenrijders bedekt, Door het graven van eenen boer op eenen - heuvel in de nabijheid van Avallon is men tot de ontdekking gekomen van .eenen door den tijd bedolven geraakten tempel der oudheid, waarin eene menigte verminkte fbndbcelden van wit marmer en van de grootile fchoon- fceid, en verfcheide koperen en zilveren Ro» meinfebo munten gevonden zijn. De heer Caristie, gepenfioneerd architect van bet gou vernement, en die zich thans te Avallon be vindt, zal, nopens alle deze kostbare ontdek kingen, onverwijld een rapport aan het inlti- tuc inzenden. G R O O T - B RIT A N N l E N. Londen, den j4 December, De hertog van Wellington zal niet onverwijld naar Lon den wederkomen, zoo als hier het gerucht ië- dert een paar dagen liep Hij moer integen deel te Parijs blijven om aldaar de onderhan delingen bij te wónen en te befpoedigenwel ke er tusfehen de vijf groote Mogendheden, Engeland, Frankrijk, Oostenrijk, Rusland en Pruisfen, moeten geopend worden ten opzigte der Spaanfche aangelegenheden. De voorloo- p'ge conferentien welke inmiddels re.eds plaats hebben tusfehen zijn lordfehap en de Fran- fchs ministers, vorderen op zulk eenen vriend- fchappelijkeo voet dat de hoop op het behoud van oen vrede daardoor niet weinig vermeer dert. De berigten uit Duitschland en Italië zeg gen, ten opzigte der zaken tusfehen Rusland en Turkije, dat men op het congres overeen gekomen is nopens zekere voorwaarden, wel ke men aan den divan wil voorleggen, door middel van lord Strangforddie daarbij door den Oostenrijkfchen internuntius en door de ministers van Frankrijk en Pruisfen moet on- derfteund worden. Wat de zaken van'Italië betreft, de fchikking daarvan is aan den Kei- z«r van Oostenrijkmet gemeen overleg van de Souvereinen van Italië, overgelaten. Da zaken van Duitschland zijn toebeiruuwd aan den Prins van van Jiemftorf', Metiernidt en aan den graaf

Zierikzeesche Courant | 1822 | | pagina 2