SPANJE. Madrid, den no Oftober. Z. M. heeft op zij. uen feestdag eene amnestie aan alle die gene» verleend, welke zich in de gevaiigenisfen of buiten het Koning rijk bevinden, om andere misdaden dan dc volgende, die uitgezonderd zijn: De misdaad van Goddelijke of menfchelijke kwelling der Maje'fleit, voorbedachte moord, valfche munt, den moord vaneenen priester, brandllichting, verberging van verbodene goedeien, godslastering, roof, tegenlhnd aati de juftitie, het tweegevegt en het kwalijk beduur van de finnnuen van den flaar. De weldaad dezer amnestie flrekt zich uit rot alle de genen, die zicit voortvlugiig buiten Spar je bevinden, of bij afwezigheid gevonnist) ziin, Ji i's zij zich binnen den tijd van één jaar bij hunnen komt -teuten regter aangeven, en niet fehüldig zijn aan de bovengezegde misdaden. Men durft niet verzekeren, dat deze weldadige fcliikknig van Z. M., de maatregelen van geftreng- lieid van den 30 Meij 11., tegens de familien, welke zich buiten 'slands begeven hebben, noch die, wel ke naderhand tegen de vrijuietfélaars en de koopets van nationale goederen genomen zijn, ecnigzins ver- zagralzoo de arresteringen blijven voortduren, en verfcheidene fteden van oe bitinetideelen des Rijks van Z. M. als eene gunst het regt verzoeken, om verfcheidene perlónen, die naar hunne haardftcden te rug gekeerd ziinom aldaar eene fcluiilnlaats te vin den van hun grondgebied te motten verdrijven. Twee divi/ien onzer troepen hebben zich uit Rasti- lien naar Navarre begeven. De ledea der corCés, welken het. gelukt is aan dc

Zierikzeesche Courant | 1814 | | pagina 1