k rijnen makker, wiens drijfvvefktuig gevoigelijk oenoee- zaam is geweest om bet gewigt ie dragen van twee zivare menfchen. Uit korfet levert buitendien boven de bereids bekende werktuigen van denzelfden aard bet voordeel op van door zijse dikte meerder jeaen- itand ie bieden tegen tie blinde klippen en rotspun ten, die dikwerf bet ligcliaaro der door de polven voorrgsumvde fcliipbreukelingen verbrijzelen. Wsn- neer men bedenkt, dat er weken zijn, waarin de lijst van Lloyps-koiBjbuia tot iooo flagtoél-rs van de woe de der vrinden en golven bevat, zoo moet men zich ge.ui; weneben wet deze voor de racnschbcid zoo on waar Jeei bare uitvinding, en den wetisch vormen, dat s. -r zich dit eenvoudig, onkostbaar en ligt te vervoeren toeilel, hetwelk liet onderdompelen van den genen die hetzelve aan heeft, volftrekt onmogelijk maakt! voortaan in genoegzame hoeveelheid aan boord van alle fchepen bevinden moge. F R A N K R IJ K. Parijs, den eö Januarij. Men fciirijft van S. den 7 Januarij, het volgende: Mevrouw Manfon is alhier li. Zondag gepasfeerd; geëscorteerd door eene brigade gendarmerie. Wij hebben ons best ge daan oni alie oplettendheid, die in onze magt was aan haar toe te brengen. Zij heeft alles geweigerd! maar fcheen zeer erkentelijk» Wij hebben ons wel gewacht haar van hare zaak te fpreken, hoezeer zij ons over haren toeifond met belangneming heeft on derhouden. Zij fcheen minder aangedaan door het vonnis, dat baar in (iaat van befchuldiging (fait, dan wel over dat, hetwelk de echtfcheiding tusfchen haar en haren man nitfpreekt; zij heeft geene vrees voor het cour d'asüfes, maar wanneer men haar haren zoon ontneemtzegt zij van verdriet te zullen derven. Wij hebben ook met haar gtfproken over R, de vrien din van have jongheid; het herdenken hier aanperste haar de tranen uit de oogen. Wanneer ik, even als zij, [heeft zij gezegd, eene christelijke opvoeding had genoten, dan zoude ik, even als zij, in de openbare achting deelen; ik zou het géi uk van een braaf man uitmaken, en mijn kind, zonder wroeging, aan mijn hart kunnen drukken." De kommandant der gendarmerie was bij onze ontmoeting tegenwoordig, en Iciieen zoo aangedaan, dat hem de tranen in de oogtn kwamen. Wij wareti mede aangedaan door de vernedering dezer ongelukki ge Claritl'e. Men heeft voor haar veel beleefdheid; wen is die vetfehuldigci aan hare llilzveijgendhcid mo gelijk door 'heldhaftige beweegredenen voorgefchreven. God beware mij voor een onvoordeefig -yswBoeden ,'eti aanzien van wie hei ook wezen mag; «aar thL drama vtrytlg ,vp dc ids

Zierikzeesche Courant | 1818 | | pagina 1