1 ;C,n de batterij een geweldig vuur, onder welks bedekking de troepen Üorm liepen. Zij von- den de buitenpoort open, doch dit was Hechts een vaiftrik; want aan de tweede poort ge komen werden zij zoo heet ontvangen dat zij met verlies van eenig volle moesteij afwijken, cr. daar omtrent dezen tijd ^Solt het vuur der Ichepeu, uit gebrek van ammunitie, verfhauw- de, zoo deed men alle de troepen (cheep gaan en ontruimde de plaats geheel. Zij zijn ver volgens te Banca aangekomen, van waar Rlutt- ling/ti zich herwaarts begeven, en den gou verneur, die naar de binnenlanden vertrokken Het getal der troepen, die was, is nagevesd. te Banca aanwezig zijn wordt op Rco begroot, maar hier is bevel gegeven om eene talrijke expeditie van 1500 a 200 man in gereedheid te brengen iets dadelijks zal niec gedaan wor den, voor de ontvangst der bevelen van den gouverneur, die hij waarfchijnlijk dienitig zai oordeelen in perfoon te geven, waarom men dan ook zijne terugkomst te gemoet ziet. Middelerwijl hebben de inboorlingen tijd 0111 hunne werken te veriterken Men zegt dat zij zwaar, gefchut bezitten, hetwelx men vermoedt dat zij zich verfehafc heben uit het wrak van het fregat Alcerte Het Êngelsch [chip dat op de terugreis van eel ambasjade uit Cltina ver gaan isDe Nederlanders fpreken om een hunner vierenzeventigers met de troepen naar l'alatigsbang te zenden, om de werken door zwaar gefchut te vernielen, en kau zulk een fchip de rivier opvaren, zoo is het waarfchijn lijk, dat dit oogmerk bereikt zal worden. De nieuwe vestiging te Sincapore, wervvaarts Sir Stamford Kajjles op het punt is den zetel van zijn gouvernement te verplaacfen groeidt op eene verbazende wijze aan door de verhuizing van Chineezen, en inboorlingen van Maiakka Rhio en Lingin, en daar de plaats voor tien jaren lang vrij verklaard is, zal zij lijk ilerk bevaren worden, liet wa'urlehijtV- veilateu van Bencoolen en andere onvoordeelige nederlatin- gen op de kust van Sumatra lchijnt, uit alle oogpunten befchouwd, een vèrfltan'dige flap; Benkoolen is, ais'middel om de Nederlanders te lluicen, volkomen nutteloos, en de kosten om het in bezit te houden waren overmatig. Behalve andere zamenkbmlter)die nog hier en daar gehouden worden, hebben zich den 25 dezer, des achter middags te Leeds, zes it acht duizend me ufo hen verzameld, meest (leen- kooigraversdie weigeren voor de tegenwoor dige prijzen te werken. Men zegtdat hunne e.il'ehenzoo zij ingewilligd wier-den de prijs {tiet vervolg op de 2de élddz.)

Zierikzeesche Courant | 1819 | | pagina 1