dier dieren eindigde. Dan weder was eene ontmoeting met een ontzagchelijk zee paard, welk na eene ruime 'gelegenheid tot af- w.isfeling van hoop en fchrik gelaten te heö- ben, op gelijke wijze -eindigde. De gelukki ge togt der fchepen naar den Uilleu oceaan werd vertoond, en na dezelve het ontvangen der premie van twintig duizend ponden fter- ling, in Londen LJr was ook eene foprt van naftuk,: hetwelk liep oVer de verfchiilende wij zen waarop men zich in die groote itad van zijn geld ontdoen kan. Door de bovengemelde en andere wei- uitgedachte middelen, gelukte het luitenant Party en zijne officieren, door hunne hoogst- verdienstelijke pogingen, het volk, gedurende hun lange opiluicing, bij koude en duisterheid welgemoed en zelfs vrolijk te houden. Men verzekert, dat Maandag 11. door IVoodin naam der Koningin, met de admini- ftrateurs der goederen van den hertog van Marlboroughhet contract gepasfeerd is wegens den aankoop van Marlborough House. Te Bristol werd. den 12 dezer, bij het eindigen van den fchouwburg, door een aan- fchouwer de aanheffing van God behoede de Koningin! geëischt; dan op het oogenblik zelf riep de geheele menigte van aanfchouwers om de aanheffing van het God behoede den Koning! hetgeen dadelijk 'uitgevoerd werd; alle aan fchouwers hoorden dit itaande en bloots hoofds aan De onlangs overleden -hertogin van Nor folk heeft geene naërfgenamen. nagelaten. Om hare onmetelijke nalatenfchap zijn twee perfo- nen gekomen, die, door de vrouwenvan lord Seudamorevoor ongeveer drie eeuwen overle den afstammen. Dit is een nieuw bewijs voor de noodzakelijkheid om de bewijzen der familie-. verbintenisfen wel te bewaren. BRIEF van den Eerw. W. Ward, zen deling in Indieaan do datnes van Li verpool en van het vereenigd Koning- -i'.as <r#t9djaWb ovisüïwo \,d 1:4 «44»* Er leven in Hindostan 75 millioenen uwer fekfe die noch lezen noch fchrijven kunnen, en 30rniilioen derzelve zijn Brirfche onder danen. In elk land, door het Christendom niet verbeterd, is de toefland der vrouwcil üeeds alierbeklagcnswaardigst geweest; doch de wetgevers der Hindoos hebben, over het verkrijgen aller letterkennis door haar, ccovn uitdrukkelijke!], vloek uitgcfproken, en haar allen, toegang tpt hunne fcbriftenik-Hig ont zegd. Op deze wijze door hare heilige lehrif- teu zelve verlaagd, bevinden ce vrouwen va;i Indie zich in eenen ftaat van onkunde en bij geloof, die geene wedergade heeft in bc ge- fchiedenis zelfs der Wildjlc en barbaarschw volksllammen.

Zierikzeesche Courant | 1821 | | pagina 1