Nad. gew. Ook het geval met den briefdrager van den amhasfadeur Decazes fcbijnt - onwaar. Vokens de meening van den policiesiragiilraac, öden heer Birnieis het een verzir.fei van den man 2e.lven' die zich meer geliefd en van '"-ewigt bij zijnen heer heeft witten maken. De tijding van den "moorddadiger! aanval op den .kolonel Browne te Milaan is ook hier ontvangen. De Courier deeic de bijzonderhe den daarvan uit eenen brief mede De kolonel is niet, in den fchouwbur'g, maar op den terug weg uit denzelven door twee lieden aangetast, die, niettegenftaande zij hem buiten ftaat brag- ten om zich te verweten, hem noch geld noch kostbaarheden ontnomen hebben. Hij heeft vier wonden met een mes aan het hoofd en eene dolkfteek in.de borst ontvangen. Volgens de lattfte berigcen uit Napels lagen zeven Engelfche oorlogfchepen in .de baai vati Napels en. nog een fregat werd ver wacht. De Franfchen hadden er tien oorlogs vaartuigen van onderfcheidene grootte. Een brietdoor het ministerieel blad den Courier aangehaald, zegt: Wij zijn in goeden ilaat en wachten Hechts, op het l'ein. De admiraal en kapiteins zijn aan land gedegen, om mee den regent te beraadfiagen, Alle de Engel- ichen, die hier waren, zijn naar Rome ver trokken; de Engelfche conful en reddennen hebben hunne goederen, aan boord ,yan, het Engelsch eskader gezonden." Den 26. In beide de kamers van hec par lement is het dankadres op 's'Konings. aan- fpraak met eenparige Hemmen doorgegaan. Bij ,de lords heeft gisteren graaf Liverpoolop eene vraag van lord Cf eyverklaard, dat hec hof van Londen geen deel nam was no par ty in de daden der verbondene Souvereinen omtrent Napels. In de kamer der gemeenten heeft de heer Weshetelleenen voorflag.gedaan die tot de zaak der Koningin betrekking heeft namelijk, om mededeeling van alle de orders wegens de invoeging der namen van de Ko ninginnen-gemalinnen in de kerkgebeden, te rekenen van den tijd van Jacob dm Lcrjlen inge(loten, als ook mededeelkig van hec he vel, waarbij de vermelding der tegenwoordige Koningin van die gebeden uitgefloten gewor den is. Deze motie den 23 ten gevolgen der tegenfpraak van Lord Castlereagh wegens een gebrek in den form met 261 tegen. 109 item- men verworpen, in de volgende zitting door gegaan, JVlpn merkt op dat in de vergader zaal der fords alle de menigvuldige getimmer ten, aldaar tot het-geding der Koningin op- ggrigt, verdwenen, zijn. De courant van Sierra Leone, van den ld November, bevat de volgende zófnede: Brieven van de Gambia van. .eene .verf be {.Het va Velg op .Je me ïjaaJ-J

Zierikzeesche Courant | 1821 | | pagina 1