si - In den nacht tusfchen den «3 en 24, had men, van Torre-Gorda, op Corca-Dura, haowitfers geworpen-, zulks heeft geene na- deelige gevolgen gehad De heer de Ftlia Ficenciokapitein,; ge neraal van de marine, heeft aan den con- ful van Engeland, herige gegeven, dac de mond der rivier van San Petrie eiland Leon) in ftaat' van blokkade en dat het binnenloopen van alle vreemde Vaartuigen aldaar verboden was; het is waarfchijnlijkdat he.rzelfde he rige aan den gouverneur van Gibraltar gezon den is, ten einde de infurgenten te berooven van de hulpbronnen, welke zij zich langs die rivier, van buiten, konden verfchaffen Parijs, den 12 Februarij. Alle voortzet ting van procedures tegen den luitenant ge neraal Gilly is door den Koning, op edelmoe dig aanzoek des hertogs van Jngaulêmebij eene ordonnantie geftuit, en die generaal reeds gisteren avond op vrije voeren gefield. NEDERLANDEN. Amsterdam, den 13 Februarij. Den 29 januarij overleed alhier Feijije Jonas Swaap weduwe van Lev ie Jefaje Mok, den hoogen ouderdom van 104 jaren bereikt hebbende: zij laat na drie zonen en twee dochters, waar- van de ©mille zeen f3 jaren bereikt heeft vijftien kindskinderen en zes achterkindskinde ren zamen 26 in getal Sedert primo Januarij tot op gisteren, zijn in deze ftad 206 rncnfchen meer overleden dan geboren. 'sGra venhagr, den 13 Februarij. Is het fchoon, is het vereerende voor de natie in het algemeen, en voor de bijzondere fleden en plaatlen des noordelijken vaderlands in het bijzonder, dezelve van allen kant door eene, naar de ongunst der tijden, fchitterende mildda digheid te zién wedijveren, om hare milde ga ven, ter leedverzachting of herflelling der dui dende pngeluMugen door den watersnood, uit te {korten bij die van onzen geliefden Koning, van de geheele koninklijke familie, en van vele aanzienlijke perfonen en bijzondere korpora- tien, niet minder aandoenlijk is (wc, in dezen edelen wedflrijd, ook zulke perfdnen of ver- eenigingen te zien deel nemen, die, zelve tot de minvermogende klasfe behoorende, den gees- fe! der armoede en ellende, fommige zelfs ten gevolge van vroegere overflroomingenin het knellende harer (lagen gevoeld hebben, en die nu aanvankelijk tot beteren flaat gebragtdoor het befef hunner voorregten getroffen, van hunne eerlle inkomllen, vrijwillig een pen*. C tiet vet volg op de 2de bladz.

Zierikzeesche Courant | 1820 | | pagina 1