T ter, aan de Gallicaanfche kerk hare waardigheid, aan de goede zeden hun rijk, aan alle heilige leeringeu hunnen heilzamen invloed weder te geven; alle jiaat- dragingeir uit te delgen, alle hanen te vereeaigen, de rust van binnen te verzeketen, den vrede naar buiten te handhavendat is het beftendig doel onzer vader lijke bezorgdheiddat zijn de gundenwelke wij at- ljjiekeu moeten van Hem, van wien alle Rijken af hangen." Dienvolgens, mijne heeren de viearisfen-generaal van Parijs, is onze intentie, dat gij, dadelijk na ont vangst der tegenwoordige, beveelt, dat publieke ge beden tan hemel gerigt worden in alle de kerken van feet kerfpel van Parijs op den eerden Zondag, die volgen zai na den 3 Meij, dag van onzen intogt in Pa rijs. Eu de tegenwooidige geen ander doel hebben de, zoo bidden wij God, dat hij u in'zijne heilige hoede houde." Gedaan in ons kasteel der Tuileriën, den 19 April van liet jaar onzes Heeren iStó, en van onze regering het 'eenentwintigde. geteekenrlLodewyk. Vier Engelfche foldateu van het garnifoen van Va lenciennes waren befchulrtigd van valfche munten ge fabriceerd te hebben. Volgens een in die zaak gewe zen vonnis is een derzeiven opgehangen, een tweede tot drie maanden gevangenis veroordeeld, en zijn de beide andere omHagen. NEDERLANDEN, 's Gravenhage, den s Mei. De tegenwoordig zijnde leden der tweede kamer van de daaten-gene- laal, op heden Hechts een aantal bdoopende van 43, is, uithoofde het te denken was, dat men niet vol tallig zoude zijn voor Dingsdag aar.daandende ver gadering tot dien dag geadjournecrd. Bij het hervatten van deze zitting heeft de prefident de navolgende aanfpraak gedaan: Bij liet hervatten van onze werkzaamheden, is het mij eene aangename'pligtU Ed. Mog. geluk te wenfchen met derzelver behouden terugkomst. Za- ken'.van de hoogfte aangelegenheden zullen de belang rijke onderwerpen onzer berandilagiugcB uitmaken. Mogen wij daarbij bezield zijn met dien zelfden geest van eensgezindheiddie de laatfte dagen onzer vorige bijeenkomst gckenfchcrst heeft; want line verfcbillend ook over fommige zaken, onze opvattingen mogen geweest zijnen uit welke bijzondere oogpunten wij het een of ander ook taogen befchouwd hebben, wij zijn als een eenig man vereenigd geweest, trien het er op aankwam, 0111 de geldmiddelen, tot bcllrijding dec Uitgaven van den llaai te regelen." In hetgeen ons nog ten dien opzigte te doen (laat, zijn veelvuldige en onderfchcidene belangen be trokken, welke mogelijk niet vrij van botfiitgen zijn zullen; dan, Ed. Mog. Heeren met well: eene naauw- keurigheid wij ook aller helangen gade zullen liaan, en met welk eene zorgvuldigheid wij ook acht zui len geven op de bijzondere ligging, middelen van be- llann, vvitze van gevoelen en denken in onderfchcidene gedeelten van het Rijk, nimmer zullen wij vergeten, dat wij, volgens liet 77ile art. van de grondwet, da vertegenwoordigers 2ijnniet van een gedeelte, maar V8n het geheele Nedetlandfche volk; dat wij voor ons Htt yeryolg op do :de b/adsi-^

Zierikzeesche Courant | 1816 | | pagina 1