'am-+rci tf a O O s t ft) r-r" poli-'di Roroanie heeft meestergemaakt. Een van Zeitoun in I.ivadie gedrongen Turksch korps is met groot verlies'bij Crabia geflagen. Verlchc-iden Griekfehe kapiteinen hebben hun ne troepen bij Lidorik vereenigd, om den ver deren tcarsch van Chourfchid naar het binnetifte van Livadie te beletten. De Thermopijlen zijn insgelijks door eene genoegzame mogt bezet, liet iurksch korps van Negropond, hetwelk eene afwending ten voordeele van Chourfchid moest bevverkftelligenis tot Theben doorge drongen, waar het geflagen werd en vervolgens afgetrokken Mas; de Grielten hebben echter geene geoefende troepen, om hen te vervolgen en Negropoud te overmeesteren, li etgeen niet voor in den aanftaanden winter, wanneer de Tnrken de winter kwartieren betrokken zullen hebben,'kan gefchieden. Verfeheiden Turldche. oorlogfchepen zijn door de Hijdriotenbij kaap Scijllo, genomen. Een te Ancona aangekomen fchip, het welk Napoli-di Romanie den 23 September verlaten heeftverzekertdat de Turkfche vloot, op welke de pest bleet heerfchen, den 19 Sep tember hare reis naar de Dardanèllen voortge zet had en door de Grieken vervolgd was, bij welke gelegenheid zij een fregat had verloren, üet Aigerijnsch eskader was reeds vroeger naar Algiers en her Epyptisch' naar Alexandria ge zeiid. De Grieken hoopten nogjalcijd de Turk fche vloot door hunne branders te zullen ver nielen. Volgens geloofwaardige berigten van Calamaea was de zetel van het centraal gouver nement van Griekenland op tiieurv van Tripolit- za naar Corinthe verplaatst. De onderfcheiden belastingen, welke Mo- rea- alleen ieder jaar aan de Portc moest opbren gen, worden volgens eene naauwkeurige opgaaf op 12,808,000 piasters begroot, behalve nog de bijzondere knevelarijen., welke de pacha's zich aldaar veroorloofden. Zoo als men hier veronderftelt, zal het, in alle gevallen, noodig zijn, dat aan Keizer Alexander die voldoening door de hoofdrao- gendheden gegeyen worde, dat zij gezamenlijk, in eene ernflige nota aan dc Porte, derzelvcr afkeuring te kennen geven over deö door haar tegen over Rusland aangenomen hoogen toon; en ot die dan de Porte tot inkeer brengen en meer handelbaar maken zal, zal de tijd moeten leeretn F RANK R JJ K. Par.ijs, den 23 October. Volgens de jong» fte berigten uit Alexandriain' Egypte, had die haven thans een zeer levendig commerci eel aanzien; de volilagen fchorfing van alie Griekfche en Turkfche fche ep-vaart had er aan de Europefcbe vlaggen veel voordeel gegeven er lagen iaocilelijk ongeveer 200 Europefche Het vervolg oj> de iele blanz.

Zierikzeesche Courant | 1822 | | pagina 1