4 1 bijzonderheden tnede, tetl aanzien onzer com merciële betrekkingen met die colonie: Pe koophandel is vrij levendig te Port au Prin ce Pe Franfchen worden er veel beter ont vangen dan voor twee jaren Alles kondigt aan, dat, hoe meer Frani'che fchepen zich naar St Domingo begeven, des, te minder de inge zetenen ze zullen kunnen ontberen. Het te genwoordig opperhoofd heeft er eene politie ingevoerd die alle gevaren, welke-men er zöu kunnen looped, voorkomt-. Da wateren -van St Domingo worden verorurnsr door zeero vers Verfciréide Fra'fehe fchepep.j onder an deren Ttuveiïbé- .van' Havre,-zijn ergk h'éei.ds.or geplunderd, JDie.'.roetwwoerpn wag-idsca*- dependentcn, hoezeer zij Ier niet toebebooren." De berigten uit Kadix, van den 9 dezer, melden, dat het getal zieken aldaar in het geheel nog rnaa-r 6 a /©o beloopt; men had dus reden, dm 'te hopen, dat, voor het einde dezermaand de verwoestingen der gele-koorts geheel zouden ophouden. De commercie be gon haren gewonen loop te hernemen De Gazette de trance beweert, dat de Porte tegenwoordig me r zorg aan hare zee- magt dan aan hare' land armée belteedc; dat vele fchepen gebmiwd' worden, en dat men eerlang eene Turkfc'le vloot, niet alleen in den Archipel, maar in de Middeilahsfshe Zes zé «EKJKntf -i': - O..' ua-W-p .1 fcit Parijs, den 27 November. De heer Gró- g'oire heeft, zegt men, Iteliig aan zijne vrien den verklaard, dat hij de Kunjnkiijke zitting niet zou bijwonen. Den 25 dezer heeft men aan de deur der Sorbonne, in wier gebouwen zich thans een gedeelte der leeifchoo! in Ie regten bevindt, eonige gefchrlften aangeplakt gevonden, van den volgenden inhoud: Eet fle gefthrift aan de buitendeur der kerk. student zn! Onze vrijhe ien worden bedreigd De charter, dat palladium onzer rep,tenworde in derzelver hei-Higst' gedeelte aangerand Vereenigeu wij on:; doea wij aan enzs afgevaardigden de verontwaardiging hooren., welke wij gevoelen op het gezigt der gefmeau komploiten tegen ons Vaderland Die genen der ftudentenwelke verlangen mógten toe te treden tot de pititie, ..welks men voornemens is aan de kamer der afge vaardigden aan te bieden, zulllen bijeen ko men Tweede gtfehrift. Tot hoe Ik'n g'zuil én wij ons laten verfmaden Tot hoe, lang. zal de zwakke den fterkea bonen? Wekt in uwe hircen de te lang bedwoa- gene vaderlandsliefde weder op. Liet vervolg of de ade bladz.)

Zierikzeesche Courant | 1819 | | pagina 1