Brieven van New York tot den 17 Au gustus melden, dat de gele koorts zich in die lisd heeft geopenbaard, maar tot nog toe weinig vorderingen gemaakt had, zoo dat het gezond ïieids - bureau in zijn laatfie rapport de hoop witte, om de ziekte in deszells aanvang te kunnen fluiten. Volgens het zeggen van een fcheeps ka pitein, zoude het Spaaüfcbe fregat Ligcra en tie brik Hercules, benevens negen transport- fchepcn, ven Coro te Curacao aangekomen Zijn, om verscb water in te nemenen verder naar Porto Bello gezeild zijn, san boord heb bende den generaal Metales, die tret zijne troepen het fccvei ever die plaats op zich moest nemen. TV- Coro heerscb'e hongersnood. ho t en buitengewone courant, van Colum bia van den 24 Juuïj, wordt- berigt-dat het: gouvernement officie-Ie depêches ontvangen had van den generaal BelivargedagteeKtnd den H Jutrijen inhoudende de voorwaarden cener ka- pitolati», aan de Spaarrfche troepen welke Bas tos en Quito verdrafigcien-, toegtftaan, krach tens welke de generaal dien dag bezit- genomen- hoeft-van dè eeifte'en de generaal Sucre, op den 25 Mei., van delaaafte: Had, De oorlog; van het Zuiden: is dus met roem-voor de; troe pen van Colombia geëindigd en een nuliioen Amerikanen aa:i het huisgezin der repubi.ck toe gevoegd. Mc-ti zegt, dat Bohvaraan het hoofd van aa,GQo mante Quito is binnengetrokken, na een gevecht, waarin hij eert verlies van 7090 man geleden heeft en de Spanjaarden 12,000 man, bet event hunnen bevelhebber, v-erloren hebben. Vier dagen, na den flag was de ilad onafhankelijk verklaard. In dé. Tyric Mercury leest men het vol gende: De. vrouw van een herbergier van Castor, moeder van vijf kinderen, verkocht voor eenige dagen haar jongfte kind, fleebts 4 mattniié-n oud, voor een ztjden omflagdotk van eun. poind (t. waarde, aan een reizend laken- koopierdie zich toevalliglijk ter zijner verver- fching, in. hare'herberg. ophield. Hij nam het kind en begaf zich fpoedig op weg, in fcbijri zeer voldaan over zijneti fchandelijken koop. Binnen eenige uren was het gerucht daarvan door de geheele ftad verfpreid, en lieren de buren niet na om die onnatuurlijke moeder des1 wege zeer hevige en wel 'verdiende ver wij tin gen te doen, hetwelk haar noodzaakte ooi te trachten haar kind terug .te bekomen Van twee andere vrouwen vergezeld ging; zij het zelve tiafpore», en vond het in het dorp Grans- by alwaar .de kooper het gelaten ha l om dat het wegens-gemis van zijn gewootr voedftl'(ïerlt fehreidde- Des anderen daags kwamen de moe der en het kind met dè haar vergezeld hebbeti- ce vrouwen te Castor terug," S

Zierikzeesche Courant | 1822 | | pagina 2