GROOT-B R IT ANN I EN. Londen, den 30 Augustus, Dingsdag is te Edimburg met zeer groote pleg.tigheid de ecriren ileen geiegd van een nationaal monu ment. De Koning werd bij dit feest verte genwoordigd door eene commii-fiebeflaande tïir den hertog van uithol, de lords Rojcberrij Lijnedoch en Elginen den herrog van Ha milton, als grootmeester van Schotland De meesters en leden der verfcliillende vrijmetle- Jaars loges woonden ook deze plegtigheid bij. Als een bewijs van het belang, dat men in Schotland in Zijner Majeüeits bezoek gefield heeft, kan onder anderen dieuen, dat een buis te Biftcirgham tweemaal hondc-rd duizend ge denkpenningen heeft verkocht, welke het bij die gelegenheid had laten ftaar.. Van Gibraltar heeft men een berigt van den 11 dezer, waarin gemeld wordt dat het fregat der Vereer,igde Staten, de Conflitution den vorigen dag van daar met tegenwind onuer zeil is gegaan naar Mincica, om er bet ma gazijn van fcheepsbehoeften aan boord t-e ne men, ingevolge een daartoe door het Spaan, febe gouvernement gegeven bevel, welke n aat- regel door dat gouvernement fcheen genomen o te zijn uit hoofde van het erkennen der onaf hankelijkheid van Zuid - Amerika floor de Ver- ecnigoe Staten. De Amerikaat fche oorlogfloep de Ontario cn eene fchoor.er tvartn toe dat zelfde einde raar M'norca vertrokken. Deze maatregel wordt befchouwd als de voorbode vnri eene oorlogsverklaring van den kant van Spanje tegen oe Vereenigde Staten, l)e voorraad van Arnerikaanfche fcheepsgoede- ren te Majorca was niet zeer aanzienlijk, doch het opruimen derzulven zal met velt moeite gepaard gaan, te meer daar de Vereenigde Staten niet gemakkelijk eene zoo gefchikie bewaarplaats zullen vinden. Det op. den voormaligen bodem der Bo ther onlangs ontdekt fchip is geheel uitgegra ven, van alle zeezand cn (lijk ontdaan, en kan thans in en uitwendig bezigtigd worden. Men heeft bevonden dat het nog in Haat te bren gen zij om water te bouwen, en febeepstirn. merlieden van de marine zijn bezig om het te kalefaten en op te tuigen, ten einde te water naar Londen vervoerd te kunnen wordenwaar het, met alles wat er in gevonden is, tar be- zigtiging zal gefteld worden. Men verfchilt nog altoos nopens den ouderdom van dat fchip; maar het meest geloofvindend gevoelen is, dat het Hollandsch- of üeensch maakfel zij, en in den vreeslijken (form van 1286, die de bed. ding der Rother verlegd heeft, geftrand zij. Wat men aan boord gevonden heeft was voor dat tijdperk, niet algemeen in gebruik.

Zierikzeesche Courant | 1822 | | pagina 2