I T A L I E N. Mantua, den 26 December. De Isrnëliten de zer Ihd, zenden, gelijk die van andere Hinken eme deputatie naar VVeenenom Z. M. de Keizer voor de bijzondere belchermingwelke zij onder de re gering van Z. M. genieten, ie bedanken. Deze depn- ttnte zal ook aan Z. M. een bijbel op parliament ge- iclneven, en het beroemde exemplaar vari den coran hetwelk bij de belegering van VVeenen in de zeven tiende eeu'.v, in de tent van den grootvizur'buit werd gemaakt, en welke men voor 17,000 guldens gekogt heeftaanbieden. do D U I VVeenen, den 4 Jnnuarii. Onder de juwelen, welke mevrouw Marat verknopen laat bevindt ziclt eene fiioer paarlen van eene zeldzame grootte, welke, naar men verneemt door Z. M. den Keizer voor 5,000 duca'en gekogt is. Uit verfcheidene Oostenrijkfche Haten beeft men de onaangename lijdingen wegens de duurte der levens middelen ontvangen. In fommige ftreken van Ttirol, van het SnIzhttrgfcIre van Opper-Karintllie en in het groot He gedeelte van Ii'yrien Iteerscht niet alleen eene duurte, maar eeneu zoo drukkenden nood, dat de bewoners van die Hreken tot brood van zemelen met gemale wikke en bootnfcliorfen vermengt, hunnen toe- vluat nemen. Frankfort, den S Jnnuarii. De Joden alhier zijn thans niet de fetiaat der Had ter wederverkrijging van hun burgerrcgt in onderhandeling, en men "ge looft dat deze zaak tot genoegen van beide partijen zal nfltjopen. Men is reeds bezig, om vele vreemde Joden, die zich van tijd'tot tijd in deze Had neder gezet hebben, te doen verwijderen, waartoe de Joden alhier zelve medewerken. De propheet A'lam Mulleris van zijne reize naar Betiiju alhier terug gekomen; hij vertoont eeuen gou den dooswelke Pruisfeu ontvangen op zijne voorzeggingen voorgeeft van den Koning vart hebben, ducli zoo min als men bloedigen oorlog zoo min 00---D-- van eeneti in bet aanflaaiide voorjaar eetiig acht flaa Haa' men aan dit zijn verhaal geloof. Hamburg, den 14 Januarij. In onze Hads cou rant van heden vindt men de conventie, op den .7 Oftober des voorleden jaars, te Parijs gefloten, aan gaande de fcltadeloosftellitig voor de verliezen, door de batik dezer Had, in de jaren 1813 en 1814 aele- den, waarbij bepaald wordt: Dat.de pretetifien, door dsn feuanr van Hamburg, in den naam vau Het vervolg op de ade bladz

Zierikzeesche Courant | 1817 | | pagina 1