zeer jong, hebben de grootile fchaamteloos- heid aan den dag. gelegd. Parijs, den 29 September. Te Bordeaux is een kleedermaker, gearresteerddie volk ron- felde ter verhuizing naar Amerika, Ook zijn aldaar drie officiers en een reeder van hec fchip VAtalante gevat,.wijl men de bellemming van hetzelve verdacht hield. GROOT- BR IT ANN I EN. Londen, den 28 September. Te Birming ham is den 23 September eene bijeenkomst tot afkeuring van het gedrag der Manchester .over heid gehouden, welke vergadering dit, bijzon dere gehad heeft, dat aan alles op dezelve de uiterlijke teekenen van rouw gegeven waren. De tot fpreekplaats dienende verhevenheid was rnec zwart laken behangen; de fprekers bega ven zich derwaarts in eene zwarte lijkkoets, en fommige ministeriële papieren voegen er bij, men weet niet in ernst of als fpoc, dac de re- folutien genomen werden door het opftcken van met roet, inkt of fchoenfmeer zwart 'ge maakte handen. Onder deze refolutien is er eene, vervat in uitdrukkingen, welkezoo niet in het onze, ten minde in alle andere landen, de voor- en vascflellers derzelve aan re.gterlij - ke vervolgingen zoude onderwerpen. Zij hiëld het volgende in: Dac één treurig gevolg dier noodlottige handelingen was, aan den kant dei" onderdanen, het verlies van alie vertrouwen op de wetten van het Rijk, en het doen wankelen hunner getrouwheid, en dac de dankzegging van den Prins Regent aan perfonen, die eene openbare fchending der wetten begaan hadden, hem een* en denzelfJen gemaakt had (identi fied him) met hen, die zich daar aan fchul- dig hadden gemaakt." Sir Charles IVolfely (de bekende onwettig'gekozene parlementaire ver dediger van het volk vail Birmingham) was een der fprekers, en verklaarde onder anderen, dat hij voornemens was in zijn park een graf- teeken voor de ongelukkige flagtoffers te Man chester op te rigcen. In. den omtrek van Carlisle worden nog, volgens een in den Courier aangehaald nieuws papier van daar, krijgsoefeningen gehouden". Men zeide dac er drie afdeelingenelke van 800 man, gezien waren, meescal uit lieden be- ftaandedie in onderfcheidene betrekkingen ge diend hadden, èn ook hunne manoeuvres met zeer veel juistheid volbragten. Volgens een brief van lord Cochrane, detj 10 April gedagceekend en aan den Chilifcbeu minister van'oorlog en marine gcrigt, fcheen de admiraal de bemagtiging van hec te Payca binnengeloopen rijk convooi als zeker te be. fchouwen.' Hec was dat van Guayaquil, en van voor Cailao weggezeild op bevel van den On der-Koning. [11 de zuidzee was voor het Hei vervolg of de 2 de bladz.

Zierikzeesche Courant | 1819 | | pagina 1