1 I 1 I »-t 3 2 Hi H2 o C 3 3 i i aan het Departement van Binnenlandfche Zaken en aan de Gedeputeerde Staten, met voordragt van hetgeen er bevonden mogt worden verder noodzakelijk te zullen wezen De reiskosten en vacatiën, behoorlijk ge verifieerd, zullen uit het fonds van den land, bouw worden goedgemaakt. Het vervolg hierna. DUITSCHLAND. Hanover, den 3 Maart. Den 26 der vori ge maand is te Hameien een beruchte roover, Rofchina genaamd, welke reeds vroeger eeni- ge malen in hechtenis gezeten heeft, doch bij herhaling ontfnapt is, wederom des nachts zij ne gevangenis, waarin hij onlangs geworpen was, ontvlugt. Hij was zeer fterk geboeid, en droeg aan beenen en handen fchellen, daaren boven was hij met eene ijzeren ring om den hals en om het lijf voorzien, weike met zware kettingen waren vastgemaakt, en niettegenftaan- de alle deze voorzorgen, heeft hij zich van zijne kluisters weten te ontdoen. Lu beck, den 9 Maart. De groote visch, welke federt eenige dagen alhier eene menigte aanfchouwers tot zich trok, is wel bewaard en van verrotting vrij gebleven Dit heeft de eigenaars bewogen, denzelven te doen balfe- men en opvullen en hem alzoo onbefchadigd op de Stecknitz naar Hamburg te laten bren gen, werwaarts hij eerlang zal vervoerd worden- F R A N K R IJ K. Parijs, den 6 'Maart. Men weet dat onlangs, voor het tribunal van corre&ionele politie, te regc gefield is, een jong meisje van 14 jaren, dat zoo door haar bevallig voorko men, als door haar ferm karakter, zeer veel be lang inboezemde; zij was befchuldigd in de drukkerij van den heer Lenormanddaar zij gebruikt werd om boeken in te naaijen, 3,000 exemplaren van den Confervateur te hebben verfcheurd. De prefident had zijn best gedaan om haar te bewegendat zij den perfoon zou noemen, die haar tot deze misdadige daad had aangezet; maar zij bleef volhouden, dat zij al leen de fchuldige was. De heer Lenormand heeft verklaard, dat hij haar te vergeefs iooa franken had aangeboden om haar te doen klap pen. Uit hoofde van hare jonge jaren, werd zij voor eene maand tot gevangenis verwezen. Thans is dit meisjeEm'tlie Fiolette genaamd, de heldin van den dag geworden. Een onzer Journalen, na vooraf gezegd te hebben, dat Frankrijk tot hiertoe, maar twee onfterfelijke maagden hadt, te weten, Jeanne d'Arc en Char lotte Corday, deelc op haar de volgende dicht-, Het vervolg at> de 2de bladz.)

Zierikzeesche Courant | 1819 | | pagina 1