uit eenen bijzonderen brief, over Weetten ont vangen Het congres in onze Had vergaderd, bezit nog niet de formen, te voren bij die van Wee- nen en Aken in acht genomen, Er is nog geene geregelde zitting tusfchen de ministers der onderfcheidene Mogendheden gehouden, en er heeft nog gcene eigenlijke algeineene vereeniging plaats gehad, want dezen naam kan men niet geven aan de diplomatieke verga deringen en de groote cercles, die bij Vorst Jlieneinich gehouden worden. Het zijn bloo- te conferentien en zamenkomflen, welke niet aan den form van raadplegende vereenigingen onderworpen zijn; dat is te zeggen, dat er geen prefident is, en dat men geen proces verbaal of notulen houdt over de zaken die aldaar voorbereid of behandeld worden. Koning Ferdinand is ileeds het voorwerp der grootfte achting en oplettendheid van den kant HH, MM. Keizer Frans en Keizer Silex' ander. Bijna alle avonden bevinden zich die doorluchtige Souvereinen bij elkander. Zoodra de hertog de Gallo hier aankwam, heeft de markies de Rvffo hem de portefeuil le overhandigd. Eerstgemelde heeft reeds ve le conferentien, zoo wel met Vorst Metternich als met den heer Capo a? 1st)ia en den heer Cat avians gehad. Men meent dat de gronuflagen, waarop de Mogendheden te Laijbach befloten hebben te handelen, zijn: 1°. de territoriale ongefchon- deoheid van alle Italiaanfche Hatenzoo als dezelve bij het verdrag van 1814 bepaald is: 2*. het toeflaan, voor de Italiaanfche Haren, van confliiutien bij vertegenwoordiging. Men vermeldt, als eene meening door den heer Capo d'Istria geuit, dat het in de tegenwoordi ge otr.flandighedenraadzaam ware, in Italië het vertegenwoordigende ltelfel in te voeren. Wat de zaken van Napels in het bijzonder betreft, zoo was de bedoeling, voor dat Ko ningrijk eene wettige confliiutionele orde toe te Haan, met afkeuring van den tegenwoordi- gen, door eene revolutie der gewapendenragt, te weeg gebragten Haat. Het is bij gelegen heid der voorflellingen hieromtrent aan Koning Ferdinand gedaan dat die Vorst zijne meening wegens de nieuwe orde van zaken in zijne Ha ten te kennen heeft reveven. Men meent dat de nieuwe voorHellen der Mogendheden den Herrpei der gemagtigdheid dragen, en dat de wijzigingen, die de cor.fli- tutie van het Koningrijk Napels vereischt, ora dezelve in gelijkheid met bet Monarchale ftel- fel te brengen, niet zeer talrijk zijn. We enen, den 1 Februari;. H. H. K K. Hoogheden de Aartshertog Kroonprinsen de Aartshertog Frans Kas elzijn eergisteren van Het vervolg op de adc tladz.)

Zierikzeesche Courant | 1821 | | pagina 1