bij men dan zou moeten denken aan eenen graad van onpopulariteit van den kant des hertogs, en aan eene uiifporige fiiöodheid van den kant van het Franfche liof, de Franfche officieren, enz., voor alle de par tijen niet in het minde vleiiend." In andere brieven uit Parijs fchriift men, dat de Franfchen thans 150,000 man onder de wapenen heb ben, en dat nog 60,000 man van de 250,000 con fabs, die hun afscheid bij d;n val van Buomparte kregen, opgeroepen zijn, om zich naar de verlchil- lende hun aangewezen verzamelplaat feu te hegeven, ten einde wederom in dienst te treden. Bovendien worden de uit Rusland terugkerende krijgsgevangenen tot regimenten gevormd. De geweermakerijen werken wederom druk en onafgebroken voort, en Frankrijk zou, zonder nieuwe ligtingen, in eenen zeer korten tijd, 400,000 man onder de wapenen kunnen hebben» I T A L I E N. Rome, den 17 November. Gisteren heeft Zijne Heiligheid eene geheime congregstie gehouden, in de welke, zoo als men verzekert, de Heilige Vader de jongde tijdingen uit Weenen, zoo als ook de om- vaugene berigten van die perfonen, welke met de zaak. van het hof van Rome bij den Keizer van Rusland en den Koning van Engeland gelast zijn, heeft, me degedeeld. Naar uien zegt zal Monfignor Litta zich naar Weenen begeven. Onze toeftand is dusdanig, dat die bij alle Mogendheden deelneming veroorzaken moet. Loretto, den 24 November. De Paus heeft op nieuw geprotesteert wegens de febending van zijn grondgebied. Z. tl. Ichijut thans meer nog dan te voren door deze militaire bewegingen, en door die, welke onder de Oosienrijkfche troepen in Opper-Ita- iieh befpeurd worden, verontrust te worden, daar men nu, na de goede verftandbouding, die tusfehen de hoven van Napels eu Weenen fchijnt te beftaan, deze militaire bewegingen niet anders verklaren kan, dan als eene onmiddHijke (trekking hebbende tegen de belangen van den Heiligen Stoel, waarvan men her wereldlijk gebied als het ware onderling fchijnt te ivilien deelen. D U I T S C II L A N D. Weenen, den 28 November. De voordragt wel ke de kleine Duitfche Vorften den 16 dezer ingeleverd hebben, en waarin onder anderen den nitdrukkelijkeu wenscli gedaan wordt, dat Duischlandhetwelk nog bij .voortduring uit zeer vele en wel zeer zwakke deelen beftaat, wederom een opperhoofd, dar is, een Keizer bekomen mogte, heeft niet alleen on Keizer Frans, maar ook op de gehecle Oostenrijkfche natie een (terken indruk gemaakt, alzoo in dien wensch, de openbare erkenning vervat is, va» de befcherming cn de dienden, welke het huis Habsburg, gedurende die eeuwen dat het met de Duirsch Keizerlijke waar digheid bekleed was, aan de regerende huizen der Duitfche volksftammen eu de gehecle natie, bewezen heeft. Hoe ongelukkig de poging van vele Duitfche Vorften uitgevallen is, welke in li ere tijden vreemde befeberming gezogt hebbenvereischt geen bewijs,. De tijd van het protejï triaatfcltap van Frankrijk, dc^f^RL bier alles af, en bevestigd dar de voortduring yècfr'-'ZTK Keizerlijke waardigheid in bet huis van Oosten^k'pV^ (liet vsrvolg op de &de Lladi,^) >4 5;

Zierikzeesche Courant | 1814 | | pagina 1