opgelegd worden in de orde der academifche jurisdictie, naar den aard der redevoeringen Eergisteren is het beduur der bank het flagtoffer geweest eener bedriegerij, welke om bare grootte en tot waarfchuwing, waar het nöodig zijverdiend bekend ie worden. Ten einde aan de kas - bedienden der bank gelegen- beid te geven om zich in deze groote ilad v.vn hetj onderweg ontvangene geld, wanneer de fom te groot wordt, te ontlasten, beftaan er in verfcheidene wijken huizen van vertrou wen, waar zij het cegen kwitantie nederleg- gen, en van waar het vervolgens door bank- beambten afgehaald wordt Vier perfonen, ia het uniform der batik zijn eergisteren, bij een dier depóts, het ontvangene geld komen weghalen, en federt heeft men niet van hen gehoord De opgeligte. fom is dertig duizend Irancs. Het eerlle vermoeden is oa afgedank te bank gcëmploijeerden gevallen. Een gewezen timmerman, thans water drager die zich voor eenige dagen om het leven wilde brengen, had zich eene kisc ge timmerd, waarin hij, na zes komforen met houtskolen ontdoken te hebben, was gaan lig gen, De buren door zijn, misfehien onwilie- keurig, gekerm ontrust, vonden hem nog lo vend en bragten hem bij. Zijne eerde woor den waren: wat ben ik ongelukkig, dat ik den fleutef hinaea in mijne kamerdeur heb la ten fteken. Ear ijs, den 4 December. Nog is heden, bij de kamer der afgevaardigden de zaak der benoeming van den heer Grégoire niet behan deld, maar tot eerstkomenden Maandag ver- fchoven De benoeming van de overige ge deputeerden voor het departement van de Ifè- re zijn goedgekeurd. De benoeming van den generaal Taraijrevoor het departement der Neder - Chareiiteis voor onwettig verklaard. Wijders is, als eerlle kandidaat tot het pre- fidium der kamer, geproclameerd de heer Ra- vez, zullende de overige vier kandidaten op aan. ftaanden Maandag verkozen worden Men zegt dat een lastdrager van Avignon, Guindonof Roquefort geheeten, in moeden geraakt is, den moordenaar des gene raals Brittle te zijn, en daarop met eene fchuit de Rhone afwaarts gevlugc is, doch door de gendarmerie vervolg wordt, NEDERLANDEN. Veenwoudbn, den 1 December. Als een bewijs van hoogen ouderdom, kan men hier meiden, dat op den 2U der vorige maand is ovei leden 'hjiske Beetisin den ouderdom van too jaren en negen en- dertig weken. Deze vrovvv behieltot aan het einde van haar leven, hare vetihndelijke vermogens en het genot van haar gebit; gevoelde niet dan ia (Jiet vervolg op de 2 de Mafo.j

Zierikzeesche Courant | 1819 | | pagina 1