Deze aanzegging verwekte vermoedens; men opende de doos met voorzigtigheiden vond daarin verfcheiden ponden buskruid, kogels en fchroot Dit helsch werktuig, was zoodanig gemaakt, dat de uitbarfting bij. de opening moest plaats hebben. Door bet gelukkigst toeval gebeurde zulks niet. De politie ver volgt de daders dezer ftioode uitvinding, Een kind, uit de gemeente Biqualey de partement de la Meurthe), beklom den toren, ten einde een vogelnest uit te halen Htj viel, en werd op de lteenen verpletterd; zijne moe der wierp zjeh uit wanhoop in eene put, en de vader, getuige van beide deze ongelukken is in een ftaac van krankzinnigheid vervallen. GROO'T-BRITANNIEN. Londsü, dan 11 Junij. Een artikel uit Nieuw-York van den 22 Mei is van een op- merkefij'ken aard; bet luidt aldus: Men ipreekt onderhands dat het kabinet yaa Washington hoop heeft, dat bet tractaat door Koning Ferdinand niet geratificeerd zal worden; dat fédert deszelfs onderteekening qn ratificatie er eene ontdekking gemaakt is, welke beefc doen zien, dat, gedurende de onderhan deling, de Spaahfche Koning acht millioenen acres ilaatslanderijen in de Flotidas verkocht heeft, welke verkoop door het tractaat gega randeerd wordt, als zijnde gefchied voor de.n eeiften Januarij 1818. Verder zegt men, d'ac od het ontdekken hiervan, aan don (Luis de) Onis, den listigen onderhandelaar, door den heer Adams eene opheldering van dit gedrag, gevraagd is, en dat de don alle opheldering, ontweken heeft met aan te merken, dat koop koop was, dat bet tractaat allen verkoop vroe ger dan de aangehaalde dagteekening, bekend of onbekend, bekrachtigde; en dat de koopers van het land hem niet tot den vertrouwden hunner geheimen gemaakc hadden. Eindelijk wil men, ten derde, dat de boodfehapper federc de afreize van den geen die het trac taat overbrengt, naar Spanje afgevaardigd, met depêches belast is, die tot deze gewigr tige ontdekking betrekking hebben." De meening omtrent den afstand van Cu ba aan Engeland blijft in Amerika veld win. nen Te Philadelphia meende men roet het eind van Mei te weten, dat Sir Home Popham fchoon zelf den eerilen dier maand naar Ja- maïka terug gekeerd, drie floepen van oor log aan de Havannah had achter gelaten, en dat alle de inwoners van het eiland' geloof den dat de overdragt gebeuren zou, De Courier zegt dat het thans zeker is, dat de groote Spaanfehe expeditie niet voor den aanvang van September zal uicioopen. Hebbende de kommisfarisfén, welke Koning Ferdinand tot her bijzonder' befl'uur dezelve Het vervolg op de stdc blcidz.)

Zierikzeesche Courant | 1819 | | pagina 1